Černá sanitka

47%
Černá sanitka
Plakát traileru

Černá sanitka divákům představuje škálu tzv. "urban legends" tak, jak se tradovaly v období "zlatého věku" strašidelných legend, za normalizačních let, v čele s bájnou černou sanitkou. Seriál má odtajnit souvislosti vzniku strašidelných i komických legend a posoudit jejich pravdivost.

Vedle průvodce celého seriálu herce Romana Zacha se o to budou snažit Bohumil Klepl, Jitka Schneiderová či Tereza Voříšková.Natáčení probíhalo v atraktivním prostředí kolem Máchova Jezera, Bezdězu, Doks, Brna či Prahy.

Mezi společenskými pověstmi lze najít i velmi staré pověry se staletým prazákladem, spojené většinou s nadpřirozenými bytostmi. Takové pověry i dnes dráždí dětskou fantazii při nočních vyprávěních na letních táborech. Stále větší převahu však v dnešní době mají pověsti spojené s typicky městským prostředím a jeho vymoženostmi. Jejich hrdiny jsou tak zákeřní zabijáci v městské dopravě či zlomyslní kuchaři z asijských restaurací s rychlým občerstvením.

"Jednotlivé příběhy z městského folkloru jsou většinou mezi lidmi silně rozšířené, existují však v mnoha verzích. Při ztvárnění této látky jsme z knihy Petra Janečka o moderní mytologii vycházeli jak obsahově, tak i formálně," řekl jeden z režisérů Mojmír Kučera.

Každý díl divákům nabízí dvě odlišné části: zatímco v úvodní polovině herci představí samotný příběh, v následné části je formou dokumentu dotyčná pověst objektivně interpretována.

Fingon
16 886 bodů
6
(Hodnocení po prvním dílu). Tohle české dokudrama mě mile překvapilo, hraná část byla poměrně slušná, i když velkou část atmosféry zajišťovala hudba (to ale není nic neobvyklého, že). S dokumentární částí už to bylo horší, spisovateli Janečkovi jela huba daleko za hranicí srozumitelnosti a toho policajta přece jen měli vzít ještě jednou. Docela jsem zvědavý, co se ještě v tomhle seriálu dozvím - legendu o stopaři jsem totiž ještě nikdy neslyšel. ----- Po několika dílech musím jít s hodnocením dolů, protože přes dva opravdu povedené díly (první byl Stopař) se přes pár průměrných dostáváme k dílům naprosto trapným. A to je škoda...

Dodatečné informace

Původní název:
Cerná sanitka (více)
  • Česká republika Černá sanitka
  • Česká republika Cerná sanitka
  • Česká republika Black Ambulance
Země původu:
Česká republika, Česká republika
Ocenění:
Žádná ocenění

Předplatná