V pasti

68%
V pasti

Hayley je chytrá čtrnáctiletá holka. Ale i chytré holky dělají chyby. Přes internet se seznámí s Jeffem, módním fotografem lehce přes 30. Dají si sraz v kavárně a pak vyráží do Jeffova domu na předměstí Los Angeles. Ačkoliv je Jeff uhlazený profesionál, na jejich setkání je něco zneklidňujícího. Proč tak bystrá holka vstupuje dobrovolně do domu prakticky neznámého staršího muže? Co vedlo Jeffa, aby ji pozval? Náhodný pokec po síti, fotografování nebo skrytý záměr? Pouhé dvě postavy rozehrávají napínavou hru, která nenechá diváka v klidu až do samého závěru. Přes ožehavé téma není film prvoplánově provokativní ani přehnaně moralizující. Daleko lépe než krev a sex funguje napětí, zvyšovaném pozvolným odhalováním motivů obou postav. V pasti se pohybuje mezi psychologickým dramatem a thrillerem. Film spočívá na výborných výkonech dvojice herců v hlavních rolích: Patrick Wilson hraje Jeffa a mladá Ellen Page ztvárnila roli Hayley. Doslova vynikající je širokoúhlá kamera, která dokonale využívá možností rozlehlého moderního interiéru Jeffova domu.
hanys_
hanys_
18 771 bodů
10
Výborné drama, ke kterému David Slade potřeboval 2 herce a jeden dům. Výborné Ellen Page, která má před sebou velkou budoucnost, skvěle sekunduje Patrick Wilson. Za málo peněz hodně muziky. 95%
Sheldon
Sheldon
16 059 bodů
8
Přiznám se, že jsem film musel přerušit, dojít se vydýchat a teprve pak se vrátit ke sledování filmu. Tohle je prostě hodně hustá jízda s výbornými hereckými výkony a pěkně ujetým scénářem plným twistů. Režíroval David Slade, který je zodpovědný za skvělou upířinu 30 dní dlouhá noc.
lamps
lamps
15 156 bodů
7
Na můj vkus příliš chladné a vykonstruované. Wilson se mohl tolikrát zachránit, aby nakonec vždy skočil na špek scénáristovi, který je očividně feminista první třídy a obdařil Ellen Page doslova šestým smyslem. Po fyzické stránce je navíc film málo intenzivní a vzrůstající psychologický nátlak jsem sice nepříjemně pociťoval, ale zdálo se mi, že je občas zbytečně tlumen přepáleným a nedůvěryhodným scénářem. Přesto se najde hodně pozitiv, od výkonu obou herců až po vyústění, kde byl ten přehnaně ambiciózní děj uzavřen až překvapivě důmyslnou a znepokojivou přesmyčkou, přesně jak bych od podobně komorního mravního thrilleru očekával.

Dodatečné informace

Původní název:
Hard Candy (více)
  • USA V pasti
  • USA Hard Candy
  • USA Dulce venganza
  • USA Dur à croquer
  • USA Lolipop
  • USA Menina Má.Com
  • USA Stimeno paihnidi
  • USA V pasci
Premiéra v ČR:
23. 11. 2006
Země původu:
USA
Rozpočet:
0,95 mil. USD
Tržby:
7,02 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění