Let Fénixe

60%
Let Fénixe
Plakát traileru

LET FÉNIXE je akční dobrodružný film, ve kterém se skupina trosečníků ocitne po letecké katastrofě v poušti Gobi, bez šance na záchranu. Tváří v tvář pustině, s omezenými zásobami jídla a vody, ohroženi útoky pašeráků, si všichni uvědomí, že jedinou nadějí je dokázat "nemožné": k tomu, aby se dostali z pouště, musí z vraku postavit nové letadlo. Když byli pilot nákladního letadla Frank Towns a jeho spolupilot AJ odveleni do pánve Tan sag v Mongolsku, aby evakuovali personál skončené badatelské expedice, netušili, že tato "rutinní" operace vyústí v boj na život a na smrt - a v neuvěřitelné znovuzrození.

LET FÉNIXE zahájil svou cestu na velké plátno v roce 1996, kdy producent William Aldrich navrhl společnosti Twentieth Century Fox, aby společně natočili remake filmu "Let Fénixe," který roku 1965 natočil Williamův otec Robert. O rok později Fox a Aldrich uzavřeli smlouvu na nový film LET FÉNIXE. Aldrich pak na projektu pracoval s různými scénáristy několik let.

Producent John Davis se připojil později. Během práce na filmu Za nepřátelskou linií, který Davis produkoval, se zmínil režisérovi Johnu Mooreovi, že Fox, Aldrich a Davis pracují na nové verzi Letu Fénixe. Moore, který o sobě tvrdí, že je "klinicky posedlý" letadly, Davisovi řekl, že by se režie filmu rád ujal. "Tento projekt skutečně odpovídal mému zájmu o letadla," říká Moore, "ale důležitější je, že je to skvělý lidský příběh. Hrdinové ze sebe musí vydat v nejhorších životních okamžicích úplně všechno. Mají nářadí a zkušenosti ke konstrukci Fénixe, ale pokud by neměli naději, Fénix by nikdy nevzlétl."

Moore byl pro LET FÉNIXE skvělou volbou. "John se na mnohé věci dívá jinak než většina filmařů," říká Davis. "Má svůj vlastní vyprávěcí jazyk, svůj vlastní svěží styl natáčení. Kamera jakoby byla jeho prodlouženou rukou." "John má při natáčení unikátní oko," dodává producent Wyck Godfrey. "Nesmírně rád přivádí diváky na neznámá místa."
p.a.douch
p.a.douch
8 350 bodů
8
Remake klasického filmu z roku 1965 z Jamesem Stewartem. Nevím proč, ale mám tenhle film radši. Moore je sice průměrný režisér, ale tenhle film táhne Denis Quaid a Giovanni Ribisi. Vím, že je pěkná blbost předpokládat, že pár zpocených chlapů a jedna ošklivá baba sestrojí letadlo (i když je členem party Dr. House), ale film mě bavil. Zkrátka tak trochu sci-fi a to já mám rád.
blazma
blazma
4 928 bodů
10
Ztroskotání v poušti s různorodou sebrankou pasažérů a snahou co nejdříve najít plán jak se dostat pryč a neumřít. Nenáročné a vcelku fajn podívaná. Někdy až moc ukecaná a nezáživná, ale na nudná odpoledne docela v pohodě.
evismaior
evismaior
4 254 bodů
7.5
A během natáčení tohoto filmu se Hugh Laurie úspěšně pokusil o získání role dr. House. Parta lidí spadne s letadlem uprostřed pouště. Dostaví se tradiční rozepře a problémy. Oni je ale nakonec všechny vyřeší a ještě si ze zbytků vraku postaví nový úžasný dopravní prostředek. Filmík nepůsobí moc nákladně, ale jeho celkové vyznění je takové pozitivní.

Dodatečné informace

Původní název:
Aavikkolento (více)
 • USA Let Fénixe
 • USA Aavikkolento
 • USA Anka'nin uyanisi
 • USA Der Flug des Phoenix
 • USA El vuelo del Fénix
 • USA Flight of the Phoenix
 • USA Fööniksi lend
 • USA Il volo della fenice
 • USA I ptisi tou Foinika
 • USA Let Fénixa
 • USA Le vol du Phoenix
 • USA O Vôo da Fênix
Premiéra v ČR:
10. 2. 2005
Země původu:
USA
Rozpočet:
45 mil. USD
Tržby:
21,01 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění