Cobras & Grass Snakes (mezinárodní název)
Česká republika Česká republika
111 minut

Žánry

:
Drama, Komedie

Obsah

:
Užovka (Matěj Hádek) je ztracený ve svém vlastním životě. Přesto, že je mu už skoro čtyřicet, nemá holku ani práci, přičemž cítí, že má poslední šanci více »« méně

Režie

:
Jan Prušinovský

Scénář

:
Jaroslav Žváček

Herci

:
Petr Koblovský Matěj Hádek Kryštof Hádek David Máj Petr Vršek ...
Premiéra: 19. 2. 2015
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Kobry a užovky. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Kobry a užovky myslíte! K 28. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27994 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Kobry a užovky


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  20. 7. 2017
  Brenan88 (45177 bodů)

  Jan Prušinovský je pro mne přízrak české filmografické scény. On v sobě skrývá takové množství talentu,že jsem rád za každý jeho filmový,nebo seriálový počin. Tentokrát neměl k ruce svého parťáka Petra Kolečko,ale na výsledku to není příliš zdát. Kobry a užovky nejsou žádnou komedii,ale reálnou sondou do života narkomanů. Tímto skládám poklonu bratrům Hádkovým,protože své role zvládli více než dobře. Příběh je originální a dobrým způsobem ukazuje problematiku drog. Vynikající.

 • 85%
  0
  0
  25. 11. 2018
  Pete69 (20001 bodů)

  Na české poměry neuvěřitelný film. Většinou se mi herecký výkon Kryštofa Hádka moc nelíbí, ale tady je geniální, smažku zahrál tak, jako by s tím snad měl zkušenosti :) Matěj zahrál také velmi dobře. Celé mi to zapadá do sebe, má to hlavu i patu a je to celkem uvěřitelné. Více takových filmů by české kinematografii pomohlo.

 • 5%
  0
  5
  7. 9. 2016
  Sheldon (16014 bodů)

  Ne a ne a ne. Úvodní scéna je natolik nesmyslná, že tohle prostě nemůže nikdo myslet vážně. Bahno českého filmu.

 • 80%
  0
  0
  6. 5. 2016
  lamps (14836 bodů)

  Občas ne úplně přesvědčivé, s postavami jednajícími účelně pro umělé navození dramatické zápletky, ale v jednotlivostech, jako jsou realistické dialogy, emocionální efekt nebo herecké výkony všech na place, se jedná o autorské dílo nadnárodní úrovně. Prušinovský dobře rozumí problémům a potřebám nižších sociálních vrstev a čistě filmový příběh dvou různorodých a problémových bratrů na ně montuje bez zbytečného sentimentu a změkčilosti. Jen tak dál...

 • 15%
  0
  0
  30. 9. 2018
  Jana Květoňová (6283 bodů)

  Film mne zklamal. Nechápu, jak mohl ocenění získat tak ubohý film. Počínaje ozvučením a konče přebytkem zcela zbytečných vulgarismů. Mám pocit, že po roce 1989 se točí je angažované politické snímky jako "Milada", nebo filmy, které jsou tak depresivní (či sprosté), že je člověk jednou jakžtakž nějak dokouká, ale nemá potřebu vidět je ještě někdy jindy. Rádoby otevřený umělecký konec to korunuje. Ještě že jsem na to nešla do kina! To by mě rozhodně na dlouho naštvalo!

 • 70%
  1
  0
  11. 11. 2015
  Petrson (4100 bodů)

  Za vynikající výkon Kryštofa Hádka, neméně zdařilý Matěje a vlastně všech, co ve filmu hráli. Sice ohrané, jakoby festivalové, sociální téma, ale podané s určitou lehkostí a humorem. Děj se dal až příliš lehce předvídat, moc to dopředu nejede, mohlo se z toho dostat ještě více, ale systém, všichni jsou "lůzři"a lháři fungoval, podobně jako všichni "chípáci" ve Štěstí, Poupatech, či Cestě ven. Prušinovský umí nechat herce hrát. Bohužel jsem se více "bavil" jen díky tragickým figurkám a jejich epizodkám, než příběhem, který vsadí de facto na jednu silnou, jakoby avizovanou událost, aby se dal film dále vyprávět. Bylo by asi jedno, kdo by byl obětí, či obviněným, protože sympatie nemá záměrně ve filmu nikdo.

  • všichni herci
  • skvěle vystavěná a zahraná postava Kryštofa Hádka, podivná figurka
  • hodně předvídatelný děj, lehká rozvleklost
 • 75%
  0
  0
  5. 1. 2017
  rkotvald (3158 bodů)

  Pecka. Uvěřitelné sociální drama se spoustou skvělého a hlavně přirozeného (!) humoru. Oba Hádkové naprosto skvělí! Jan Prušinovský je fakt talent (už teď se nemůžu dočkat, s čím přijde příště). Horký adept na český film roku.

 • 80%
  0
  0
  28. 10. 2015
  VasaFlasa (2800 bodů)

  Asi to nebude žádný kultovní snímek, ale v současné české tvůrčí filmové krizi je to dost nadprůměrný film a těch 111 minut uteklo jako voda.

 • 60%
  0
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2758 bodů)

  Fajn, takže budu férový. Film je opravdu dobrý, má propracované charaktery,blablabla, oba Hádkové jsou opravdu skvělí a Kryštofovi přeji Českého lva. Ačkoliv jsem asi úplně nepochopil poselství, které bych si z takto složitého díla měl odnést (anebo jsem ho pochopil, ale nesouhlasím s ním). Ale proč se, proboha, mám už po stopadesáté dívat na depresivní příběh ztroskotaných duší na periferii společnosti? Abych měl mizerný večer? Nebylo toho už dost? Potřebuji k životu další variaci na Divoké včely nebo Mistry? Nepotřebuji a film jsem dokoukal spíš se sebezapřením, protože mi to prostředí i všichni hrdinové byli vyloženě proti srsti. Existuje na světě vůbec nějaké štěstí a slušní lidé? Pak nemá cenu se divit, že všichni, včetně mě, raději pádí na nedovařenou Lídu Baarovou, protože je to přinejmenším zajímavé a nejde jen o to odnést si z kina na palici přilepenou pořádnou depresi.

 • 80%
  0
  0
  22. 2. 2015
  marie-kolarova (2485 bodů)

  Prušinovský se vyhnul pokušení naložit na bedra hrdinů veškeré sociální problémy místního zapadákova a udržel bez zbytečného rozptylování hlavní dějovou linii. Není tu proto naservírován festival ztracených nadějí, ale příběh, kdy se morálka ohýbá, ale ne moc, jen jak je aktuálně zapotřebí vybruslit z jisté šlamastyky. A tudíž hrdinové řeší dilema, kolik jsou ochotni zaplatit, aby se vyhnuli ještě větším potížím, když pravdu se jim ctít nechce a za totální podrazáky také nechtějí být

 • 80%
  0
  0
  1. 2. 2016
  stantheman (2396 bodů)

  skvěle obsazeno...na domácí poměry originální...zajímavé...opravdu sociální téma...český nadprůměr

 • 50%
  0
  0
  13. 2. 2019
  Rabadi (2258 bodů)

  Herecké duo bratrů Hádkových je skvělé, děj filmu jako ze života, přesto mě nijak zvlášť nezaujal. Konec filmu byl celkem předvídatelný. Posledních pár let se točí pouze filmy buď silně psychologické až depresivní, neuvěřitelně sprosté nebo trapné a nebo bohužel politicky orientované "jak je ten východ špatný a západ skvělý". Ach jo.

 • 55%
  0
  0
  16. 3. 2016
  fido68 (1412 bodů)

  Dobře herecky zahraný film.Není to dokument,takže děj v pohodě.Jednoduchý a předvídatelný.

 • 70%
  0
  0
  3. 9. 2016
  lucyky (1353 bodů)

  Čekala jsem víc. Bezpochyby úžasné výkony hlavních hrdinů. Chyběla mi plynulost příběhu, konec byl předvídatelný. Hvězda navíc za hudbu.

 • 85%
  0
  0
  17. 3. 2016
  brcolka (1041 bodů)

  Tak na film jsem slyšel krásné recenze a jsem ostuda ale viděl jsem ho až teď v televizi a musím přiznat že jsem ho měl vidět v kině. Oba bratři ve filmu excelují. a vlastně ostatně asi většina aktérů je dobrá. Film mě vtáhl v pohodě do děje a udržel mě bdělého po celou dobu. Takže za mě dobré. Kdyby se klidně každý rok povedlo minimálně jedno takové dílko tak můžeme být hrdí na český film více

 • 70%
  0
  0
  25. 2. 2015
  myllyn (885 bodů)

  kobry jsem viděl minulý víkend. vážně nevážně pojatý film o vztahu dvou bratrů, kteří to v životě nemají lehké. matěj a kryštof hádkovi jako filmový i skuteční bráchové je radost sledovat na plátně. kryštof mě hodně překvapil. ty jejich přezdívky se k nim vážně hodily.

 • 70%
  0
  0
  15. 3. 2015
  martin-kubista (797 bodů)

  Šel jsem na tento film bez jakýchkoliv očekávání a vlastně jsem ani předem o něm nic moc nevěděl a byl jsem docela mile překvapen. Kryštov Hádek zahrál "smažku" hodně dobře a podle mě jeho výkon posunul celý film hodně nad průměr. Mix komických momentů a vážných scén také působil dobře. Za poslední dobu jeden z nejlepších nových českých filmů co jsem viděl.

  • výkon Kryštofa Hádka
  • mix humoru a dramatu
  • 90%
   0
   0
   13. 12. 2015
   Lukreczia (781 bodů)

   Tvrdá realita, pravdivý film o současnosti, jedna jednodušší nefunkční rodina a zápas jejích buranských potomků se životem, výborně zahraní hadi Hádky :-) svěží vítr nové vlny do české tvorby, 3x hurá! ...

  • 75%
   2
   0
   30. 11. 2015
   tamura (763 bodů)

   Kdyby měl český film každý rok aspoň jeden takovýhle film (myslím tím úroveň obsahovou i formální), tak si řeknu, že na tom není zas až tak zle. Oba Hádci skvělí.

  • 60%
   1
   0
   16. 3. 2016
   Vendula86 (642 bodů)

   Docela pravdivý příběh.

  • 95%
   0
   0
   11. 8. 2015
   Judinka (597 bodů)

   Hádek vs. Hádek – bratr vs. bratr. Skvělý nápad režiséra Jana Prušinovského. Skvěle natočený snímek, skvělé výkony, psychologie postav i celkového vyznění filmu - prostě dokonalé :o)
   Drsné drama, u kterého se i skutečně zasmějete. Kobry a užovky představuje po čase opět jeden z velmi, opravdu velmi kvalitních českých filmů aspirujícího na Českého lva. Držím palce :o)

  • 75%
   0
   0
   16. 3. 2016
   Kick077 (595 bodů)

   Kobry a užovky jsem vyhledal jako film kvůli jeho úspěsnému tažení na České lvy, kde získal ocenění ve většině hlavních kategorií. Neviděl jsem všechny ostatní filmy co byly nominované, takže nemohu porovnávat, zda si lvy zasloužil nebo ne, ale musím říct, že skvělé herecké obsazení a výkony posunou do pozadí vcelku jednoduchý příběh, ve kterém se nic moc zvláštního nestane. Nejvíce mě zaskočil konec, kdy se znenadání objevily titulky. Skoro jsem čekal ještě nějaké dovysvětlení příběhu, ale nedočkal jsem se. Zřejmě si to má divák domyslet.

  • 65%
   0
   0
   9. 4. 2015
   koudel (318 bodů)

   Film se mi líbil i když se mi zdá, že je kritikou trochu přeceňovaný. Většinou to bývá naopak.

  • 45%
   0
   0
   29. 4. 2016
   knihovna1 (282 bodů)

   Tento film posbíral hodně lvů. Lvi byli zaslouženi. Na snímek jsem se dívala kvůli hercům, byli všichni skvělí. Jana Šulcová opět měla práci a to je dobře. Jinak film byl velmi depresivní z prostředí největí spodiny. není to můj šálek kávy. Určitě film nikoho nenapraví, je to jen skutěčná drsná výpověď.

  • 80%
   0
   0
   12. 8. 2015
   tyna-berbrova (270 bodů)

   Skvělý výkon bratrů Hádků. Uvěřitelné ztvárnění. Moc se mi film líbil.

  • 70%
   0
   0
   17. 3. 2016
   speedy009 (260 bodů)

   Príjemné spestrenie českej kinematografickej scény, Hádkovci obidvaja podali dobré herecké výkony, Kryštof fetka na vysokej hereckej úrovni.

  • 75%
   0
   0
   16. 3. 2016
   shalmirane (223 bodů)

   Jednoduchý a přesto zábavný film, Svěrák by se mohl inspirovat, místo pokusů o točení "velkého úmění"

  • 80%
   0
   0
   12. 8. 2015
   odla (214 bodů)

   Šel jsem úplně do neznáma a nakonec z toho byl dobrý filmový zážitek.
   Sociální drama z menšího českého města.

  • 80%
   0
   0
   28. 4. 2016
   pejtanek (155 bodů)

   Matěj Hádek konečně naplno ukázal, jak UMÍ. Za mě naprosto skvělý.

  • 90%
   0
   0
   11. 5. 2016
   mlha99 (148 bodů)

   ačkoli české filmy moc nemusím, tento mmně velice nadchnul,Kryštof i Matěj byly výborní a nesmím opomenout ani Janu Brejchovou,většina lidí se shodne na tom, že ten takzvaně zlý byl Kryštof,mně to přišlo naopak,ve filmu bylo dobře vidět kam jsou někteří lidé zajít aby našli to svoje štěstí

  1 2 dalsi posledni

  Hodnocení a recenze Kobry a užovky

  70 75 ?
  jak hlasovat?
  • Mrykodaj 85%
  • Psychotronix 65%
  • Mikik4444 100%
  • Jimi Joker 80%
  • InJo 90%
  • MLFN 30%
  • RenakovaVendy 70%
  • Pyrkh86 80%
  • mims 90%
  • Sandrastekla 60%
  všechna hodnocení (155)

  V žebříčcích uživatelů

  52. místo z 92 v žebříčku uživatele Mikik4444
  52. místo z 92 v žebříčku uživatele Mikik4444