Upside Down (Kanada)
« další názvy »
Francie Francie
Kanada Kanada
108 minut

Žánry

:
Drama, Romantický, Sci-fi
Motto: Láska ve stavu beztíže.

Obsah

:
Sci-fi snímek Upside Down vypráví o alternativní realitě, ve které jsou si dva světy neskutečně blízké a přitom vzdálené. Adam (Jim Sturgess) žije v jednom, více »« méně

Režie

:
Juan Diego Solanas

Scénář

:
Juan Diego Solanas

Herci

:
Kirsten Dunst Jim Sturgess Agnieshka Wnorowska James Kidnie Neil Napier ...
Premiéra: 31. 1. 2013
Distributor: HCE
DVD: 6. 9. 2013

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  10. 6. 2016
  Sheldon (12487 bodů)

  Paralelní světy nejsou romantickou komedií, ale to neznamená, že se v blízkosti hlavních hrdinů nebudete cítit příjemně. Hlavní hrdinové mají charizma a umějí hrát. Ve vedlejších rolích pak zaujmou jak typově zajímavě vybraní herci, tak Timothy Spall, který si po několika desítkách let v branži vysloužil za své herecké dovednosti cenu na nedávném MFF v Cannes.

 • 75%
  0
  0
  8. 12. 2015
  Standa. (6150 bodů)

  Vzpomínám si, že mě minimálně dva lidi odrazovali od tohoto filmu, se slovy, že za to nestojí, že je to kravina, apod. Tím moje očekávání kleslo poměrně nízko a moc jsem od filmu neočekával. Po skončení filmu jsem byl o to víc spokojený, že jsem nedal na jejich rady a film si stejně pustil. Krásná melancholická romanťárna s originálním námětem, která vyčnívá z řady a ukazuje všem těm jednotvárným slaďárnám holé pozadí a vztyčený prostředníček. Dokážu ocenit, když má někdo odvahu postavit se proti tomu zašlému proudu a přijde s takovým nápadem. Efekty, hudba a dobré obsazení je jenom další plus.

 • 65%
  0
  0
  26. 5. 2015
  evismaior (3713 bodů)

  Originální nápad s dvěma protilehlými světy a láskou dvou hrdinů, kteří se prakticky nemohou setkat. Výborně herecky obsazené. Parádně vizuálně provedené - ty pohledy na proti"rostoucí" hory a protisedící lidi v kancelářích na úrovni 0 - výborné. Bohužel to celé zabíjí scénář plný nelogičností. Fajn - člověk přijme za své zákony gravitace nastolené hned zpočátku a je připravený nechat se unášet dějem a barvitými obrázky. Tak proč ho tvůrci neustále vyrušují do očí bijícími nelogičnostmi, nad kterými se prostě nelze nepozastavit? Příkladmo: na hlavním hrdinovi neustále hoří ta závaží z druhého světa, přitom na něm kupodivu nehoří šaty ze stejného místa a neshoří mu v břiše ani to, co tam sní a vypije. Stejně tak prostě nevypadá jako někdo, kdo se nachází z pohledu své gravitace hlavou dolů - a zjevně se ani necíti nepohodlně. Čůrá sice ke stropu, ale vlasy mu drží pěkně u hlavy a kupodivu se mu hlava ani nepřekrvuje. Nešlo mu místo těch závaží třeba dát ten jeho růžový prášek, který by ho na hodinu "gravitačně přehodil" na horní svět? Nebo se jakýmkoli jiným způsobem aspoň dalších pět minut zamyslet nad nastavenými zákonitostmi a vystavět ty detaily trochu uvěřitelněji? Věřím, že by to za pár dolarů rád udělal každý průměrný fanoušek Star treku:-) Člověka prostě hrozně zklame, když se původně geniální nápad takto zbytečně zkazí. Procenta ale dávám za opravdu krásnou podívanou.

 • 50%
  0
  0
  13. 9. 2013
  Petrson (3606 bodů)

  Procenta jsou za výtvarné pojetí a výpravnost. Bohužel zbytek filmu, zejména příběh, je plný , ale oprvadu plný nelogičností, nestrhne a nejede to dopředu. Na první pohled velmi lákavý nápad, ale dále popisné, stejně a nevysvětlené.

 • 45%
  0
  0
  14. 9. 2013
  harry456 (2433 bodů)

  Nenadchne ale ani neurazí. Sice plné patosů, klišé a nesmyslných věcí, ale kupodivu to nějak plyne, takže to člověku zas tak nevadí. Jiní herci, jiný scénář a pořádně propracovaná idea a mohlo to být naprosto skvělé!

 • 35%
  0
  0
  10. 10. 2013
  krakenvalo (1408 bodů)

  ako uputavka je bomba aj názov ale dej filmu 0% to račej malý natočiť Mickey Mouse

 • 55%
  0
  0
  20. 11. 2013
  michaela159 (1042 bodů)

  Nenadchne ale ani neurazí... Sice plné patosů, klišé a nesmyslných věcí, ale kupodivu to nějak plyne, takže to člověku zas tak nevadí... Jiní herci, jiný scénář a pořádně propracovaná idea a mohlo to být naprosto skvělé. Herci mne nijak neoslovili a celkově nic moc.

 • 70%
  0
  0
  4. 6. 2014
  Yancl (887 bodů)

  Působivý film, především svým konceptem a odvahou ztvárnit na plátně něco tak monstrózního. Nápad dvou paralelních světů je opravdu originální, konečně něco neokoukaného. Kvalita filmového zpracování je ucházející, dobře se na to hledí .. jen první půl hodinku člověk trochu tápe, kteří jsou ti horní/spodní. Bohužel, na čem celý snímek staví, tam i upadá. Něco tak rozsáhlého by zasloužilo širší rozpětí, více vysvětlení a pochopitelně delší stopáž. Takhle na konci zůstává řada nevysvětlených záležitostí, některé momenty postrádají logiku a i když se v hloubi jedná o jeden z lepších příběhů o síle lásky, celé to působí moc stroze a přímočaře. Ale určitě jeden z lepších filmů - silnější nadprůměr.

 • 60%
  0
  0
  18. 5. 2014
  Prcek008 (326 bodů)

  Daného prostředí by se dalo využít podstatně líp, než jen k laciné lovestory. Nelogika čouhá na každém rohu, technické zpracování je ovšem na úrovni. Něco jako volné pokračování ovšem akčnějšího a lépe natočeného charakteru bych uvítal.

65 56 ?
jak hlasovat?
 • Meky 65%
 • dav.bal 80%
 • Sany51 75%
 • Blackhand47XD 70%
 • Solaris 60%
 • Pete69 85%
 • jarv 65%
 • fiavet 90%
 • Brenan88 60%
 • Nosnica 55%
všechna hodnocení (111)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: