The Lion King (USA)
« další názvy »
USA USA
118 minut

Žánry

:
Animovaný, Dobrodružný, Rodinný, Blockbuster, Dětský, Remake, Série/Franchise, Teenagerský

Obsah

:
Snímek Lví král od studia Disney, jenž režíroval Jon Favreau (Kniha džunglí), se odehrává v africké savaně, kde se narodil budoucí panovník všeho živého. více »« méně

Režie

:
Jon Favreau

Scénář

:
Jeff Nathanson Brenda Chapman Irene Mecchi Jonathan Roberts Linda Woolverton

Herci

:
John Kani Seth Rogen Donald Glover Keegan Michael Key Chiwetel Ejiofor ...
Premiéra: 18. 7. 2019
Distributor: Falcon
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Lví král. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Lví král myslíte! K 7. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28315 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Lví král


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  1
  2
  20. 12. 2019
  Brenan88 (46271 bodů)

  Lvího krále mám hrozně moc rád a na tuhle verzi od Jon Favreu jsem se dost těšil. Jsem tedy nakonec rád,že to dopadlo jako to dopadlo. Bál jsem se,že se vytratí kouzlo původního animáku,ale stále jsem ho z filmu cítil. Hodně se mluví o animaci,která je bezchybná a rád bych k tomu přidal jen to,že je to naprostá pravda. Je DOKONALÁ. Přes všechen ten digitál však dokážete cítit s hlavními hrdiny a prožíváte s nimi toto dobrodružství. Spokojenost.

 • 70%
  0
  0
  20. 9. 2020
  Pete69 (22619 bodů)

  To muselo dát ale strašný práce vycvičit tolik zvířátek a přitom taková blbost..... :) A teď vážně, dokonalá animace, pohyby zvířat ale ještě nejsou stoprocentně reálné. Dokonalá hra světla a stínů a krásné scenérie. Je to téměř 100% remake a tak jsem se vlastně soustředil jen na animaci. Povedené.

 • 60%
  1
  1
  16. 3. 2020
  lamps (14924 bodů)

  Mechanicky vygenerovaná předělávka, která sice krásně vypadá a sem tam přijde s vlastním nápadem, ale nikdo, kdo z ní neměl očekávaný peněžní profit, ji opravdu na tomto světě nepotřeboval. Originál jsem od dětství neviděl a nemám na něj zase tolik živých vzpomínek, a zřejmě i proto jsem tuhle verzi přežil bez úhony a nemám potřebu zaplouvat do vyloženě podprůměrných hodnocení. A samozřejmě kvituji výtečný dabing všech postav, mezi nimiž pak vyniká vskutku věrně prasečí Seth Rogen (jen ten Jeremy Irons citelně chyběl).

 • 50%
  3
  2
  26. 7. 2019
  Tom Hardy (5311 bodů)

  Guse Van Santa jsme kdysi za otrocký remake Psycha tepali, ale Disneymu budeme tleskat. Inu, budiž. Ale i kdybych se smířil s "pouhým" updatem (jedna nápaditější scéna s hovniválem, ač milá, to rozhodně neospravedlní), výsledek zanechává podivnou pachuť. Jde o poměrně zvláštní tvůrčí rozhodnutí udělat vizuálně realistický film, který v dobré třetině záběrů vypadá jako dokument, a doplnit ho o mluvící zvěř a rozjuchané písničky. Působí to jako prazvláštní patvar, který nechce pořádně nakročit ani na jednu stranu. První půle je díky tomu emocionálně vyprázdněná, protože i když herci hodně čarují hlasem, zvířata působí většinou ve výrazivu netečně. Hodně se to zvedne s příchodem Timona a Pumby, kde se konečně autoři trochu uvolní (hlavně v písni In the Jungle, the mighty jungle), ale pak dojde na osudové znovu setkání s Nalou (které tu z nějakého důvodu působí neupřímně uspěchaně) a je v podstatě konec. Ve chvíli, kdy běží Simba domů za vizuální montáže z National Geographic a do toho mu zpívá Beyoncé ve mně něco téměř umřelo. A pak... pak už všechno bylo jedno. Jako technologické demo je nový Lví král jednoznačně fascinující. Ale buď to mělo být více stylizované, aby písně a vůbec dialogy nepůsobily jako pěst na oko, nebo naopak ještě umírněnější. Takhle jsem se většinu času cítil dost nekomfortně, protože jsem sledoval něco hodně nepřirozeného. Úplně stejný pocit mám při pohledu na plastickou Nicole Kidman v Sedmilhářkách, ale tam jde o jeden element, kdežto tady na tom stojí celá podívaná. 50% P.S. Přijde mi trochu nefér, že u režie není uveden i Rob Minkoff, když remake řadu scén z jeho originálu vykrádá doslovně i formou záběrování.

 • 90%
  3
  1
  19. 7. 2019
  kknk2 (2445 bodů)

  Nový Lví král je povedený film, přestože nedosahuje na původní pohádku z roku 1994. Graficky je to hotový zázrak, opravdu nejlepší CGI, jež jsem doposud viděla. Příběh se nezměnil a to je dobře, přidali pár nových scén a upravili některé dialogy, ale v podstatě jen maličkosti. Také se však ubíralo, především všechno „nezvířecí“ a to je škoda, protože snímek ztratil svůj původní šmrnc. Co se týče soundtracku, možná Hans Zimmer mohl udělat pár změn, dále písně mají lehce modernější ráz. Ráda bych si poslechla i jejich originální dabing. Jsem velmi spokojená, že jsem šla na tento film do kina.

 • 80%
  1
  1
  23. 11. 2019
  Blackhand47XD (2361 bodů)

  Stejně jako ostatní remaky Disneyho animovaných klasik, tak ani Lví král mne nenalákal do kina, jelikož se mi nechtělo platit za něco, co jsem již v minulosti několikrát viděl. A nakonec jsem za ušetření penízků opravdu rád. Lví král je ve výsledku opravdu jenom otrockou kopií, která je pouze technicky skvěle zvládnutá. Oproti originálu však filmu chybí duše a jde to znát, snímek sledoval opravdu znuděně. Mou pozornost na chvíli udrželi akorát Timon s Pumbou, kteří jsou vtipní i v CGI verzi, ale to je ve výsledku všechno. Už jen za skvělou animaci a snahu nezmršit původní látku, dávám filmu čtyři hvězdy z pěti. Na pět to však nikdy nebude, to by tvůrci museli přijít s něčím originálním, ale to je přece v dnešní době tak těžké, že ano. 80%

 • 25%
  1
  4
  27. 8. 2019
  Vurhor (2019 bodů)

  Lví král je jednoznačně nejhorší live-action předělávka, jakou jsem zatím viděl. A vůbec, dá se tomu vlastně říkat "live-action", když skoro celý film je vlastně jedno velké CGI? Mám hned několik velkých problémů - ten nejvážnější je v designu samotných charakterů. Při pohledu na ně si mi totiž vybavila éra počítačových her od roku 2000 - 2005. Tedy doba, kdy už existovala 3D grafika a byli k mání talentovaní dabéři, ale vývojáři ještě neuměli mimiku obličejů, v rámci čehož všechny ksichty videoherních postav byly bez emocí, bez výrazu. To samé je nový Lví král. Zatímco z 2D animací kvalitního originálu byly veškeré emoce jasné (od Simbova zděšeného výrazu po smrti svého otce, až po Nalyn nadržený pohled v trávě říkajíc: ,,Tak pojď na to, draku!"), v této předělávce bylo pěkný kulový. Veškeré postavy tak působily prázdně. Bez duše. Film navíc není jenom remake. On je to FAKT MEGA PRECIZNÍ remake. Tedy že opravdu téměř záběr po záběru je natočený přesně po vzoru originálu. Ten film nepřichází s ničím novým. S ničím. Je to prostě prázdný film, který se snaží apelovat na nostalgii, což je asi i důvod, proč má relativně vysoké hodnocení. Jestli se to někomu líbilo právě kvůli nostalgii, oukej. Beru. Na mě to ale nepůsobilo.

 • 85%
  1
  2
  29. 9. 2019
  Reacherjack2016 (1850 bodů)

  Je sice pravda, že se to od původní verze neliší, ale je to úžasný film, na kterym je vidět PRÁCE. Dokonalí hero, super Čeští dabéři představují nám všem známý dojemný snímek Lví král. Písničky jsou nádherné a vizuální efekty dokonalé. Film si myslím, že by s efekty mohl dosáhnout až na Oscara. 85%

 • 75%
  0
  1
  4. 9. 2019
  Fxxx (1411 bodů)

  Původní Lví král patří mezi mé nejoblíbenější disneyovské pohádky, a s velkou pravděpodobností je i nejlepší. Hrana verze klasickému animáku ostudu rozhodně nedělá, jen má jeden problém. Tím problémem samozřejmě myslím, že nepřináší nic nového, krom vizuální stránky. Někdo to může brát jako mínus, pro někoho je to plus, že mu nikdo neničí jeho pohádku. Já jsem byl s filmem spokojený, a dostal jsem od něho přesně to co jsem očekával. Krásnou pohádku v moderním hávu, kde jsem si znovu zopakoval ikonické scény a momenty. Animák je pořád lepší, ale hraná verze není vůbec špatná.

 • 70%
  0
  1
  1. 10. 2019
  Innuendo (908 bodů)

  Dal jsem docela vysoké hodnocení, ale je nutno říci, že to jde na vrub původnímu filmu jelikož všechno kvalitní pochází z animáku. Kromě jedné jediné věci, technické stránky filmu, která samozřejmě nemá chybu. Je to absolutní špička a nejvíc co dnes co se týče počítačové animace můžete vidět.

 • 55%
  4
  0
  22. 9. 2019
  Bori02 (393 bodů)

  Tento film se hodně těžko hodnotí se znalostí původního animáku. Pokud bych ho od tohoto filmu oddělil, tak by se mi výsledný film hodně líbil. To ale nedokážu udělat, protože původního Lvího Krále dobře znám a mrzí mě že tato nová verze vůbec není odvážná a je to akorát předělávka původního do nové formy. Mnoha lidem to může stačit, ale doufal jsem v něco víc. Hlavně když v této formě ani nedokáže tak dobře emočně zasáhnout, protože u CGI zvířat nejde udělat tak expresivní obličej jako u animovaných filmů. Díky tomu nedokáží předat takové emoce. A tím mě hlavně zklamali. Původní lví král je tak skvělý film, protože skvěle pracuje s emocemi, vytváří poutavý, chvílemi velmi smutný příběh. Tady to ale nefunguje tak dobře. A krásná vizuální stránka pro mě ten film nezachrání.

 • 80%
  0
  1
  4. 9. 2019
  daisyna (279 bodů)

  Lvího krále jsem si dala s chutí a jsem spokojená. Je pravda, že po primárním nadšení u Knihy džunglí, kdy mě nový způsob animace doslova ohromil, jsem už zase zmlsaná a všechno to, co jsem viděla dnes, mi přišlo jako "normálka", ale ona to normálka není. Je to paráda! Těší mě, že se tvůrci drželi animované předlohy i hudby, jediné, co mi vadí, že jsem film nemohla vidět v původním znění. Naše kino jej promítá pouze dabovaný a to je škoda.

 • 65%
  1
  0
  1. 10. 2019
  DominikD. (231 bodů)

  Nová verze klasické disneyovky o Simbovi, který vyrostl z malého lvíčete v krále zvířat a pomstil smrt svého otce. Nový Lví král vypadá neskutečně realisticky, ale v okamžiku, kdy začnou zvířata mluvit a zpívat, se začne rozpadat. Pohádková atmosféra, kde se ukecanými zvířaty nikdo nezabýval, je pryč a v nové podobě je to celé poněkud nepatřičné. Přesto jde o neurážející dobrodružství, které starší diváky osloví nostalgií a ty mladší písničkami a spoustou zvířátek. Výjimečný film to ale není ani zdaleka.

 • 80%
  0
  2
  12. 11. 2019
  roman21 (160 bodů)

  Lví král jako návrat do dětství. Možná by neuškodilo, kdyby tvůrci pustili uzdy své fantazie a nezkopírovali celý film, který pak následně předělali do digitální podoby. Jinak film má pořád své kouzlo a v kině jsem se cítil opět jako malé dítě. Je fajn, že v dnešní době má člověk možnost vybrat si kreslenou nebo digitální verzi.

 • 100%
  0
  1
  1. 10. 2019
  Luccinna (41 bodů)

  Zamilovala jsem si ho. Překvapilo mě, jak moc je to shodné s tou animovanou verzí, ale asi mile překvapilo. Každopádně ty efekty, které použili filmoví profíci, jsou neskutečné. Od mrknutí lvího oka, po víření srsti. Neskutečný zážitek, slza ukápla a určitě bych šla z novu, a ráda.

 • 90%
  0
  1
  4. 9. 2019
  sivoijt (26 bodů)

  Ano, ano, ano! Jednoznačně ano. Tenhle film má naprosto vše a je to prostě Disney klasika. Co se týká efektů a dalšího zpracování je film opravdová špička a je vidět, že Disney ví co dělá. Příběh vypraví standartní linii a to je dobře. Žádné velké úpravy, prostě jen klasika. A tak by to mělo být. Pro mě se stal Lví král pokladem!

Hodnocení a recenze Lví král

72 65 ?
jak hlasovat?
 • baranovakova6 90%
 • dominik11 85%
 • aquiver 90%
 • anonymouse 80%
 • mysir 50%
 • 1nikis1 90%
 • Mrykodaj 70%
 • juha_efx 85%
 • Panda123 90%
 • karlos1 80%
všechna hodnocení (84)