Oni a Silvio

65%
Oni a Silvio

Jaká je největší lidská touha? Láska? Peníze? Sex? Neomezená moc? A je možné toho všeho dosáhnout a cestou neztratit vlastní tvář? Nejúspěšnější italský režisér současnosti Paolo Sorrentino (Velká nádhera, Mládí) se vrací do českých kin s velkolepým provokativním komediálním dramatem. Sorrentinův dvorní herec Toni Servillo tentokrát v hlavní roli ztvárňuje Silvia Berlusconiho – notoricky známého miliardáře, skandalistu, mediálního magnáta a dlouholetého předsedu italské vlády, jenž se proslavil zejména svým excentrickým způsobem života a zhýralými večírky, které svět zná pod označením „bunga bunga". Film dává nahlédnout do soukromí této kontroverzní ústřední postavy a nabízí pohled na mrazivé a mnohdy groteskní situace, ať už se týkají podplácení soudců, nákupu nejlepších fotbalistů nebo svádění mladičkých modelek. Zabývá se také tím, jací lidé Berlusconiho a jemu podobné obklopují a jak funguje cynický mechanismus moci, založený na absolutní ztrátě hodnot, ponižování, egoismu a prospěchářství. (Aerofilms)

 
Recenze: Oni a Silvio

Kinobox.cz
50%

A nechybí samozřejmě několik zcela WTF scén, nesouvisejících s ničím ve filmu, ale aspoň trochu zahánějících nudu - jako například dlouhá úvodní sekvence, když do Berlusconiho vily omylem vleze ovce a chcípne (zřejmě) následkem automatické klimatizace (pokud jsem to měl nějak pochopit, nestalo se to).


Hoptimista
Hoptimista
800 bodů
6
Tři čtvrtiny filmu sledujete sex, drogy, prsa a zadky, nic proti ničemu. Zbytek je poměrně sofistikovaný. Film by ale mohl být alepsoň o polovinu kratší a i tak byste si užili přehršel sexy žhavých scén.
ZaS
ZaS
653 bodů
5.5
Čím víc jsem se na film těšil, tím větší bylo mé zklamání. Z mého pohledu jde o nejslabší Sorrentinův film. Asi je to obecný problém - kdykoliv se umělec vyjadřuje k politice, jde o střet dvou naprosto odlišných chápání světa a tudíž 'ohňostroj marnosti'. V kontrastu s předchozí větou se na filmu ale dá najít i pár pozitivních pasáží. Především dialog s mladou návštěvnicí vily na téma "trapnost" včetně doplňujícího monologu o pár scén dále a potom nádherná scéna s prodejem neexistujícího bytu, u které je těžko říct co měla demonstrovat. Jen díky těmto dvou pasážím se u mě film přehoupl přes 50%, což je ale pro jednoho z mých nejoblíbenějších režisérů tristní výsledek.
pravanoha
45 bodů
6.5
Krásná ukázka toho, jak když máte peníze a moc, tak jde všechno. Je mi jasné, že se tvůrci ještě hodně krotili ve znázornění jeho slavých akcí, které se u něj odehrávaly a i tak člověk kroutil hlavou. Člověk se občas zasmál, občas zůstal nechápavě čučet s otevřenou pusou - například scéna s ovcí. Nebylo to špatné, ale jednou stačilo

Dodatečné informace

Původní název:
Loro 1 (více)
  • Itálie Oni a Silvio
  • Itálie Loro 1
  • Itálie Loro - Die Verführten 1
  • Itálie Oni a Silvio 1
  • Itálie Silvio et les autres
  • Itálie Silvio (y los otros)
Premiéra v ČR:
15. 11. 2018
Distributor:
Aerofilms
Země původu:
Itálie, Francie
Čeština:
Oni a Silvio je dostupný s českými titulky
Ocenění:
Žádná ocenění

Další z kolekce Oni a Silvio


Powered byJustWatch