Song to Song

54%
Song to Song
Příběh lásky, zrady a hledání smyslu života. Dva milostné trojúhelníky, které se navzájem prolínají na pozadí texaské rokenrolové scény. Kytaristka Faye se zaplete s producentem Cookem, protože věří, že to pomůže její kariéře. Zároveň se ale vídá s BV, o něco úspěšnějším kolegou, který také pracuje s Cookem. Situace se komplikuje ještě víc, když se Cook zamiluje do krásné servírky Rhondy, která se ale odmítá smířit s jeho divokým životním stylem. Všichni tak nakonec čelí stejné otázce  - je důležitější láska, nebo kariéra? Je ale potřeba najít odpověď dřív, než bude pozdě…xxmartinxx
xxmartinxx
22 342 bodů
4
Tohle by měli dělat studenti filmu, kteří mají za úkol natočit cvičení na téma "smysl života", i když k tomu nemají co říct a jediný důvod, proč do toho fakt jdou, je zápočet. Jaká je motivace Terrence Malicka, dřív tak střídmého režiséra s mnohaletými pomlkami, najednou blít jedno umění ročně, je mi záhadou. Možná na něj má Lubezki nějaký kompro, tak ho nutí podepisovat mu showreels. Kdyby do toho aspoň nonstop nečetli ty facebookový moudra od Wericha! Z Malicka se pomalu stává "vaše každoroční dávka snobského kýče" skoro po vzoru Woodyho Allena, kdy zakleté trademarky, hvězdné obsazení a neochvějná rutina jejich patlání nahrazují... cokoliv. Jediná škoda, že už to nikoho nezajímá - aspoň by se vůči tomu dalo hezky vymezovat. Ale asi je to lepší než bylo K zázraku. I když jen hádám - nepamatuju si z toho filmu ani záběr. Tohle se mi snad nevykouří z hlavy tak kompletně, třeba si budu pamatovat... že tam hodně svítilo slunce lidem za hlavama? Ach jo... no po předminule asi progres, občas je něco z toho i motivované, tak dám o jednu hvězdu víc.
Motinski
Motinski
7 294 bodů
3
Typický Malick. Bežnému divákovi nie moc prívetivé dielo, kde je pohľad na vzťahové záležitosti podaní prostredníctvom dlhých záberov a pre mňa často nič nehovoriacich scén. Ľudia ktorý moc nemusia čo som zatiaľ spomenul budú aj radi že sa filmu vyhnú. Niesom fanúšik režiséra ale natočil veci čo mi sadli o dosť viac. Toto bolo asi najslabšie čo som od neho videl, ajkeď nemám napozerané všetko.
evismaior
evismaior
4 254 bodů
4
Tak tohle mě minulo tak moc, že dávám procenta snad jen za obsazení všech hlavních rolí mými oblíbenci, které je vždy zajímavé vidět hrát zas něco trochu jiného, byť tady popravdě nemají hrát co. Od filmu z prostředí muzikantů a jejich producentů jsem čekala hutný vhled do zákulisí hudební branže a pořádnou nálož skvělé muziky. Místo toho jsem dvě hodiny koukala, jak se hlavní postavy plácají odnikud nikam, a poslouchala jejich duševní pochody. Když se někdy uprostřed filmu hlavní hrdinka zamýšlela nad tím, jestli je dobrým nebo zlým člověkem, napadlo mě, jestli na tom opravdu ještě někomu záleží. Celou dobu jsem rovněž moc nepobírala, zda ve snímku plyne čas lineárně nebo jsou scény přeházené, ale ono to nakonec bylo jedno. Z vychvalované kamery jsem měla pocit jízdy v serpentýnách a místy už to bylo skoro na kinedryl, přitom kladný efekt veškerý žádný. A myšlenka, že všichni mají nějaká přání a představy o tom, jak by měl jejich život vypadat, ale nakonec jsou jen víc a víc nešťastní, to byl tedy vážně objev roku.

Dodatečné informace

Původní název:
Song to Song (více)
  • USA Song to Song
  • USA Daltól dalig
  • USA De Canção em Canção
  • USA Música a Música
  • USA Od písně k písni
  • USA Song to song
  • USA Песен след песен
  • USA Песня за песней
Premiéra v ČR:
24. 8. 2023
Země původu:
USA
Rozpočet:
10 mil. USD
Tržby:
1,71 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Song to Song je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch