True Detective (USA)
« další názvy »
USA USA
60 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Mysteriozní, Thriller, Gotický

Obsah

:
Ústředními postavami seriálu jsou dva detektivové, jejichž životy se srazí a propojují během sedmnáct let trvající honičky sériového vraha v Louisianě. více »« méně

Režie

:
Cary Fukunaga John Crowley Justin Lin Jeremy Saulnier Daniel Attias Janus Metz Jeremy Podeswa Miguel Sapochnik Daniel Sackheim

Scénář

:
Nic Pizzolatto Amanda Overton David Milch

Herci

:
Matthew McConaughey Colin Farrell Woody Harrelson Rachel McAdams Michelle Monaghan ...
Jste na stránce seriálu Temný případ. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou seriály hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily seriálů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o seriálu Temný případ myslíte! K 8. březnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27522 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  0
  0
  14. 7. 2016
  lamps (14654 bodů)

  1. série: 50 let detektivního žánru smrštěno a vytesáno do jedné osmidílné série, která bravurně spojuje psychologii Se7en s atmosférou prvního Texaského masakru. Hlavně v interakci mezi oběma hlavními protagonisty, tak rozdílnými a současně nerozlučnými, trumfuje Temný případ veškerou televizní konkurenci, nemluvě pak o brilantně vystavěném scénáři a samozřejmě hereckých výkonech, které jsou v případě Harrelsona a hlavně McConaugheyho občas až neuvěřitelné. Plus skvělé úvodní titulky a vynikající titulní song, HBO zkrátka umí... 95%
  2. série: Jo, první série byla lepší. Schématicky zajímavější, režijně stabilnější a svou atmosférou ztracených lidských duší v americkém zapadákově více vtahující. Dvojka si ale šlape vlastní tématickou pěšinku, a šlape ji natolik jistě a nepředvídatelně, že jiná než slova chvály se mi zkrátka nepřísluší zde zmiňovat. Spojit dohromady tolik zajímavých a (obdobně jako v jedničce) ztracených postav s těžkými osobními mindráky, tolik potenciálně záporných či nejednoznačných charakterů z řad vysoké politiky, mafie nebo policie a jednu tajemnou vraždu do objemného propletence intrik, násilí, zkorumpovanosti a vztahů současných či dávno minulých, aniž by se jeden ztrácel a každá z titulních postav nedostala dostatečný prostor k stoprocentnímu prokreslení, tomu si prosím říkejte, jak chcete, já tomu říkám orgastické televizní mistrovství. A co se týče herců, tak všem do jednoho bych za jejich famózní realistické kreace vystavěl nikoli hollywoodskou hvězdu, ale rovnou chrám, především pak Farrellovi, který tímto definitivně patří do nejvyšší herecké ligy, a McAdams, která dostala na svůj vkus dost netypickou drsně - křehkou roli, a poradila si s ní přímo fantasticky.. 90%

 • 0%
  3
  3
  6. 12. 2017
  SNCIS (6517 bodů)

  Pouze 1 epizoda a už nikdy více!!! Nechápu zdejší hodnocení.

 • 80%
  0
  0
  14. 4. 2014
  Petrson (4009 bodů)

  Napínavé, dobré, temné. Výborně mě pobavili hlavní figury seriálu Matthew McConaughey a Woody Harrelson, kteří si to užili od začátku do konce. Někdy se prostě s potěšením dobře zahraným rolím směji, protože mi to přijde legrační, myslím to dobře. Do nějakého sedmého dílu ( z osmi) jsem byl napnutý, čekal jsem rozuzlení, vysvětlení, ale pak to přišlo. Rychlý konec, nenaplnění, nikam to nedošlo, možná to mělo skončit o 10 minut dřív, ale to by taky nebylo řešení. Vše se zvrhlo do jednoho úzkého bodu v celém případu bez rozkrytí souvislostí, lidí a hlavně proč. Díky tomu "jen" 75%, protože konec vás vždy mega ovlivní, jak se na to celkově díváte.

  • atmosféra, jako Twin Peaks
  • herecké výkony, scénář do 7.dílu
  • reálie a vypíchnutí podstatných motivů
  • scénář 8.díl, překotnost uzavřít sérii, vlastně to nebylo možný a nepodařilo se
  • mnoho otevřených linií a skoro legrační zakončení skvěle budované postavy Matthew McConaugheyho
  • vůbec nevím, o co šlo :)
 • 90%
  0
  0
  10. 12. 2015
  rkotvald (3156 bodů)

  True Detective není zdaleka tak mrazivý za jakého se považuje, i přes tu uber drsnou stylizaci. Působí na mě jako nepovedená verze skandinávských kriminálek. Všechno je vyhrocené na maximum. Postavy mají jeden rozměr, každý zachmuřený a i v hospodě se tváří jako u výslechu vraha. Chraň bůh aby se někdo alespoň pousmál. Prostředí je zanedbané a v rozkladu, jak v nějaké městě na Jižním Urale po krachu jediné místní fabriky. Chápu že režisér se pokusil o další stupeň ve vývoji seriálů a na úkor příběhu rozvíjel atmosféru a psychologický obraz hrdinů, ale mám pocit, že v tom zašel příliš daleko. Vyšetřování postupuje pomalu, a některé pasáže jsou téměř lyrické. Přistoupit na jeho hru, a vnímat TD jako osmihodinový celovečerák (doslova), dost dobře nejde. Pauzy mezi jednotlivými "kapitolami" jsou příliš dlouhé a kdybych si pustil všech osm dílů najednou, tak nerespektuji typický rys seriálu, jakožto příběhu na pokračování. Filmového dojmu se mu ovšem podařilo dosáhnout a může za to poděkovat špičkovým hercům. Druhá série už je krapet odlišnější a konečně postavám věřím jejich emoce. Tohle jsou opravdoví lidé s hlubokou minulostí, a pravděpodobně krátkou budoucností, protože se všichni potýkající se s událostmi které je můžou kdykoliv rozdrtit. Možná právě proto jsem si je postupně oblíbil. Jen škoda toho příliš dlouhého finále. Posledních zhruba dvacet minut osmého dílu bych v klidu oželel.

 • 90%
  0
  0
  22. 3. 2016
  FiL44 (2649 bodů)

  První série za 110. Druhá za 20.

 • 100%
  0
  0
  2. 1. 2017
  leafroller (2620 bodů)

  Přestože je chování hlavních hrdinů dovedeno až do extrému, našel jsem si způsob, jak se s jedním z nich ztotožnit. Což se mi v další sérii nepovedlo. Děj je sice hodně natažený, ale po ovladači jsem nesáhl ani jednou. Což se mi v další sérii nepovedlo. Také orientace v případu je zde lepší než ve dvojce. A stejně jako tam zůstává konec prakticky otevřený. Obě série jsou prostě takovým svědkem doby. A to se mi líbilo, protože je více než potřebné připomínat divákovi, že takové věci se dějí dnes a denně všude kolem nás. A to, že je nechceme vidět, neznamená, že neexistují.

 • 90%
  1
  0
  21. 8. 2014
  stantheman (2387 bodů)

  Nemám rád seriály...to platilo ....a platí..avšak jsou vyjímky...a vzásadě ty vyjímky pochází z kuchyně HBO...Tento seriál jsem si vybral kvůli herci , kteréhjo mám v oblibě...je to Woody a nezklamal mě opět ale i jeho kumpán ze seriálu Matthew to neodflákl. Paráda...takhle si představuji TVserii. Skvělé, temné , zábavné.

 • 100%
  0
  0
  20. 1. 2014
  tamura (763 bodů)

  Po pilotním dílu dávám absolutorium, ten seriál (tedy jeho pilot)skutečně nemá chybu. A pokud ano, rád jsem ji přehlédnul. Tvůrčí dvojice Nic Pizzolatto (psal dvě epizody The Killing) a Cary Fukunaga (režie skvělé depky Sin Nombre) má zaděláno na seriálový počin roku. Věřím, že tak, jak jsou karty rozdány v pilotu, tak to pojede i dílech dalších a finální skládačka ukáže, proč jsou oba hlavní představitelé v titulcích i jako koproducenti (takovému projektu bych taky věřil a to bezvýhradně). Temné, skvěle zahrané, dostatečně tajemné, výborně napsané, ani kousek masa navíc. Jediná věc (nepatrná záražka) - struktura profilu úvodního zločinu silně připomíná fantasii vraha ze seriálu Hannibal s Madsem Mikkelsenem. Každopádně HBO - po Hořícím keři opět nahlas tleskám!

 • 100%
  0
  0
  26. 8. 2020
  Svany (687 bodů)

  Moje hodnocení patří pouze první sérii, která je v tomto žánru absolutně nepřekonatelným kouskem, a je to určitě nejlepší detektivní serie v historii kinematografie. Z druhě serie sem vyděl jen 2 díly, a zklamáním to musel vypnou.
  Prostě seriálové,temné,herecké a detektivní Porno!!!

 • 100%
  0
  0
  10. 3. 2014
  wtemplar (462 bodů)

  Momentálně to nejlepší na televizní obrazovce napříč všemi žánry. Jednoznačně nejlepší detektivní seriál, který válcuje i leckteré filmy díky velice kvalitnímu zpracování. Bezchybné herecké výkony obou hlavních představitelů, propilovaný scénář, bravurní režie a padnoucí soundtrack dodávají výbornou atmosféru. Až je škoda, že to má jen osm dílů.

 • 95%
  0
  1
  4. 8. 2014
  ellianka (242 bodů)

  Upřímně se těším na další sérii, i když překonat duo McConaughey-Harrelson snad ani nelze. Seriál jsem zhltla přes víkend, takže dojem nemohl být lepší, něco takového by měla česká televize okamžitě kupovat a vysílat i u nás, protože mám stále dojem, že lidé ocení kvalitu před kvantitou nekonečných seriálů domácí produkce. Jednoznačně DOPORUČUJI, ale radím nečíst články, kde se rozebírá poslední (osmý) díl.

  • hlavní postavy a jejich ztvárnění
  • exteriéry a ponurá atmosféra
  • pro mne až moc rychlý konec, zasloužil by si devátý díl, ale možná to bylo účelné
 • 100%
  0
  0
  9. 6. 2016
  xverca (205 bodů)

  Tenhle seriál mě úplně pohltil. Mohu říct, že patří k nejlepším, které jsem měla možnost vidět. Je kvalitní především díky výbornému hereckému obsazení. Po celou dobu jste v napětí a po skončení se nemůžete dočkat dalšího dílu. Není pro slabé povahy, ale jednoznačně jej doporučuji!

 • 100%
  1
  0
  5. 3. 2014
  Pepa Nevrkrakr (142 bodů)

  Po shlédnutí sedmého dílu, je mi skoro líto, že seriál bude končit...Dle mého názoru, je to nejlepší seriál roku...Famózní práce s kamerou, střihy, masky,scénář, herecké výkony atd..pokud je tam tedy něco špatně, já to nenašel, proti Hannibalovi, který nudí a nebaví, nemohu než říci pánové Fukunaga Pizzolatto tleskám....jen tak dál..100%

 • 90%
  0
  0
  25. 11. 2016
  stverak (119 bodů)

  Temná seriálová událost roku. 90%

 • 95%
  0
  0
  30. 5. 2015
  marosi (89 bodů)

  perfektní seriál a výkon dvou hlavních herců je neskutečný!!!

87 ? ?
jak hlasovat?
 • Maty70 85%
 • radim-pavlicek 100%
 • Svany 100%
 • David Bátor 100%
 • alqva 95%
 • mims 100%
 • paly 85%
 • InJo 80%
 • Matyna 95%
 • Redy z Jedas 95%
všechna hodnocení (84)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 11 v žebříčku uživatele Petrson
3. místo z 6 v žebříčku uživatele TerkaT
5. místo z 6 v žebříčku uživatele filamubobes
5. místo z 8 v žebříčku uživatele xjane
5. místo z 11 v žebříčku uživatele lamps
5. místo z 12 v žebříčku uživatele Filmokolik
5. místo z 19 v žebříčku uživatele JanTung
5. místo z 9 v žebříčku uživatele Blatouch72
6. místo z 9 v žebříčku uživatele filip-stich
6. místo z 14 v žebříčku uživatele ZARaz