Run All Night (USA)
USA USA
114 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Krimi, Mysteriozní, Thriller
Motto: Žádný hřích nezůstane bez trestu

Obsah

:
Brooklynský gangster a produktivní zabiják Jimmy Conlon (Neeson), kdysi přezdívaný Hrobník, už zažil lepší časy. Nyní 55letého Jimmyho, dlouholetého více »« méně

Režie

:
Jaume Collet-Serra

Scénář

:
Brad Ingelsby

Herci

:
Liam Neeson Ed Harris Joel Kinnaman Boyd Holbrook Bruce McGill ...
Přehrát online O2
Premiéra: 16. 4. 2015
Distributor: Warner Bros. CZ
Jste na stránce filmu Noční běžec. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Noční běžec myslíte! K 31. květnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 26277 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  5. 3. 2017
  Brenan88 (40250 bodů)

  Taková ta klasika od Neesona,která nasazenou laťku nepřelezla a ani nepodlezla. Opět nás čeká pořádná chlapská zábav a plná akce a tvrďáckých dialogu a ostrých pohledů. Postavit proti Neesonovi jako záporáka Eda Harrise byl skvělý nápad,který se výtečně osvědčil.

 • 90%
  0
  0
  3. 10. 2017
  martin-mickey-stusak (20351 bodů)

  Liam Neeson se v akčním žánru nějak usadil a dá se říci, že má vcelku šťastnou ruku na scénáře. I když práce režiséra je také jednoznačná. Temný akční snímek s temné ulice světa drog, zbraní a veškerého bezpráví. Snímek mající patřičný švih, velmi dobře zrealizované akční scény a to za podpory silného soundtracku. Postavy s překvapivým vývojem a ani emoce nezůstávají pozadu. Jedná se sice o ryze klasický popkornový snímek, ale má svojí váhu a myšlenku.

 • 75%
  0
  0
  22. 11. 2015
  Sheldon (15876 bodů)

  Noční běžec dává větší důraz na hereckou akci, než na akci filmovou, na druhou stranu s tak prvotřídními hráči jako Neeson nebo Harris to slouží spíš ke cti. Herci tedy film ke dnu rozhodně netáhnou. Větší potíží jsou občasná do nebe volající klišé ve scénáři, které diváka uspokojí pokud v kině nebyl třicet let a neviděl žádnou slušnou gangsterku. Na druhou stranu i to se dá přežít, ale právě to jej sráží od vyššího hodnocení. Řemeslně se však filmu nedá nic moc vytknout, je to prostě klasický studiový gangsterský film se slušnými herci a s viditelně utracenými 50 milionů dolary v rozpočtu.

  Noční běžec je solidní gangsterka, kterou diváci kladně hodnotili na testovacích projekcích, a to známkami skutečně nejvyššími (A-), o to větší pak bylo překvapení, že film nakonec u diváků neměl takový úspěch, jak si producenti představovali. Ale na druhou stranu, není se čemu divit. Když byl film uváděný v Londýně, tak si nešlo nevšimnout, jak se kampaň míjí s obecenstvem. Bylo zkrátka „přeneesováno“, v kinech běžela trojka Taken, na DVD vycházela série Taken a do toho běžela reklama na Nočního běžce od tvůrců Taken a film Gunmen od režiséra Taken. Výsledek? Gunmen a Noční běžec skončily na okraji zájmu, přestože nemám obavy, že by oba nakonec neskončily v černých číslech. Pokud máte tento druh filmů rádi, tak si Nočního běžce nenechte ujít.

 • 90%
  0
  1
  21. 4. 2015
  sabule (14012 bodů)

  Po dlouhé době hodně slušně nadupaná akční kriminálka.Neeson a Harris-osvědčení borci,kteří stojí proti sobě.Škoda,že hned na začátku bystré oko pozná jak film dopadne.

 • 75%
  2
  0
  19. 11. 2017
  JosefTomas (6544 bodů)

  Po NON-STOP jsem šel k tomuto filmu, jeho problém ovšem směřuje ke scénáři. Který sice bere to nejzásadnější, ale krade jiné motivy. Je z toho vidět ta sázka na jistotu, která má bavit a neurazit. Jenže po takřka skvělém NON-STOP jsem čekal hold víc. Naštěstí má film nehorázně rychlé tempo, akce je celkem přehledná a herci hrají fantasticky (casting je mistrný). Jen to není taková pecka, abych dal víc jak 75%

 • 90%
  3
  0
  30. 10. 2017
  SNCIS (6514 bodů)

  Kvalitní akční film. Akční scény jsou dobře natočené, děj je rovněž dobrý. Takto akční filmy se točili kdysi a měli úspěch a mají ho i dnes i když už se netočí v takovém množství jako kdysi. Dnes je to spíše samá pohádka = marvelovka. A když si chce člověk zkouknout kvalitní akční film nezbývá než si zapnout staré osvědčené pecky jako je Smrtonosná past 1 - 4 (Bruce Willis) nebo Přepadení v Pacifiku/Přepadení 2: Temné území (Steven Seagal). Ovšem díky Liamovi Neesonovi stará škola žije dál. Tohle nebyla jeho první akční jízda a já doufám že ani poslední. Jako nadšenec staré dobré akční klasiky plné akčních soubojů, přestřelek, výbuchu a drsných záporáků jsem velice spokojen. Film mohu jen doporučit.

 • 75%
  0
  0
  15. 4. 2015
  Tom Hardy (4742 bodů)

  Oblíbené schéma hektické noci (Zběsilý útěk, Rozsudek noci, Očista 2) naroubované na mafiánskou kostru Carlitovy cesty, doplněné o podivné digitální přechody mezi jednotlivými lokacemi (chápu jejich smysl - zjednodušení orientace - ale vizuálně mě spíš rušily) a příběh dvou přátel, kteří si musí jít po krku. Má to tempo, dovolí to postavám udržet si důstojnost až do konce a i v akci má Jaume Collet-Serra pevnou ruku. Škoda, že scénář rezignuje na vlastní motivy a pouze vykrádá a jde po vyšlapaných cestičkách. Ano, je to určitá forma jistoty, naprosto ale absentuje možnost něčím překvapit. Což je škoda už pro fantastické herce, kteří umí prodat i ty nejlacinější fráze. Především přímé rozmluvy Liama Neesona a Eda Harrise by s přehledem utáhly celý film. Solidních 75% pro poctivé, i když neoriginální chlapské drama.

  • herci
  • uvěřitelné chování postav
  • atmosféra
  • přechody mezi scénami
  • neoriginalita scénáře
 • 60%
  0
  0
  13. 1. 2016
  limeta (4535 bodů)

  Odhadnutelný děj, průměrný film. Ovšem Lian Neeson ve formě

 • 40%
  0
  0
  17. 10. 2015
  hp24 (2828 bodů)

  Tuctový akční film. Ztráta času chodit na Nočního běžce do kina, lépe je počkat, až doběhne na obrazovku - pravděpodobně na Primu nebo na bulvární Novu.

 • 45%
  0
  0
  17. 10. 2015
  harry456 (2435 bodů)

  Čekal jsem akční nálož ve stylu Taken a dostal jsem Smrtonosnou past 5... Naprosto zbytečný snímek, který nepřináší nic nového.

 • 65%
  0
  0
  16. 4. 2015
  stantheman (2385 bodů)

  Pro milovníky akčních filmů asi v pohodě. U Neesona asi jeden z nadprůměrných filmů v rámci jeho možností . Jinak mě film nezaujal ničím , ani ničím nepřekvapil. Příjemná účast Eda Harrise i i Kinnaman. Naopak Neeson už začíná lézt na nervy - je jaksi přeneesonováno. Děj úplně předvidatelný a ničím nepřekvapující...

 • 70%
  0
  0
  16. 4. 2015
  davsuch (1027 bodů)

  Ačkoli nejsem nějaký fanoušek akčních ani mafiánských filmů, tento snímek mě příjemně pobavil. Měl jsem pocit, že takto kvalitní akční film už v kinech dlouho nebyl. Tvůrci se nebály ke klasickému akčnímu scénáři přidat i něco navíc ve formě nevšedního způsobu vyprávění a přidat hlubší témata. Neznám další filmy režiséra Collet-Serra, ale musím konstatovat, že mu povedlo vtisknout film pěknou poetiku.

  • způsob záběru přiblížení
  • zajímavé doplňující téma o výčitkách svědomí - dává filmu hlubší význam
  • příjemně spojení děje a kulis velkoměsta
  • skvělý herecký výkon Liama Neesona
  • dobrá režie
  • dynamický děj
  • Ed Harris působí, že je už starý
  • příliš rychlé snímané některé scény až je obraz rozmazaný a člověk neví co se děje
  • chybí ženský element
 • 65%
  0
  0
  16. 4. 2015
  Ciiiri (908 bodů)

  Slušný akčňák. Průměr...

  • scény na detaily
  • herecké výkony
  • příliš rychlé i scény kde je obraz rozmazaný a není nic vidět
 • 75%
  0
  0
  18. 8. 2015
  batal (893 bodů)

  skvely film

 • 75%
  0
  0
  17. 4. 2015
  sisisi (439 bodů)

  Napínavý film, u kterého jsem se bála. Zápletka nebyla nijak složitá, ale celkem ještě reálná (pokud si člověk odmyslí nereálnou schopnost hlavních postav vyhnout se většině letících kulek). Já upřednostňuji romantičtější filmy, než tenhle, tak můžu s jistotou říct, že bych se na něj už nepodívala.

 • 70%
  0
  0
  17. 4. 2015
  kurcova-simona (419 bodů)

  Liam se snad v těch vychlastaných troskách vyžívá. To už je za sebou po Nonstop a A Walk Among the Tombstones třetí alkoholem a minulostí zničená postava. Tentokrát se nezachraňují letadla a cizí holky ale vlastní syn. V zásadě je to drama o vztahu otce a syna navlečená v neo noirové, lehce pulpové akční gangsterce. Problémy scénáře (jednoduchost, klišovitost, trochu předvídatelnost) jsou v rozumné míře a dají se omluvit jeho pulpovostí, takže v zásadě neruší, až na postavu Commona, její plochost a nejasné motivy problematizují finále. Dobrý rytmus, akční scény a fakt výborní herci to táhnou hodně nahoru. Díky tomu a fajnovému závěrečnému vykoupení s jen "polohappy" koncem dávám čtyři hvězdy. Neeson season úspěšně pokračuje. Jo jen tak btw telefonát hlavnímu záporákovi samozřejmě nechybí :).

 • 75%
  0
  0
  18. 4. 2015
  lord (404 bodů)

  Filmy s Neesonem jsou většnou zárukou příjemného filmového zážitku. Film má napětí, které je dotvářeno perfektení atmosférou a dalšími velmi dobře hrajícími herci. V určitých scénách se zejména hráčům vybaví mnohé záplteky z mafiánských her. To je asi i největší chyba filmu, už to tu prostě bylo. Filmů z obdobným scénářem jsou stovky a nejde tedy o žádnou převratnost. Přesto si myslím, že se jedná o jeden z nadprůměrných akčních filmů současnosti, u kterého se budete bavit od začátku do konce, přičemž si zopakujete kruté zákony mafie... Za mě 75%.

 • 55%
  0
  0
  17. 4. 2015
  cirkusačka (325 bodů)

  Jistě zajímavý thriller, ale čekala jsem od něho více... pěkné akční scény, Neeson v hl.roli jistě dobrá volba, ovšem nereálný konec z skoro oblasti sci-fi tomu dal korunu

 • 70%
  0
  0
  15. 8. 2015
  mkubalikova (313 bodů)

  Třetí spolupráce Neeson a Collet-Serra: tentokrát z mafiánského prostředí s vynikajícím Edem Harrisem v roli záporáka.

 • 75%
  0
  0
  12. 8. 2015
  Anni (240 bodů)

  Klasický Liam Neeson - není náhodou, že za posledních pár let natočil hned několik filmů, kde hraje sice staršího, ale stále dost drsného mstitele svých nejbližších. Ed Harris mu zdatně sekunduje ve své roli mafiánského bosse, Joel Kinnaman je však nepřesvědčivý a ničím nenadchne. Slušná akční podívaná, v rámci žánru velice dobrá.

 • 0
  0
  27. 4. 2015
  Crreed (56 bodů)

  Liam Neeson snad ještě nikdy nezklamal v žádné roli (tedy především mě) - vypichuji jeho akční úlohy,které mu sedí dokonale,což potvrdil i v tomto novém,svižném dramatu...Pozadu nezůstavají ani ostatní protagonisté zmiňovaného krimi thrilleru (již věkem značně opotřebovaný Ed Harris válí znamenitě s podporou mladšího,repasovaného,boxujícího Robocopa Joela Kinnamana,protentokrát využitého v lidštější podobě,bez toho kovového šrotu na těle) :-).Příběh rychle odsýpá,neustále se na plátně něco odehrává,divák je vtažen do napínavého a zajímavého děje,kde nuda rozhodně nehrozí...Prostě klasický akčňák podle 1000 x omleté,stejné formule,ale řádně natočený s notnou dávkou pravého,hereckého řemesla i filmařského umění...Story s podobným průběhem či obvyklým,tuctovým scénářem se dala očekávat,ovšem zde působí bez nějakého většího škobrtnutí (až na ten závěr s puškou z říše fantazie - do třetice všeho dobrého:-) .Podle mého skromného názoru se tvůrcům podařilo natočit zábavnou,napínavou podívanou s občasnými, humornými proslovy,vedoucí ke spokojenosti sledujícího obecenstva:-)Přesně takové pocity a myšlenky se mi honily hlavou při opuštění kinosálu na Zličíně...Pobavil jsem se,odreagoval,zasmál se,což bylo jistě přáním i úmyslem samotných autorů díla...Hodnotím kladně,75% jim patří právem,zaslouží si je:-)

 • 0
  0
  12. 1. 2016
  romanaredlova (14 bodů)

  Skvělý Ed Harris.

 • 0
  0
  17. 7. 2015
  Host
72 66 ?
jak hlasovat?
 • leafroller 90%
 • Kim6 50%
 • hcfort 75%
 • dav.bal 75%
 • Jan Hans 60%
 • Mondyes 100%
 • Venom81 70%
 • Pas 25%
 • JosefTomas 75%
 • SNCIS 90%
všechna hodnocení (110)

V žebříčcích podle hodnocení

75.
v žebříčku filmů za rok 2015
526.
v žebříčku akčních filmů
456.
v žebříčku krimifilmů
214.
v žebříčku mysteriózních filmů
595.
v žebříčku thrillerů

V žebříčcích uživatelů

24. místo z 65 v žebříčku uživatele eagles