Coming 2 America (USA)
USA USA

Obsah

:
Pokračování klasické komedie z roku 1988, v níž se Eddie Murphy coby africký princ vydal poznat Ameriku. Tentokrát Akeem zjistí, že má v Americe syna a více »« méně

Režie

:
Craig Brewer

Scénář

:
Barry W. Blaustein David Sheffield Eddie Murphy Justin Kanew Kenya Barris

Herci

:
Eddie Murphy Arsenio Hall Jermaine Fowler Leslie Jones (II) Shari Headley ...
Jste na stránce filmu Cesta do Ameriky 2. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Cesta do Ameriky 2 myslíte! K 8. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28234 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Cesta do Ameriky 2


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 50%
  1
  0
  19. 12. 2021
  Pete69 (22069 bodů)

  Naprosto zbytečné pokračování úspěšného filmu, který byl postaven na naivitě Akima, teď je to strojené, přebarvené a bez zásadní myšlenky. Tento film bez skrupulí vykrádá svého předchůdce a to prostě na diváka, který viděl první film nemůže fungovat. 50%.

 • 60%
  0
  0
  10. 3. 2021
  Tom Hardy (5256 bodů)

  Těžko uchopitelný mix snahy o oživení nespoutaných komediálních osmdesátek (návštěva holičství, flashback), poměrně nezajímavého devadesátkového mustru "burani dostanou do pusy zlatou lžičku" a energicky střižených skoroparodických pasáží jak z Borata (pohřební oslava s promluvou Morgana Freemana, návštěva kempu v Nextdorii), které patří k tomu nejlepšímu, co jsem v žánru za poslední roky viděl. Pocitově tomu nejvíc ubližuje to, že samotný Akeem se na dobrou polovinu filmu stává vedlejší postavou. Linie o synovi je pro vyznění děje důležitá, ale Murphy se v ní až příliš často stahuje do ústraní a nastupující mladíček není tak zajímavý (charakterově ani herecky), aby ho plnohodnotně nahradil. A nejsilnější jsou samozřejmě pouta, která má divák k prvnímu filmu. Snaživou romantiku mladých o hledání pravé lásky. kde se jen opakují motivy z jedničky. proto nakonec hravě převálcuje prostý moment, v němž se jde tápající Akeem uklidnit do místního fastfoodu uklízením a rozmluvou s Cleem. Ne že bych se přímo dojal, ale bylo to jemné, lidské, nenucené a vtipné zároveň. Zbytek je často tlačený (Leslie Jones je přímo nesnesitelná). Je to škoda už proto, že Murphy na to pořád evidentně má, ale tady je většinu času zbytečně utlumený. Ale rozhodně nejde o není žádný trapas, za který by se autoři museli stydět. A to není, vzhledem k tomu, kolik vody uteklo od premiéry prvního filmu a jak se mezitím změnil svět, vůbec málo.

 • 75%
  0
  0
  24. 11. 2022
  avenis (2079 bodů)

  Tenhle černošský festival se musí brát s nadhledem. Oni jsou prostě jiní a Eddie Murphy je neřízená střela. Jen proto, že nerozumím všem náznakům, nebudu tuhle komedii a parodii odsuzovat. Stejně jako první film mě toto pokračování pobavilo. I když některé vulgární scény bych raději neviděla, to je fakt. :) Ale jako nesmírně zajímavý kostýmovaný a maskami změněnými herci k nepoznání nabitý celek to beru.
  (8.12.2021)

Hodnocení a recenze Cesta do Ameriky 2

56 53 ?
jak hlasovat?
 • avenis 75%
 • Liška77 40%
 • dav.bal 65%
 • Pete69 50%
 • jarv 15%
 • Brenan88 60%
 • Vojtas87 50%
 • homedo 90%
 • Tom Hardy 60%
všechna hodnocení (9)

V žebříčcích uživatelů

340. místo z 422 v žebříčku uživatele homedo
340. místo z 422 v žebříčku uživatele homedo
340. místo z 422 v žebříčku uživatele homedo