Doors

80%
Doors
Plakát traileru

Rok 1965. Začínající básník Jim Morrison založí s hráčem na klávesové nástroje Rayem Manzarkem, bubeníkem Johnem Densmorem a kytaristou Robbym Kriegerem hudební skupinu, kterou nazvou The Doors. Hrají po různých klubech v Los Angeles, až upoutají pozornost producenta Paula Rotchilda.

Rok 1967. Doors mají velký úspěch na koncertu v San Franciscu a dostávají se do populárního televizního pořadu Eda Sullivana, kde Morrison způsobí skandál, když odmítne cenzurovat jeden ze svých textů. Morrison se dostává do newyorského hédonistického prostředí, jemuž vévodí Andy Warhol. Má řadu přechodných známostí, což vede k častým hádkám s jeho dívkou Pamelou.

Rok 1968. Při koncertu v New Havenu je Morrison přistižen s jednou ze svých milenek při sexuálním styku v zákulisí. Policie koncert rozpustí. Morrisonovo nadměrné pití a užívání drog vede k častým konfliktům s ostatními členy skupiny. O rok později vede koncert v Miami k Morrisonovu obvinění z veřejného pohoršování. Skupina se rozpadá.

Rok 1971. Morrison odjíždí do Paříže. Ve věku pouhých 27 let je nalezen v koupelně svého bytu mrtvý.
Brenan88
Brenan88
47 084 bodů
6.5
Jsem fanoušek rockové muziky, ale The Doors u mne nikdy nebyli mezi nejoblíbenějšími. Sice znám jen pár jejich, přesto život frontmana Jima Morrisona znám zpaměti. Není proto divu, že jsem se na tento snímek velmi těšil. Zajímalo mne jakou formou nám Oliver Stone naservíruje život jedné z největších rockových legend. Na můj vkus byl snímek místy zdlouhavý a té psychedelie na mne bylo také až příliš. Každopádně nechybí zde žádná významná událost a doba hippies je zde zachycená věrně. Veškerý respekt pro Val Kilmera jenž předvedl úctyhodný výkon.
Pete69
Pete69
29 646 bodů
8
Film se mi líbil více než než Bohemian Rhapsody. V minulosti se točili lepší životopisné filmy, působily věrohodně a více syrově. Val Kilmer nepatří mezi mé nejoblíbenější herce a nemohl jsem se vžít do toho, že je to Jim Morrison a to film trošku kazilo. Zpracování ale perfektní. 80%
xxmartinxx
xxmartinxx
22 279 bodů
8
Pokus o halucinogenní šílenost pro mainstreamové publikum, která nasazuje už od začátku takové obrátky, že se jí to bohužel nedaří uhrát až do konce. Stone je ve svém živlu a opět zbulvarizovanou formou přednáší morální poučení, tentokrát ne politické, ale lidské. A opět to stojí svým způsobem za to...

Dodatečné informace

Původní název:
The Doors (více)
  • USA Doors
  • USA The Doors
  • USA Ha-Dlatot
  • USA Les Doors
  • USA O Mito de Uma Geração
  • USA The Doors: la leyenda
Země původu:
USA
Rozpočet:
38 mil. USD
Tržby:
34,42 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné