Sieranevada

72%
Sieranevada

Tři dny po teroristických útocích na pařížskou redakci časopisu Charlie Hebdo a čtyřicet dní po smrti otce přijíždí Lary, úspěšný lékař, do rodičovského bytu, aby tu strávil sobotu se zbytkem rodiny a uctil památku zesnulého. Vrcholem má být příchod kněze a zádušní hostina. Vše je naplánováno, ale nic nevychází. Program narušují drobné nehody, pozdní příchody, vpády nezvaných hostů, neustávající sled rozmíšek, které odhalují mnohé o samotných aktérech i společnosti, jíž jsou součástí. (FilmEurope)Scénář:

xxmartinxx
xxmartinxx
22 344 bodů
8
Uprostřed tohohle tříhodinového panelákového opusu jsem měl menší krizi pozornosti, ale jak jinak je to nesmírně vtahující, vtipná a vypointovaná záležitost.
minimoj
587 bodů
6.5
Trochu se divím tomu nepoměru v hodnocení .Vynikající díl ,který na rozdíl od takového posledního ,politicky blábolícího dílu Hunger Games obsahuje smysluplný děj ,který je na konci solidně uzavřen a uvidíme co bude dál ...Pěkně se koukalo na vychytávky s dronama i na další triky které byly dobré a i hudba se od minulého dílu zlepšila a která přidává některým scénám patřičný drive.V žánru akční teen sci-fi je tahle série pořád špička a tak dávám 70 procent ..
KarlosPHA
199 bodů
6.5
Mě to zase až tak nezaujalo, jediný pozitivem bylo jen málo postav. Komedie to je moje, ale tohle nesedlo rozhodně na 100%. Tu bábu si dovedu představit v komedii jako jesou Scary movie. Jdu hledat další komedii mezi novýma...co by mě mohla zaujmout....

Dodatečné informace

Původní název:
Sieranevada (více)
  • Rumunsko Sieranevada
  • Rumunsko Sieranevada - Die Trauerfeier
Premiéra v ČR:
17. 11. 2016
Distributor:
Film Europe
Země původu:
Rumunsko
Rozpočet:
1,49 mil. USD
Ocenění:
Žádná ocenění