Silver Linings Playbook (mezinárodní název)
« další názvy »
USA USA
122 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Romantický, Adaptace knižní, Oscarový, Romantická komedie, Teenagerský
Motto: Láska bolí

Obsah

:
Snímek je příběhem učitele historie, jemuž se po jedné zdánlivě banální rvačce a ublížení na zdraví zboří svět. Aby se vyhnul přísnějšímu trestu, nechá více »« méně

Režie

:
David O. Russell

Scénář

:
David O. Russell Matthew Quick

Herci

:
Bradley Cooper Jennifer Lawrence Robert De Niro Jacki Weaver Chris Tucker ...
Premiéra: 28. 2. 2013
Distributor: Forum Film CZ
DVD: 3. 7. 2013
Jste na stránce filmu Terapie láskou. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Terapie láskou myslíte! K 3. červenci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28027 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Terapie láskou


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  22. 12. 2017
  Brenan88 (45195 bodů)

  David O. Russell je podle mne hodně přeceňovaným režisérem,který se jen honí za Oscarama,ale jistý um se mu nedá odepřít. Zde mu to hodně ulehčil scénář,který je velmi dobrý a nabízí nám romantiku tak trochu jinak než jsme normálně zvyklí. Originální,zábavná a plná emocí.

 • 90%
  1
  0
  22. 11. 2015
  Sheldon (16016 bodů)

  ředně se zdráhám označit tento film za romantickou komedii, kde by se měl podle zažitého klišé vyskytnout ústřední pár obklopený suitou bizarních figur přinášejících humor. Film je spíš žánrovým mixem dramatu, komedie a romance a z obvyklé šablony romantické komedie se skutečně značně vymyká, čímž nemám v žádném úmyslu tento žánr jakkoli snižovat. Natočit dobrou romantickou komedii je jistojistě pořádný kumšt.

  Velmi diskutovaným tématem, kterému se při hodnocení filmu nelze vyhnout je pochopitelně psychická nemoc hlavního hrdiny. Ačkoli v knize si hlavní hrdina projde mnohem větším peklem, než ve filmové podobě, troufám si tvrdit, že je zde bipolární afektivní porucha zobrazena velmi věrně.
  Kromě scénáře a hereckých výkonů je však třeba vyzdvihnout také schopnosti Davida O´Russela režírovat film, protože tenhle rozhodně není jednoduchou konverzační hříčkou. Snímek je velmi dynamický, v řadě momentech je záměrně chaotický a obsahuje hned několik špičkově vystavěných a vypointovaných scén.

  Hodnocení filmu je vždy subjektivní. Film Terapie láskou provází aura mimořádně povedeného filmu a z mého pohledu je naprosto oprávněná. Když jsem film viděl v kině, v řadě za mnou se během závěrečných titulků sebrala parta mladých Slovenek se slovy:,,To bola ale sladká sračka.“

 • 85%
  0
  0
  19. 7. 2017
  lamps (14847 bodů)

  Jak vidno, žánr romantické komedie je stále plný překvapení a kvalitních námětů. A tím překvapením mám na mysli jednoznačně Jennifer Lawrence, která si nyní hřeje Oscara na prsou naprosto zaslouženě a svým úchvatným výkonem ukázala, že z ní roste nová megahvězda formátu Meryl Streep nebo Angeliny Jolie. Hodně potěšil ale i Bradley Cooper, kterému bych tu zlatou sošku také z fleku udělil, a samozřejmě veterán De Niro, který už má sice nejlepší herecká léta dávno za sebou, ale pořád hraje s velkou chutí a nespornou kvalitou. No a co se příběhu týče, jedná se o skutečně velmi originální a netradiční "rodinné" drama s těmi nejpodivnějšími a citově nejlabilnějšími hrdiny za hodně dlouhou dobu. Skvěle dávkovaný a inteligentní humor, dokonalá chemie mezi Lawrence a Cooperem a neodolatelně uječený obraz tradiční americké rodiny, ve který začínám mít čím dál větší důvěru. A byť je hned jasné, jak to skončí, díky výtečným hercům vyzní tentokráte všechny zvraty mnohem opravdověji a upřímněji. Super film..

 • 60%
  0
  0
  7. 1. 2019
  evismaior (4252 bodů)

  Ti dva blázni jsou vážně takovým vcelku roztomile trhlým způsobem šílení a Bradley Cooper s Jennifer Lawrence neměli nejmenší problém s jejich ztvárněním, film mi ale přišel vcelku zdlouhavý a nezajímavý - trochu jsem se chytla teprve ve chvíli, kdy hlavní hrdinové začali nacvičovat na taneční soutěž (a hrdinův otec představovaný De Nirem si na ně vsadil). Rozhodně ho ale už nikdy nepotřebuji znovu vidět.

 • 80%
  0
  0
  9. 3. 2013
  Petrson (4102 bodů)

  Velmi zajímavé, že prakticky všichni lidé v tomto filmu jsou potrhlí blázni, nikdo není " normální" a když všichni hrají dohromady, tak je to zajímavý ansámbl. Úchylka Pata staršíhi (De Niro) posouvá celý film do absurdistánu, i když je pro mnohé lidi asi běžná. Vše je jasné dopředu, klasický sénář, ale vůbec mi to nevadilo, člověk si i přeje, aby to tak dopadlo. Jennifer Lawrence skvělá, ale v tomhle filmu nikdo nehraje "slabě".

 • 80%
  1
  0
  8. 6. 2013
  bidlobox (3799 bodů)

  Ve filmech tohoto lehce potrhlého typu je obtížné nenarazit na Roberta de Nira, který se opět zhostil role se ctí. Překvapením pro mne ale byl pěkný herecký výkon ústřední dvojky Bradleyho Coopera a Jennifer Lawrence. Příběh filmu zas až tak úžasný nebyl, ale několik překvapivých momentů nechybělo.

 • 95%
  1
  0
  13. 4. 2013
  karlik4801 (1941 bodů)

  Druhořadá romance, průměrná komedie a do toho drama, to není jen to. Hitchcockovo Psycho je jeden z nejlepších filmů všech dob a je to horor. Terapie láskou je jako Psycho, akorát to sdílí jednu třetinu komedie, tu druhou třetinu obsazuje romantika a celé to vrší dramatickým filmem. Do toho pluje příjemná hudba. Po celou dobu koukání jsem si myslel, že dokážu odhadnout co se stane a vždy se mi dostavilo překvapení, proto je to pro mě výjimečné. A co si budeme povídat, Bradley tu roli zvládl úžasně, od něho jsem čekal komediální výstupy, znám ho jen z Hangover, překvapil mě. Robert De Niro mi na jeho prostor stačil, další plus. A to poslední a nejgeniálnější na tomhle celém filmu je Jennifer Lawrence, kterou okamžitě řadím do oblíbených, tu nominaci na Oscara si zaslouží proměnit, Zlatý Glóbus, který je dostala, je naprosto zasloužený. S Djangem je to nejlepší vstup do nového roku.

 • 95%
  0
  0
  17. 12. 2015
  czech-movie (1474 bodů)

  Krásný lehký film, který se lehce stráví a člověku je po něm tak nějak dobře a ani neví proč.

  • dobrý námět
  • citování Ernesta Hemingwaye
  • skvělé herecké obsazení
  • 50%
   0
   0
   14. 1. 2014
   krakenvalo (1418 bodů)

   Ako tetno film sa da ako len pre tých ktorý teraz začinaju vztach aby si zobrali príklad ako si vážiť ludi no mna moc až tak nezaujal ako som zažraný do filmou ale filmy tochto žánru až tak nemusím ale dasa to

  • 90%
   0
   0
   13. 4. 2014
   Pajmen (1196 bodů)

   Narušený vs. narušená
   Pěkný a vtipný film o tom, jak láska všechno komplikuje, ale nakonec člověk zjistí, že je za to vděčný.

  • 90%
   0
   0
   20. 11. 2013
   michaela159 (1043 bodů)

   Wow. Páni. Upřímně? Nemám slov. Po dlouhé době film, který mě dokázal chytnout za srdce, pobavit, dojmout a hlavně příjemně šokovat... Vůbec jsem tohle neočekávala, nečekala jsem, že to na mě bude mít takový dopad. Zpočátku jsem se bála, co z filmu nakonec bude. Psychicky narušený muž s problémy a tužbou, že se jeho zesraný život navrátí do starých kolejí. Abych pravdu řekla, tohle ve mně nevzbuzovalo domněnky na perfektní film, který by mě opravdu zaujal. V momentě, kdy se tam objevila Jennifer, byla jsem ohromena a s očekáváním vyčkávala happy end, ač jsem si nebyla úplně jistá, jestli se tento film toho svého dočká. Opravdu dokonalost.

  • 70%
   0
   0
   7. 1. 2016
   marvan (547 bodů)

   Film,kde jsem poprvé zaznamenala J.Lawrence.

  • 80%
   1
   0
   21. 11. 2013
   Jiza (515 bodů)

   Jennifer, Jennifer, jak já tě zbožňuju a když se dáš do kupy s Bradleyem běhajícím v pytli na odpadky, jste nepřekonatelní :). Oskar za hlavní ženskou roli je dle mého skromného názoru zasloužený. Film umí rozesmát, dá Vám důvod k zamyšlení a jste-li romatické duše jako já, tak Vás i rozpláče (kam se závěrečný tanec z Hříšného tance hrabe).

  • 65%
   0
   0
   19. 11. 2013
   spacino (452 bodů)

   Není to úplně typický americký romantický film, až na ten konec, což je jeho plus.
   Dokážu si představit, že bych se na ten film znovu koukl, ale určitě bych ho nevyhledával.

  • 85%
   0
   0
   19. 5. 2014
   Llucinka (410 bodů)

   Nikdo není dokonalý, ale v každém je kus něčeho úžasného :) moc pěkný film

  • 85%
   0
   0
   20. 1. 2013
   Dzany (408 bodů)

   Je to klišoidní, předvídatelný a až moc přesládlý, ale je to skvěle zahraný a neskutečně sympatický. Russelovo veden mám z nějákého důvodu hrozně rád a DeNiro s Cooper jsou oscaroví. Nádhera.

  • 45%
   0
   0
   25. 3. 2015
   petas.sl (234 bodů)

   Nějak mě tento film nenadchnul.

  • 100%
   0
   0
   5. 2. 2015
   Petka88 (223 bodů)

   Můj oblíbený film!! Potrhlý, milý a hlavně skvěle zahraný perfektní dvojicí!

  • 75%
   0
   0
   26. 3. 2015
   MiPro21 (221 bodů)

   Romantická komedie, která má co říct... Doporučuji všem chlapům, protože je to jedna z mála romantických komedií, která je koukatelná...

  • 80%
   0
   0
   28. 4. 2016
   xverca (205 bodů)

   Výborné herecké obsazení a výkony hlavních postav, které za to byly nominované na Oscara, překvapil Bradley Cooper. Odpočinkový film, který všem doporučuji. Obsahující aktuální témata, takže se v něm někteří i najdou. Komedie s prvky dramatu a místy i romantický film.

  • 70%
   0
   0
   7. 3. 2013
   jakub.polak (181 bodů)

   První polovina filmu dostává 100% za atmosféru "pod tlakem". Druhá polovina odečítá 30% za americkej konec, kde musej vydělat spoustu peněz a nakonec se smějou jak v reklamě na zubní pastu a slaví vánoce atd... Jinak celkem dobrej film.

  • 65%
   0
   0
   9. 12. 2014
   schipoola (33 bodů)

   • dialogy, které sviští a nectí střih, postavy klidně hovoří m.o. umocňují pocit autenticity, možná někdy až moc,
   • Jenifer Lawrence sice vypadá jak oživlá postava počítačové hry, ale uhrane vás,
   • Robert de Niro je sice stejný, jako ve spoustě jiných rolí, ale to znamená, že je vynikající,
   • běhající pytel na odpadky,
   • dramaturgové České televize by možná ten scénář shodili ze stolu, že je banální a moc televizní i na telavizi a měli by pravdu,
   • scéna se sázením je strašně dlouhá a po ní už příběh ztrácí i poslední zbytky překvapivosti a originality, které ještě sem tam měl v první půlce,
   • hodně se mluví a málo ukazuje obrazem,
   • matka Pata ml. a manželka Pata st. je neuvěřitelně pasivní - postava do počtu, nemá co hrát, jen zírá ...
  • 40%
   0
   0
   5. 8. 2014
   Kamka13 (30 bodů)

   nuda....

  • 80%
   0
   0
   6. 1. 2016
   honza-vyslouzil (29 bodů)

   Až na příliš křečovitý a náhlý konec paráda, hlavně výkon Jennifer Lawrence.

  • 0
   0
   29. 3. 2013
   Host
   Host

   Naprosto výborný film. Jeden z těch, který dokážu vidět víc krát a vždy se na něj těším. Úžasný výkon Jennifer Lawrence. Na to, že je jí 22, klobouk dolů. Velmi pozitivní, originální. Není to typická stupidní love story u které dopředu víte, jakým směrem se bude ubírat. Well done!!!!

  Hodnocení a recenze Terapie láskou

  74 79 ?
  jak hlasovat?
  • Reacherjack2016 70%
  • Miňonka 85%
  • iluzion 95%
  • InJo 80%
  • mims 100%
  • petrludeco 75%
  • anonnym 60%
  • evismaior 60%
  • janeliberte 70%
  • Philotes 50%
  všechna hodnocení (148)

  V žebříčcích uživatelů

  276. místo z 405 v žebříčku uživatele homedo
  276. místo z 405 v žebříčku uživatele homedo
  276. místo z 405 v žebříčku uživatele homedo