Nebraska (Velká Británie)
« další názvy »
USA USA
115 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama, Komedie, Road Movie

Obsah

:
Chudobný, starý muž žijúci v Montane opakovane uteká z domu, aby si šiel do Nebrasky vyzdvihnúť cenu zo stávky, ktorú si myslí, že vyhral. Frustrovaní více »« méně

Režie

:
Alexander Payne

Scénář

:
Bob Nelson

Herci

:
Bruce Dern Will Forte June Squibb Bob Odenkirk Stacy Keach ...
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Nebraska. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Nebraska myslíte! K 9. květnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27633 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  20. 5. 2016
  lamps (14703 bodů)

  Neexistuje nic běžnějšího, než když si muž na stará kolena uvědomí, že celý život promrhal uvězněný pod pantoflem a že každý den lituje momentu, kdy své protivné a vrásčité manželce řekl ano. Ale to je jen první z mnoha přirozených životních motivů, které Nebraska tak krásně, vtipně a dojemně líčí. Snad poprvé se stalo, že Američané zvládli naprosto bezchybně zpracovat příběh, který je svými myšlenkami typický spíše pro klasickou českou tvorbu - svérázná rodinka plná charakterových kontrastů, malicherných sporů a majetkové závisti je však zásluhou skvělých civilních herců (mrzí mě, že Dern na toho Oscara asi nebude mít šanci), skvostných dialogů a účinně znázorněných emocí mnohem více sympatická a zábavná než všechny Homolkové a Škopkové dohromady. Černobílá výprava je sice jen trochu nadbytečná artová vložka, ale jinak jsou oscarové nominace absolutně na místě.

 • 90%
  0
  0
  11. 3. 2014
  VasaFlasa (2746 bodů)

  Road movie, které rozhodně nezarmoutí a určitě nenudí. Po dlouhé době černobílý snímek, který byl na rozdíl od filmu the Artist koukatelnej až do konce. Minimálně jeden oskar by Nebrasce slušel.

 • 65%
  0
  0
  4. 5. 2014
  beseda (1918 bodů)

  Na americký film se jedná o téměř komorní snímek. Černobílý ráz snímku rozhodně prospěl. Herecké výkony jsou věrohodné, dialogy uvěřitelné. Celkový dojem z filmu mám ale rozpačitý. Něco (podstatného) mi tam prostě chybělo. Mé hodnocení: 65%. Viděno: 24.03.2014 (Febiofest 2014).

 • 90%
  0
  0
  2. 4. 2014
  Milena107 (504 bodů)

  Film Nebraska mne na Febiofestu docela okouzlil, překvapil a dotkl se svou lidskostí i smyslem pro humor. Již od samotného úvodu filmu, až do překvapivých závěrečných scén jsem se velmi dobře bavila, a to je u filmu, kde hraje hlavní roli starší člověk, jakož i spousta dalších dříve narozených herců, více než výmluvné. Tato výborně předvedená road movie se režisérovi Alexandru Paynemu skutečně mistrovsky povedla. Divák si tak odnáší z kina nevšední zážitek, na který bude ještě dlouho po zhlédnutí filmu vzpomínat s pocitem, že viděl něco mimořádného.

 • 90%
  0
  0
  2. 4. 2014
  polopaticky (325 bodů)

  Přestože průměrný věk hlavních protagonistů Nebrasky je zhruba 80 let (Bruce Dern 77 let, June Squibb 84 let), tak je snímek sám o sobě naprosto strhující a plný chuti do života. Při cestě za vysněným milionem dolarů, o který jde ve skutečnosti až v druhé řadě, se Woody Grant (Bruce Dern) potýká s řadou pro diváka emocionálně vypjatých momentů, v nichž se s blížícím se závěrem začínají čím dál tím víc projevovat skutečná přátelství a pravá láska k milované osobě. Černobílý styl a práce kamery vhodně dokresluje a zintenzivňuje požitek z celého snímku a je zde opravdu velkým plusem.

69 80 ?
jak hlasovat?
 • InJo 75%
 • Riverdon 90%
 • lamps 90%
 • bayern 50%
 • ballrog 55%
 • olga-pu 80%
 • McFous 45%
 • Psisko59 85%
 • vladimir-lada-but 85%
 • Standa. 75%
všechna hodnocení (25)