Závod ke dnu

?
Závod ke dnu
Plakát traileru

Žijeme v době otevřenosti, šance pohyblivých se zvyšují. Oč rychlejší je kapitál, o to pomalejší je adaptace těch, kteří z různých důvodů zůstávají na místě. Technický vývoj přinesl uvolnění velkých mas lidí z poddanských vztahů a nabídl jim nové společenské postavení, které bylo založeno na práci. Práce se tak stala novým činitelem socializace, který umožnil miliardám lidí zlepšit své podmínky a dosáhnout nového stupně svobody. Poslední půlstoletí však stále větší část práce ve výrobě zastávají automaty a zbývající manuální lidská práce se odsouvá kvůli vyšším ziskům do rozvojových zemí. Filosof Václav Bělohradský, sociolog Jan Keller, ekonomka Ilona Švihlíková, rozvojový expert Tomáš Tožička a několik zaměstnanců i nezaměstnaných reflektují toto téma v dnešní situaci České republiky a na pozadí různorodého spektra lidského podnikání - od textilu, skla, automobilů či sirek až po nadnárodní IT byznys.

Mobilita kapitálu versus lidé, kteří musejí zůstat.
Soumrak lidské práce - chyba systému, program elit nebo nová šance?
Jsou odbory přežitkem minulého režimu?
Je nezaměstnaný novým hrdinou 21. století?
OP Prostějov, sirkárna Solo Sušice, moravská sklárna, kterou zachránily odbory, Hyundai Nošovice podruhé a ještě z jiného úhlu než ve filmu Víta Klusáka Vše pro dobro světa a Nošovic, nejmenovaná IT korporace a lidé mezitím.
Práce, teorie, praxe.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 280 bodů
6
Docela obstojně to poukazuje na problém. Ovšem že by se to jen pokusilo nalézt řešení, se říct nedá. Což z toho dělá tak trochu uřvané, nespokojené děcko.

Dodatečné informace

Původní název:
Závod ke dnu (více)
  • Česká republika Závod ke dnu
  • Česká republika Race to the Bottom
Premiéra v ČR:
3. 11. 2011
Distributor:
Verbascum IMAGO
Země původu:
Česká republika

Powered byJustWatch