The Doors (USA)
« další názvy »
USA USA
140 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Hudební, Biografický

Obsah

:
Rok 1965. Začínající básník Jim Morrison založí s hráčem na klávesové nástroje Rayem Manzarkem, bubeníkem Johnem Densmorem a kytaristou Robbym Kriegerem více »« méně

Režie

:
Oliver Stone

Scénář

:
Randall Jahnson Oliver Stone

Herci

:
Val Kilmer Meg Ryan Kyle MacLachlan Frank Whaley Kevin Dillon ...
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Doors. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Doors myslíte! K 31. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27113 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  11. 1. 2018
  Brenan88 (40757 bodů)

  Jsem fanoušek rockové muziky, ale The Doors u mne nikdy nebyli mezi nejoblíbenějšími. Sice znám jen pár jejich, přesto život frontmana Jima Morrisona znám zpaměti. Není proto divu, že jsem se na tento snímek velmi těšil. Zajímalo mne jakou formou nám Oliver Stone naservíruje život jedné z největších rockových legend. Na můj vkus byl snímek místy zdlouhavý a té psychedelie na mne bylo také až příliš. Každopádně nechybí zde žádná významná událost a doba hippies je zde zachycená věrně. Veškerý respekt pro Val Kilmera jenž předvedl úctyhodný výkon.

 • 85%
  0
  0
  13. 5. 2020
  Sheldon (15941 bodů)

  Nestárnoucí hudba a nonkonformní osobnost giganta Jima Morrisona představila světovému publiku řadu začínajících vycházejících hvězd. 140 minutový širokoúhlý epos zaujme svou vysokou obrazovou stylizací a skvělými hereckými výkony podbarvenými hudbou The Doors, kterou já osobně mám velmi rád. Ze svého okolí znám dokonce řadu lidí, kteří tento film adorují do svých soukromých žebříčků nejlepších filmů a pro diváky, kteří jej ještě neviděli, jsou to lidé, kteří mají nějakou zkušenosti s drogami. Z každého políčka filmu je patrné, že Stone ví o čem mluví a režíruje zručně a sebejistě. Film měl na Stonea relativně vysoký rozpočet, ale své náklady na celosvětových tržbách a díky prodeji nosičů bez problémů pokryl. Pecka.

 • 90%
  0
  0
  20. 5. 2016
  lamps (14232 bodů)

  Všichni dobře víme, že Morrison měl do svatouška asi stejně daleko jako Tiger Woods k dodržování celibátu, ale tohle upřímné zobrazení jeho duševního úpadku mě přesto zcela vyždímalo. A paradoxně za to nemůže primárně Stoneho režie a dramaturgie filmu, ale jednoduše naprosto autentická podoba veškerých interiérů a kulis a především fyzických zjev všech herců, kteří se svých rolí zhostili s nevídanou bravurou. Že Kilmer, ten Kilmer zpívající snad stejně dobře jako Morrison, potící se na pódiu a v agónii souložící snad s celou ženskou populací, nebyl na Oscara ani nominován, je ve filmových měřítkách větší ostuda než pro Woodse všechny jeho nevěry dohromady. Právě jeho heroické ztvárnění slavného muzikanta je tou poslední kapkou, která vedle nádherné muziky, přesné dobové atmosféry a nakonec i působivé režie mistra v oboru životopisném a tragickém, dělá z The Doors snímek hodný hudební velikosti stejnojmenné hříšné kapely.

 • 80%
  0
  0
  26. 4. 2019
  Pete69 (12144 bodů)

  Film se mi líbil více než než Bohemian Rhapsody. V minulosti se točili lepší životopisné filmy, působily věrohodně a více syrově. Val Kilmer nepatří mezi mé nejoblíbenější herce a nemohl jsem se vžít do toho, že je to Jim Morrison a to film trošku kazilo. Zpracování ale perfektní. 80%

 • 80%
  0
  0
  15. 3. 2013
  výfuk (2964 bodů)

  Víme, že Oliver Stone je úžasný vypravěč pravdivých příběhů, které poté pojímá životopisně. Náhled do osudu jedné z nejznámější kapel se mi líbil, i když i tento film měl pár slabejch míst. Nyní už vím kvůli které kapele se říká Drogy, sex, rock´n´roll!

 • 80%
  0
  0
  21. 7. 2015
  stantheman (2386 bodů)

  Ve skvělé roli Val K.,výborný scénář, skvělá muzika , téměř nesmrtelný příběh...

78 ? ?
jak hlasovat?
 • Sheldon 85%
 • Pyrkh86 60%
 • mims 90%
 • Pete69 80%
 • yorba 70%
 • ZARaz 90%
 • Had 80%
 • Špímoňátko 80%
 • radek svadla 65%
 • Deacon Frost 80%
všechna hodnocení (73)

V žebříčcích uživatelů

8. místo z 8 v žebříčku uživatele Cettlovka
51. místo z 175 v žebříčku uživatele Hikikomori
108. místo z 303 v žebříčku uživatele MIRKA DOLEJŠOVÁ