True Detective (USA)
« další názvy »
USA USA
60 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Mysteriozní, Thriller, Gotický

Obsah

:
Ústředními postavami seriálu jsou dva detektivové, jejichž životy se srazí a propojují během sedmnáct let trvající honičky sériového vraha v Louisianě. více »« méně

Režie

:
Cary Fukunaga John Crowley Justin Lin Jeremy Saulnier Daniel Attias Janus Metz Jeremy Podeswa Miguel Sapochnik Daniel Sackheim

Scénář

:
Nic Pizzolatto Amanda Overton David Milch

Herci

:
Matthew McConaughey Colin Farrell Woody Harrelson Rachel McAdams Michelle Monaghan ...
Jste na stránce seriálu Temný případ. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou seriály hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily seriálů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o seriálu Temný případ myslíte! K 27. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28160 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Temný případ


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  0
  0
  14. 7. 2016
  lamps (14894 bodů)

  1. série: 50 let detektivního žánru smrštěno a vytesáno do jedné osmidílné série, která bravurně spojuje psychologii Se7en s atmosférou prvního Texaského masakru. Hlavně v interakci mezi oběma hlavními protagonisty, tak rozdílnými a současně nerozlučnými, trumfuje Temný případ veškerou televizní konkurenci, nemluvě pak o brilantně vystavěném scénáři a samozřejmě hereckých výkonech, které jsou v případě Harrelsona a hlavně McConaugheyho občas až neuvěřitelné. Plus skvělé úvodní titulky a vynikající titulní song, HBO zkrátka umí... 95%
  2. série: Jo, první série byla lepší. Schématicky zajímavější, režijně stabilnější a svou atmosférou ztracených lidských duší v americkém zapadákově více vtahující. Dvojka si ale šlape vlastní tématickou pěšinku, a šlape ji natolik jistě a nepředvídatelně, že jiná než slova chvály se mi zkrátka nepřísluší zde zmiňovat. Spojit dohromady tolik zajímavých a (obdobně jako v jedničce) ztracených postav s těžkými osobními mindráky, tolik potenciálně záporných či nejednoznačných charakterů z řad vysoké politiky, mafie nebo policie a jednu tajemnou vraždu do objemného propletence intrik, násilí, zkorumpovanosti a vztahů současných či dávno minulých, aniž by se jeden ztrácel a každá z titulních postav nedostala dostatečný prostor k stoprocentnímu prokreslení, tomu si prosím říkejte, jak chcete, já tomu říkám orgastické televizní mistrovství. A co se týče herců, tak všem do jednoho bych za jejich famózní realistické kreace vystavěl nikoli hollywoodskou hvězdu, ale rovnou chrám, především pak Farrellovi, který tímto definitivně patří do nejvyšší herecké ligy, a McAdams, která dostala na svůj vkus dost netypickou drsně - křehkou roli, a poradila si s ní přímo fantasticky.. 90%

 • 0%
  3
  3
  6. 12. 2017
  SNCIS (6519 bodů)

  Pouze 1 epizoda a už nikdy více!!! Nechápu zdejší hodnocení.

 • 80%
  0
  0
  14. 4. 2014
  Petrson (4127 bodů)

  Napínavé, dobré, temné. Výborně mě pobavili hlavní figury seriálu Matthew McConaughey a Woody Harrelson, kteří si to užili od začátku do konce. Někdy se prostě s potěšením dobře zahraným rolím směji, protože mi to přijde legrační, myslím to dobře. Do nějakého sedmého dílu ( z osmi) jsem byl napnutý, čekal jsem rozuzlení, vysvětlení, ale pak to přišlo. Rychlý konec, nenaplnění, nikam to nedošlo, možná to mělo skončit o 10 minut dřív, ale to by taky nebylo řešení. Vše se zvrhlo do jednoho úzkého bodu v celém případu bez rozkrytí souvislostí, lidí a hlavně proč. Díky tomu "jen" 75%, protože konec vás vždy mega ovlivní, jak se na to celkově díváte.

  • atmosféra, jako Twin Peaks
  • herecké výkony, scénář do 7.dílu
  • reálie a vypíchnutí podstatných motivů
  • scénář 8.díl, překotnost uzavřít sérii, vlastně to nebylo možný a nepodařilo se
  • mnoho otevřených linií a skoro legrační zakončení skvěle budované postavy Matthew McConaugheyho
  • vůbec nevím, o co šlo :)
 • 70%
  0
  0
  26. 6. 2021
  homedo (3614 bodů)

  1. Serie byla perfektní
  2. Série úplná blbost, alespoň, ze si udrželi hvězdné obsazení hlavních tří postav, zakončení na nic, spousta chyb ve scénáři, nesmyslné umírání, mrtví jim už ty informace neřekne, takže rozstřílet ho, když po něm chtěli zjistit, kde ta holka je, a kde jsou ty dokumenty a hard disk, tak zabít ho byla pí.vina.
  3. nic moc, docela nuda, občas nic a občas najednou něco se stane a pak zase kecy a kecy, Mahershala Ali měl skvělou masku starého. zakončení nuda, prostě najednou tam vyplivnou nějaký příběh a konec je nakonec zase jinak a trošku hloupost

 • 90%
  0
  0
  10. 12. 2015
  rkotvald (3159 bodů)

  True Detective není zdaleka tak mrazivý za jakého se považuje, i přes tu uber drsnou stylizaci. Působí na mě jako nepovedená verze skandinávských kriminálek. Všechno je vyhrocené na maximum. Postavy mají jeden rozměr, každý zachmuřený a i v hospodě se tváří jako u výslechu vraha. Chraň bůh aby se někdo alespoň pousmál. Prostředí je zanedbané a v rozkladu, jak v nějaké městě na Jižním Urale po krachu jediné místní fabriky. Chápu že režisér se pokusil o další stupeň ve vývoji seriálů a na úkor příběhu rozvíjel atmosféru a psychologický obraz hrdinů, ale mám pocit, že v tom zašel příliš daleko. Vyšetřování postupuje pomalu, a některé pasáže jsou téměř lyrické. Přistoupit na jeho hru, a vnímat TD jako osmihodinový celovečerák (doslova), dost dobře nejde. Pauzy mezi jednotlivými "kapitolami" jsou příliš dlouhé a kdybych si pustil všech osm dílů najednou, tak nerespektuji typický rys seriálu, jakožto příběhu na pokračování. Filmového dojmu se mu ovšem podařilo dosáhnout a může za to poděkovat špičkovým hercům. Druhá série už je krapet odlišnější a konečně postavám věřím jejich emoce. Tohle jsou opravdoví lidé s hlubokou minulostí, a pravděpodobně krátkou budoucností, protože se všichni potýkající se s událostmi které je můžou kdykoliv rozdrtit. Možná právě proto jsem si je postupně oblíbil. Jen škoda toho příliš dlouhého finále. Posledních zhruba dvacet minut osmého dílu bych v klidu oželel.

 • 100%
  0
  0
  2. 1. 2017
  leafroller (2931 bodů)

  Přestože je chování hlavních hrdinů dovedeno až do extrému, našel jsem si způsob, jak se s jedním z nich ztotožnit. Což se mi v další sérii nepovedlo. Děj je sice hodně natažený, ale po ovladači jsem nesáhl ani jednou. Což se mi v další sérii nepovedlo. Také orientace v případu je zde lepší než ve dvojce. A stejně jako tam zůstává konec prakticky otevřený. Obě série jsou prostě takovým svědkem doby. A to se mi líbilo, protože je více než potřebné připomínat divákovi, že takové věci se dějí dnes a denně všude kolem nás. A to, že je nechceme vidět, neznamená, že neexistují.

 • 90%
  0
  0
  22. 3. 2016
  FiL44 (2649 bodů)

  První série za 110. Druhá za 20.

 • 90%
  1
  0
  21. 8. 2014
  stantheman (2398 bodů)

  Nemám rád seriály...to platilo ....a platí..avšak jsou vyjímky...a vzásadě ty vyjímky pochází z kuchyně HBO...Tento seriál jsem si vybral kvůli herci , kteréhjo mám v oblibě...je to Woody a nezklamal mě opět ale i jeho kumpán ze seriálu Matthew to neodflákl. Paráda...takhle si představuji TVserii. Skvělé, temné , zábavné.

 • 100%
  1
  0
  26. 8. 2020
  Svany (845 bodů)

  Moje hodnocení patří pouze první sérii, která je v tomto žánru absolutně nepřekonatelným kouskem, a je to určitě nejlepší detektivní serie v historii kinematografie. Z druhě serie sem vyděl jen 2 díly, a zklamáním to musel vypnou.
  Prostě seriálové,temné,herecké a detektivní Porno

 • 100%
  0
  0
  20. 1. 2014
  tamura (764 bodů)

  Po pilotním dílu dávám absolutorium, ten seriál (tedy jeho pilot)skutečně nemá chybu. A pokud ano, rád jsem ji přehlédnul. Tvůrčí dvojice Nic Pizzolatto (psal dvě epizody The Killing) a Cary Fukunaga (režie skvělé depky Sin Nombre) má zaděláno na seriálový počin roku. Věřím, že tak, jak jsou karty rozdány v pilotu, tak to pojede i dílech dalších a finální skládačka ukáže, proč jsou oba hlavní představitelé v titulcích i jako koproducenti (takovému projektu bych taky věřil a to bezvýhradně). Temné, skvěle zahrané, dostatečně tajemné, výborně napsané, ani kousek masa navíc. Jediná věc (nepatrná záražka) - struktura profilu úvodního zločinu silně připomíná fantasii vraha ze seriálu Hannibal s Madsem Mikkelsenem. Každopádně HBO - po Hořícím keři opět nahlas tleskám!

 • 100%
  0
  0
  10. 3. 2014
  wtemplar (462 bodů)

  Momentálně to nejlepší na televizní obrazovce napříč všemi žánry. Jednoznačně nejlepší detektivní seriál, který válcuje i leckteré filmy díky velice kvalitnímu zpracování. Bezchybné herecké výkony obou hlavních představitelů, propilovaný scénář, bravurní režie a padnoucí soundtrack dodávají výbornou atmosféru. Až je škoda, že to má jen osm dílů.

 • 95%
  0
  1
  4. 8. 2014
  ellianka (244 bodů)

  Upřímně se těším na další sérii, i když překonat duo McConaughey-Harrelson snad ani nelze. Seriál jsem zhltla přes víkend, takže dojem nemohl být lepší, něco takového by měla česká televize okamžitě kupovat a vysílat i u nás, protože mám stále dojem, že lidé ocení kvalitu před kvantitou nekonečných seriálů domácí produkce. Jednoznačně DOPORUČUJI, ale radím nečíst články, kde se rozebírá poslední (osmý) díl.

  • hlavní postavy a jejich ztvárnění
  • exteriéry a ponurá atmosféra
  • pro mne až moc rychlý konec, zasloužil by si devátý díl, ale možná to bylo účelné
 • 100%
  0
  0
  9. 6. 2016
  xverca (205 bodů)

  Tenhle seriál mě úplně pohltil. Mohu říct, že patří k nejlepším, které jsem měla možnost vidět. Je kvalitní především díky výbornému hereckému obsazení. Po celou dobu jste v napětí a po skončení se nemůžete dočkat dalšího dílu. Není pro slabé povahy, ale jednoznačně jej doporučuji!

 • 100%
  1
  0
  5. 3. 2014
  Pepa Nevrkrakr (142 bodů)

  Po shlédnutí sedmého dílu, je mi skoro líto, že seriál bude končit...Dle mého názoru, je to nejlepší seriál roku...Famózní práce s kamerou, střihy, masky,scénář, herecké výkony atd..pokud je tam tedy něco špatně, já to nenašel, proti Hannibalovi, který nudí a nebaví, nemohu než říci pánové Fukunaga Pizzolatto tleskám....jen tak dál..100%

 • 90%
  0
  0
  25. 11. 2016
  stverak (122 bodů)

  Temná seriálová událost roku. 90%

 • 95%
  0
  0
  30. 5. 2015
  marosi (89 bodů)

  perfektní seriál a výkon dvou hlavních herců je neskutečný!!!

Hodnocení a recenze Temný případ

87 ? ?
jak hlasovat?
 • Renfield 80%
 • homedo 70%
 • Maty70 85%
 • radim-pavlicek 100%
 • Svany 100%
 • David Bátor 100%
 • alqva 95%
 • mims 100%
 • paly 85%
 • InJo 80%
všechna hodnocení (86)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 11 v žebříčku uživatele Petrson
3. místo z 6 v žebříčku uživatele TerkaT
5. místo z 6 v žebříčku uživatele filamubobes
5. místo z 8 v žebříčku uživatele xjane
5. místo z 11 v žebříčku uživatele lamps
5. místo z 12 v žebříčku uživatele Filmokolik
5. místo z 19 v žebříčku uživatele JanTung
5. místo z 9 v žebříčku uživatele Blatouch72
6. místo z 9 v žebříčku uživatele filip-stich
6. místo z 14 v žebříčku uživatele ZARaz