Machete Kills (USA)
Rusko Rusko
USA USA
107 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller
Motto: Ostřejší, než kdy jindy.

Obsah

:
Machete je zpátky a pouští se se do mise, kterou by nezvládl žádný jiný smrtelník. Bývalý elitní agent je najatý americkou vládou, aby zlikvidoval šíleného více »« méně

Režie

:
Robert Rodriguez

Scénář

:
Kyle Ward Robert Rodriguez Marcel Rodriguez

Herci

:
Danny Trejo Mel Gibson Demián Bichir Amber Heard Michelle Rodriguez ...
Premiéra: 24. 10. 2013
Distributor: EEAP Film Distr.
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  18. 7. 2016
  lamps (10414 bodů)

  Řeknu to asi takhle. Film, který spojuje absurdní scény jako vystřižené z indických akčních béček se sci-fi zápletkou a hromadou přehnaně digitálních a nechtěně srandovních úmrtí, nemůže být kvalitní. Ale kde se píše, že by přehlídka nablýskaných mačet podbarvená přímočarým příběhem a sponzorovaná skupinou snad nejžhavějších hereček současnosti (GAGA fakt nepočítám) nemohla být zábavná a jako velmi svérázná pocta žánru dokonale osvěžující? Rodriguezovo duševní šílenství mě tu každopádně poprvé začalo bavit, prezident Sheen je bezkonkurenční a do polonahé Michelle Rodriguez jsem se už zase zamiloval, přestože tentokrát jsem se vážně snažil soustředit na film. A trojka už je svým námětem natolik vábivá, že snad na mistra Roberta poprvé vyrazím i do kina :D

 • 70%
  0
  0
  3. 8. 2017
  Danny F. (7610 bodů)

  Vážně vtipný krvák.

 • 60%
  0
  0
  17. 11. 2013
  Tom Hardy (4008 bodů)

  Oproti jedničce více exponovaný, využívající slavné tváře za každou cenu, plný nápadů, kdy máte na písečku kluka, který si může dělat všechno a moc dobře to ví. Podobná neřízená střela je sympatický vztyčený prostředníček směr každé klasické hollywoodské produkci, ale celek bohužel postrádá punc filmu (je to spíš taková epizodicky vystavěná krvavá anekdota). Díky tomu nemá většina herců co hrát a oproti jedničce, která mohla obstát i u "obyčejného diváka", je Machete zabijí určen ryze těm, kteří "čtou film". Jen ti ocení veškeré odkazy, narážky a brutalitu, nemluvě o skoroparodii Star Wars. Trojku přesto chci. Protože ta už bude skutečně (pokud dojde na slíbenou vesmírnou epizodu) úlet hodný půlnočních festivalových projekcí.

 • 55%
  0
  0
  10. 12. 2015
  rkotvald (2865 bodů)

  Od prvního dílu se bohužel nikam moc nepokročilo, jen je všeho víc víc víc. Většina vtipů je bohužel založená na tom co Machete "nedělá", jinak jde spíše o akční road movie se slušným počtem cameí. Ovšem příslib posledního dílu strká vlastně celý film do kapsy, protože ultimátní světelná mačeta f..k!

 • 70%
  0
  0
  6. 9. 2014
  Jiřík54 (1436 bodů)

  Letní popcornová zábava, která si neklade vyšší cíle, jede ve svižném tempu a pokud přistoupíte na to, že vlastně nic není myšleno vážně, určitě si tuto jízdu užijete stejně jako všichni herci v čele s Dannym Trejo v titulní roli. Své roličky si celkem dobře užívají i Mel Gibson, Martin Sheen, Antonio Banderas či Lady Gaga. Film není rozhodně určen pro milovníky dramat, psychothrillerů či jiných filmů, kde je nutno hledat hlubší myšlenku. Ale takto ano, beru.

 • 20%
  0
  0
  27. 5. 2014
  roxet (292 bodů)

  Absolutní GaGa ptákovina! Nevím jestli režisér byl zrovna zhulenej trávou nebo jinak mentálně indisponovanej, ale pravděpodobný pokus natočit parodii na Bondovky, Hvězdné války, Iron Mena a možná Star Trek vyšel dost katastrofálně. V prvním díle se mi Danny Trejo docela zamlouval, asi proto že vedle něj stáli Robert De Niro, Don Johnson, Jessica Alba a další, ale zde působí tak nějak chaoticky, pobíhání a mlácení okolo sebe. Nevím kdo přinutil k tomuto angažmá Mela Gibsona, ale myslím že k jeho už uhasínající hvězdě toto dílko uzpruhy nepřidá a popravdě, nedivím se Jessice že se už v prvních minutách nechala zabít. Těch 20% je jen za sexy Michelle.

 • 70%
  0
  0
  11. 3. 2014
  Bigrambo (233 bodů)

  "Machete happens!" Pro tvorbu Roberta Rodrigueze mám jistou (zvrácenou) slabost (netýká se Spy Kids), obzvláště poslední dva Machete filmy rozhodně nepatří ke standardním bijákům a to je právě to, co mě na nich baví. Robert se nebere vážně a servíruje již druhý film plný bláznivých situací, vtipných hlášek, pěkných žen, drsných grimas a to celé je zabaleno do zakrváceného balíčku s mašličkou uvázanou ze střev (ano, ani ve druhém filmu nebyla střeva vynechána…) Pokud potřebujete zvednout náladu a jste naladěni na Robertovu vlnu, není nad čím váhat!

59 55 ?
 • zabak95 60%
 • SNCIS 90%
 • Filmokolik 55%
 • Danny F. 70%
 • jarv 60%
 • biohazard 50%
 • Brenan88 55%
 • Elizabett 75%
 • Tino 70%
 • lamps 60%
všechna hodnocení (76)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

Sdílet tuto stránku:

Partneři: