Lajka

45%
Lajka

Nelehký je život fenky Lajky na periférii ruského velkoměsta. Po svém odchytu je násilně přeškolena na průkopnici kosmonautiky. Záhy po startu Lajku do vesmíru následuje množství dalších zvířat překotně vypouštěných z Hustonu a Bajkonuru. Zvířata bloudí vesmírem až nakonec za pomoci černé díry šťastně obydlí vzdálenou planetu. Po nedlouhé době jejich harmonického nikým nerušeného soužití s místními živočichy k nim však doputuje i první člověk a harmonický i ten holý život zvířat je rázem ohrožen.

Je fascinující jakým způsobem se člověk povýšil nade všechny živé tvory na Zemi, jak rozhoduje o jejich bytí či nebytí a jak bohorovně s nimi zachází obzvláště ve jménu vědy. Je to myslím velké téma a pro animovaný film jak stvořené.
(A-Company Czech)
Recenze: Lajka

Kinobox.cz
30%

Teoreticky bych chápal, že se Lajka může líbit lidem, kterým je dnes kolem 50 let a někdy před 30 lety opravdu hodně hulili (například fanouškům Ralpha Bakshiho). Ale myslím, že jakkoliv vyhulený mozek mají, tenhle film pro ně pořád bude příliš prázdný.


xxmartinxx
xxmartinxx
22 311 bodů
4
Šíleně ošklivý a nesnesitelně pomalý film bez jakéhokoliv cílového publika. Aurel Klimt musí být strašně zapálený člověk, když vkládá tolik energie do projektu bez naděje na finanční návratnost ani pozitivní kritický ohlas - a bez ironie k němu cítím respekt. Škoda, že je výsledek jeho snahy tak... redundantní. Nebudu lhát a přiznávám, že jsem u monitoru (viděl jsem to z novinářského screeneru) vzdal snahu a značnou část filmu cosi dělal na mobilu - ten film je svojí šílenou nudností opravdu neusledovatelný.
Izmo1_2_3_
Izmo1_2_3_
1 157 bodů
0
Písně jsou naprosto otravné, postavy naprosto ošklivé, kromě Laiky která je roztomilá tak i jeji štěňátka, postavy jsou velice ploché, příběh taky na tom není úplně nejlépe protože mi příjde o ničem, už podle traileru jde poznat že se bude jednat o propadák, nechápu jak se tenhle film může některým lidem líbit, animace je naprosto tragická což mě nějak nepřekvapuje když na tom pracovalo jenom dva lidi, Fimfárum mělo dobrou animaci tady se na to prostě vykašlali, jinak hodnotím: Animace 0/10 Postavy 0/10 Příběh 0/10 Písně 0/10 Celkově hodnotím odpad! 0/10
marvan
marvan
616 bodů
4
Tenhle film bych si odpustila, kdybych nebyla pozvana na premieru...odklon od reality a celkove o nicem


Dodatečné informace

Původní název:
Lajka (více)
  • Česká republika Lajka
  • Česká republika Laika
  • Česká republika Laïka
Premiéra v ČR:
2. 11. 2017
Distributor:
A-Company
Země původu:
Česká republika
Rozpočet:
2,67 mil. USD

Powered byJustWatch