The Circle (USA)
USA USA
90 minut

Žánry

:
Drama, Horor, Sci-fi, Thriller
Motto: Vědět je dobré. Vědět vše je lepší. Soukromí je krádež.

Obsah

:
Svět bez hladu. Svět bez válek. Svět bez nemocí. Neomezené možnosti. V úchvatné a největší high-tech společnosti The Circle neexistuje problém, který by více »« méně

Režie

:
James Ponsoldt

Scénář

:
James Ponsoldt Dave Eggers

Herci

:
Emma Watson Karen Gillan Tom Hanks Bill Paxton Claudia O'Doherty ...
Premiéra: 27. 4. 2017
Distributor: CinemArt CZ
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  4
  0
  16. 7. 2017
  Brenan88 (23428 bodů)

  Thriller nebo snad horor?? Tak to teda asi těžko! Kruh je solidní drama s prvky sci-fi. Vlastně za pár let už to možná ani takové sci-fi nebude. Je to spíš taková sonda do lidské povahy,která má potřebu všechno sledovat a sdílet (viz. sociální sítě). Příběh byl zajímavý,ale nemůžu se zbavit dojmu,že snímek skončil v nepravou dobu. Snímek se rozvíjel velmi vlažně a o to více mne překvapil rychlý přerod hlavní hrdinky. Jednu chvíli ji to sledování přijde moc a za pár minut už je novou tváří The Circle a sama se nechá sledovat při každém kroku. Herecky je však film velmi dobře zmáknutý. Co jiného taky čekat od dvojce Hanks - Watson. Právě jméno Hanks bylo pro mne největším lákadlem. Poslední snímek,který jsem s ním viděl byl Hologram pro krále - předloha je také od Dave Eggers - a měl jsem z toho stejně smíšené pocity jako teď. Eggers mě tedy ani tentokrát nepřesvědčila,za to Hanks ano.

 • 65%
  0
  0
  12. 5. 2017
  evismaior (3148 bodů)

  Trochu mám z toho filmu rozporuplné pocity - těšila jsem se na něj kvůli Emmě Watson a Tomu Hanksovi a rovněž kvůli zajímavému tématu, překvapivě to pro mě žádný nový vhled do problematiky nepřineslo. To, že takové sledovací možnosti nebudou do pár let problémem, je asi zřejmé, ale přijde mi neuvěřitelné, že by se k tomu někdo takhle ochotně stavěl - vlastně jsem už od okamžiku kdy Mae přišla na přijímací pohovor a následně nastoupila do práce (a následně se zapojila do všech sociálních aktivit) měla takový nepříjemný pocit kolem žaludku, jako že tam bych tedy pracovat fakt nemohla a ze všeho toho nuceného sdílení života i pocitů by se mi dělalo dost šoufl. Nechápu, který magor by po takové práci toužil a nechápu, že by se někdo dobrovolně nechal zatáhnout do podobné reality show pod názvem "tajnosti jsou lži" a "když vím, že mě všichni sledují, chovám se líp". Zřejmě to bude tím, že nevěřím (a film mi to potvrdil), že lidi by za všech okolností chtěli vidět jen to, jak se chovám dobře - protože koukat na to, jak někdo někoho v přímém přenosu třeba zabije, by obávám se pro řadu diváků bylo mnohem zábavnější. V masové společnosti lidí zkrátka nevidím dobro ani nějaké kolektivní svědomí. A právě proto mi naivita hlavní hrdinky připadala příliš neuvěřitelná, byť Emma Watson celou dobu skvěle balancuje na pomezí osvícených myšlenek a vymytého mozku. Zkrátka mi nikdo nevymluví, že za určitých okolností (jako ty případy, kdy někdo natočí nahou spolužačku, pak to vyvěsí na Youtube a holka následně spáchá sebevraždu) vědění rozhodně neznamená dobro.

 • 55%
  0
  0
  30. 7. 2017
  marie-kolarova (1068 bodů)

  Na tohle téma by se dal natočit super thriller, což rozhodně není případ tohoto filmu. Bohužel i postava Emy Watson je příliš šablonovitá. Nejdříve svá a kritická k firmě, aby se proměnila v slepě oddanou zaměstnankyni. Mohla by to být nadsázka, ale The Circle se bere smrtelně vážně, přitom naivita číhá z každého kouta.

 • 85%
  0
  0
  5. 5. 2017
  Pája DJ (441 bodů)

  Další z řady sci-fi, které se neodehrávají ve vesmírném prostoru, ale jejich hlavní děj spadá do současnosti či blízké budoucnosti. Velmi příjemné spojení Emmy Watson a Toma Hankse, kteří se střetávají v on-line světě moderních technologií, který má potenciál dokázat téměř vše. Využití vlastního potenciálu vs. téměř neomezená moc skýtající se totální transparentnosti. Je dobré vědět, je lepší vědět vše. Soukromí je zločin.

 • 70%
  0
  0
  5. 5. 2017
  Judinka (400 bodů)

  Od tohoto filmu jsem neočekávala žádný zlomový zážitek, díky čemuž jsem nebyla zklamaná. Není to úplně hloupé, ale měla jsem pocit, že je zde ne úplně zdařile předestíráno něco naprosto banálního jako objev zcela zásadních rozměrů. Film je zřejmě určen pro spíše diváky podléhající světu, jaký je ve filmu popisován.

 • 65%
  0
  0
  5. 5. 2017
  TerkaCZ (314 bodů)

  Na tento film jsem neslyšela přímo pěkné recenze, ale i přesto jsem na něj do kina šla. Neměla jsem velká očekávání, ale zaujalo mě obsazení a převážně téma. S problematikou moderních technologií a sledováním lidí se setkáváme v různých filmech/knihách, ale neomrzí to - je to stále aktuální a člověk se děsí toho, co blízká budoucnost přinese. Ano, film měl své mouchy, něco bylo nedotažené (až úsměvné), ale rozhodně by bylo velmi povrchní říct, že byl špatný. Pro mě rozhodně ne - aspoň ponouká diváky se zamyslet.

 • 40%
  0
  0
  14. 7. 2017
  mkubalikova (293 bodů)

  Nic hloupějšího jsem dlouho neviděla. Přitom natočené to není špatně a myšlenka je zajímavá. Nicméně scénárista by si zasloužil pověsit za koule do průvanu a doživotní zákaz vstupu do jakéhokoliv filmového studia. V kině jsem skoro dvě hodiny trpěla a čekala předvídatelný konec, který nepřišel. Místo toho tvůrci zasadili poslední úder přímo na solar.

 • 100%
  0
  0
  9. 5. 2017
  pery34 (281 bodů)

  Další z řady sci-fi, které se neodehrávají ve vesmírném prostoru, ale jejich hlavní děj spadá do současnosti či blízké budoucnosti. Velmi příjemné spojení Emmy Watson a Toma Hankse, kteří se střetávají v on-line světě moderních technologií, který má potenciál dokázat téměř vše. Využití vlastního potenciálu vs. téměř neomezená moc skýtající se totální transparentnosti. Je dobré vědět, je lepší vědět vše. Soukromí je zločin.

 • 40%
  0
  0
  14. 7. 2017
  zzepto (74 bodů)

  Film je nic moc. Nabizi dobrou myslenku ale nijak to nerozvije. Velke srovnani se spolecnosti Apple. Film se stara upozornit na veci ktere kazdy zna, kazda spolecnost sleduje nase chovani na internetu a chci vedet vice. Zakonceni mi zklamalo.

  • Emma Watson
  • Film
 • 75%
  0
  0
  12. 8. 2017
  Kamila88 (71 bodů)

  Solidní drama,které ve své nejhlubší myšlence už vlastně ani není žádné sci-fi. Již dávno je běžné,že jsou lidi sledování a odposlouchávání. Jen to ještě není v takové míře. Co není,ale může brzy být. Snímek mne bavil a to díky skvělým hereckým výkonům.

 • 55%
  0
  0
  14. 7. 2017
  malum_angelus (40 bodů)

  Díky bohu jsem četla knihu, tak děj mi i něco řekl, i když byl od začátku vleklý a ve druhé půlce nabral takový spád, že jsem se v tom pomalu ztrácela. Celková myšlenka je zajímavá a představa ovládnutí světa přes sociální sítě je trochu nadnesená.

 • 40%
  0
  0
  8. 7. 2017
  kedalch (13 bodů)

  Stokrát obehrané téma o ztrátě soukromí a zneužití technologií globálními šmíráky podpořené chabým výkonem Hermiony.... Pro mě zklamání a 40%

68 50 ?
 • viktoriaplzen 60%
 • Kamila88 75%
 • marie-kolarova 55%
 • fifek-fifi 45%
 • Andriana 85%
 • Mirdas 80%
 • Brenan88 60%
 • malum_angelus 55%
 • mkubalikova 40%
 • zzepto 40%
všechna hodnocení (25)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: