Point Break (USA)
Německo Německo
Čína Čína
USA USA
113 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller
Motto: Jediným zákonem je pro ně gravitace

Obsah

:
Volným pádem a bez jištění míří do kin Bod zlomu, akční adrenalinový thriller, jehož hrdinové jedou v každém momentu na plné obrátky a na doraz. Vysoko, více »« méně

Režie

:
Ericson Core

Scénář

:
Kurt Wimmer

Herci

:
Teresa Palmer Luke Bracey Édgar Ramírez Ray Winstone Delroy Lindo ...
Premiéra: 31. 12. 2015
Distributor: Bontonfilm CZ
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  31. 12. 2017
  Brenan88 (32434 bodů)

  Za mne rozhodně povedený remake ve kterém není nouze o dramatické a akční scény. Myslím,že pro mladší publikum,které není zatížené na Patricka Swayzeho je tato verze optimální volbou. Akční scény jsou natočeny hodně luxusně,nechybí v nich potřebný adrenalin a i hlavní hrdinové si lehce získají vaše sympatie. Bod Zlomu je dvou hodinová pecka,která stojí za shlédnutí.

 • 75%
  0
  0
  12. 12. 2016
  Sheldon (11361 bodů)

  Akce ve filmu je maximálně autentická, tvůrci se totiž co nejvíce snažili dát přednost skutečným lidem před počítačovými triky. Adrenalinové výkony a kousky ve filmu předvádějí opravdové hvězdy extrémního sportu, často za velmi nebezpečných okolností. Drsné je, že někteří z odvážlivců se už filmové premiéry nedočkali, což je nyní hodně diskutované, protože na natáčení posledního dílu Resident Evil je už bohužel také několik smrťáků. K dobru filmařů, není známo, že by někdo zemřel přímo na place.

  Film je spíš než remake pocta kultovnímu thrilleru Bod zlomu z roku 1991. Jiné jsou motivace lupičů a také pochopitelně doba. Film je navíc financovaný zejména čínským kapitálem, takže je více rozmáchlý do světa. Ve filmu hraje jenom jeden Američan. Současný gang se baví surfováním v obřích vlnách, v plánech jejich troufalých loupeží a hladkých úniků nechybí volné lezení, extrémní snowboarding, skoky na motorkách a střemhlavá jízda, volné pády nebo šílené využití wingsuite obleků pro létání.

 • 55%
  0
  0
  3. 8. 2017
  Danny F. (7610 bodů)

  Kdybych si pustil sportovní kanál s extrémními sporty, udělám nejlépe. Potěšil pohled na nespoutané a nebezpečné panoráma hor. Nádherný pohled. Snad jen ta příroda stála za zhlédnutí. Zbytek byl jen doplněk.

 • 60%
  0
  0
  5. 4. 2016
  rkotvald (2865 bodů)

  Začíná to lahůdkově, končí hloupě a nudně. A celkově je to prostě zbytečný příspěvek do filmové historie. Původní kriminální kus z prostředí divokých vln a ještě divočejších (a tempo neztrácejících) honiček si za ta léta získal zástupy fanoušků. A Kathryn Bigelow pod producentským dohledem Jamese Camerona tehdy jednoznačně dokázovala, že na chlapská témata rozhodně má. Remake má tak akorát na to, že nás solidně namíchne. Místo surfařů musíme sledovat partu milovníků adrenalinu, kteří by zařvali hned zkraje (a ne tak pitomě, jak si scénárista usmyslí), všeho se nám dostane víc, má to být cool a máme si z toho sednout na zadek. Swayze a Reeves měli charisma, tady neumíme napsat ani silnou dialogovou scénu. Příběh je řídký jak paměť mé tchýně.

 • 50%
  1
  0
  10. 1. 2016
  HappyPiere (2755 bodů)

  Zbytečný remake. Chybí nějaká chemie mezi hrdiny a celkově se v budoucnu kouknu raději znovu na Reevse

 • 65%
  0
  0
  6. 4. 2016
  EXpenzza (704 bodů)

  Tenhle remake asi nikdo moc vidět nechtěl, ale já jsem za něj nakonec rád. Škoda, že je to béčko jak hrom v tom špatném slova smyslu. První půlka je přitom celkem okázalá, ovšem i ty neuvěřitelné adrenalinové sporty časem omrzí a druhá půlka se neskutečně vleče. Titán Ramirez fajn, Raye Winstonea už delší dobu zas nikde nechci vidět a Braceyho zas ani nebudu moct jelikož pravděpodobně upadne v zapomnění. Z tohodle nové Rychle a zběsile nebude...

 • 45%
  0
  0
  9. 4. 2016
  kacko135 (385 bodů)

  Pokud se zuby nechty budu bránit faktu že se jedná o remake. A odhlédnu jen od těch několika zkopírovaných scén. Střelba do vzduchu samozřejmě nechybí. Stejně jako závěrečná vlna. Tak nový Bod zlomu je stále hodně debilní akčňák, který má ovšem fantastické adrenalínové atrakce. Pokud samozřejmě má někdo alergii na CGI tak ani ty dostatečně neocení. Já digitální triky nesnáším, ale tentokrát odpouštím. Líbil se mi nápad o jakési bájné Osmičce, kterou je třeba absolvovat, pokud chce člověk dokonale splynout s naší planetou. Že se jedná o často nemožné úkoly netřeba zmiňovat. Tyto úkoly jsou bohužel spojeny tragickými scénami, ve kterých se většinou dva ti nejméně charismatičtí herci snaží ukázat jací jsou machové. Tušil jsem že Ramírez jako Bodhi pohoří, protože Swayze je jen jeden. Ale že Keanu Reeves herecky znemožní Luke Braceyho jsem opravdu nečekal. Keanu je hodně toporný herec, ale to co předvádí tenhle mlíčňák je tedy na vrácení hereckého průkazu. Přitom se jedná film o dvou postavách, které musí mít charisma jako kráva. První film na zápletce o exprezidentech vykrádající banky. Tady na vyšetřování často scénář úplně zapomene a soustředí se jen na adrenalinové skoky, pády, sjezdy.....

 • 50%
  0
  0
  16. 6. 2016
  TerkaCZ (333 bodů)

  Takový ten film skoro o ničem, který jasně spěje k jednomu konci. Dějově vyloženě nepřekvapí, ale divák si pochutná na scénách plných adrenalinu, pokochá se horským panoramatem nebo rozbouřeným mořem a řekne si, že on by to prostě nedal (i když nám může být jasné, že dva hlavní hrdinové jsou pravděpodobně trochu velký šťastlivci). Nemůžu hodnotit, jestli je to špatný nebo dobrý remake, jelikož mojí věkovou skupinu původní film vyloženě nezasáhl.

 • 100%
  0
  0
  8. 1. 2016
  pery34 (281 bodů)

  Skvělý film

 • 80%
  0
  0
  8. 1. 2016
  K.Ondrej (40 bodů)

  Film, který diváka nenechá chvíli v klidu, líbil se mi.

63 45 ?
 • Majk666 55%
 • headhunter 35%
 • divid.jh 65%
 • Danny F. 55%
 • Filmokolik 30%
 • jarv 40%
 • kubi.sarka 95%
 • Riverdon 60%
 • Reacherjack2016 65%
 • Brenan88 65%
všechna hodnocení (56)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: