Strážce duší

63%
Strážce duší
Oceánem věčnosti putují strážci duší. Vedeni neomylným zákonem prozřetelnosti přicházejí na svět, aby chránili, co má zůstat skryté, a odhalili, co má být zjeveno. Ve službách osudu berou na sebe lidskou podobu, ale jen vyvolení smějí spatřit jejich tvář. Devět napínavých a tajuplných příběhů se spisovatelem Armínem a studentkou Katkou v hlavní roli. Oba dva pátrají po záhadách jak z minulosti, tak ze součastnosti.
Fingon
16 886 bodů
6
Některé díly byly vyloženě příšerné (hlavně ty režírované Kleinem), jiné se daly (hned ten první, o templářích), ale zcela bezpochyby nejlepší byl ten o alchymistech.
Danny F.
Danny F.
11 166 bodů
3
Něco tomu chybí a k dokonalosti taky.
Pas
Pas
6 225 bodů
6.5
České záhady podle Arnošta Vašíčka.Nápad natočit tuzemskou obdobu mysteriózního seriálu typu Akta X nebyl zcela špatný, ale provedení už tak trochu pokulhává za očekáváním. Díly mají různou kvalitu, což je dáno nejen tématem o kterém pojednávají ale i pěticí různých režisérů. Obsazení Lukáše Vaculíka do hlavní role nebyl špatný tah,se Zuzanou Norisovou už to taková sláva není.Úvodní díl docela navnadil,k osobě démonického hraběte přihodili tvůrci i solidní krimi zápletku a propojili v zajímavý celek.V dalším průběhu však kvalita značně kolísá a někdy i strmě padá ,kdy příběh je vycpán nudnou až trapnou vatou jen aby naplnil čas stopáže. Autor scénaře Arnošt Vašíček se tady v televizní tvorbě "tajemna" tak trochu zastřeloval aby to posléze ve svých dalších projektech rozjel naplno.

Dodatečné informace

Původní název:
Strázce dusí (více)
  • Česká republika Strážce duší
  • Česká republika Strázce dusí
  • Česká republika Guardian of Souls
Premiéra v ČR:
14. 2. 2005
Země původu:
Česká republika, Česká republika
Ocenění:
Žádná ocenění

Předplatná