Strnadovi

72%
Strnadovi

Během 35 let společného soužití jednoho páru se odehraje mnohé: od chvil absolutního porozumění až po dramatické propady. Po většinu času však partneři řeší všem dobře známé běžné starosti a radosti spojené s výchovou dětí, chodem domácnosti nebo třeba podnikáním. A přesně takový život žijí i majitelé prodejny s nábytkem Ivana a Václav Strnadovi, které režisérka Helena Třeštíková v rámci projektu Manželské etudy sleduje se svou kamerou už od roku 1980. Její nový celovečerní dokumentární film o Strnadových na televizní filmy tohoto cyklu navazuje, především ale ukazuje další překvapivé zvraty, které život manželů a jejich dětí přinesl. (Aerofilms)xxmartinxx
xxmartinxx
22 236 bodů
6
Upřímně řečeno mi přijde, že etudy nabízejí zajímavější příběhy než Strnadovi. Druhá půlka, ta z poslední etapy natáčení, pak je už hodně velká marnost, kdy je sice přístup do soukromí největší, ale smysl a důvod to sledovat jako by se nějak vytratily. Poslední dobou přicházím Třeštíkové na chuť, ale tohle je prostě chabý materiál. Tři jen s odřeným ušima.
mlha99
148 bodů
8
Na dokumenty jako takové moc do kina nechodím ,ale jsem ráda, že na strnadovi jsem šla, je to vlastně výpověď jedné rodiny jak se jala zcela poctivě v devadesátých letech podnikat a do toho vychovat 5 dětí, což samo o sobě zní dost absurdně a myslím, že i je.

Dodatečné informace

Původní název:
Strnadovi (více)
  • Česká republika Strnadovi
Premiéra v ČR:
19. 1. 2017
Distributor:
Aerofilms
Země původu:
Česká republika
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch