Max Manus

73%
Max Manus
Max Manus
Po bojích s komunisty ve Finsku se Max Manus vrací do Norska, které je okupováno nacistickým Německem. Zapojí se do odbojového hnutí a následně je zajat. Podaří se mu však uprchnout do Anglie, kde se stane zvláštním agentem s pověřením vést různé sabotážní mise proti nacistům v Norsku. (Filmbox)Pete69
Pete69
29 851 bodů
6.5
Severská tvorba, reálný základ.. čekal jsem asi až příliš.. Max Manus je celkem standardní válečný film o partě sabotérů. Celkem dost hluchých míst a některé exteriéry vypadaly dosti moderně. Kamera místy dosti rozklepaná, jinak celkem dobrá podívaná.. ale čekal jsem prostě více.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
28 415 bodů
8
Další snímek pojednávající osudy válečného hrdiny z dob druhé světové války, tentokrát však neobvykle z Norska. A že to norští tvůrci mysleli setsakramentsky vážně je vidět na vysokém rozpočtu. A film stojí za to shlédnout. Příběh je vzrušující a podmaniví. Samozřejmě se to neobešlo ani bez obvyklých tvůrčích soukolí, jako třeba nedostatečný vývoj určitých postav či jisté dějové nesrozumitelnosti, ale který film je dokonalý. Max Manus, vlastním jménem Maximo Guillermo Manus byl nejúspěšnější a nejproslulejší norský odbojář v období německé okupace Norska za 2. světové války a tak není divu, že Norové o něm natočili film s takovou péčí. Nevyhnuli se ani dosti drsných scén a je to dobře. Dnes mnoho lidí nemá ani potuchu, jak vypadala v oné době neskutečná hrůza a strach. Film má svůj potenciál a nezaslouží si být bez povšimnutí.

Dodatečné informace

Původní název:
Max Manus (více)
  • Norsko Max Manus
  • Norsko Frihedskæmperen Max Manus
  • Norsko Max Manus: Man of War
Země původu:
Norsko, Německo, Dánsko
Čeština:
Max Manus je dostupný s českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění