Kurýr 2

64%
Kurýr 2

Frank Martin (Jason Statham) je ve svém oboru nejlepší. Bývalý příslušník speciálních jednotek pracuje jako nájemný kurýr, který převáží ty nejnebezpečnější zásilky. Co dostane, to také doručí. a na nic se neptá. Frank se přestěhoval z Francie do Miami, kde nyní pracuje pro zámožnou rodinu Billingových. Existuje jen velmi málo věcí, které jej dokáží překvapit, ale na jednu z nich narazí právě zde - na kamarádské pouto, které vznikne mezi ním a šestiletým Jackem Billingem, jehož vozí do školy a zpátky domů. Když je poté Jack unesen, Frank musí využít všech svých schopností, aby ho zachránil a překazil plány únosců. Nebude to vůbec snadné. Na jejich straně totiž stojí Lola v podání Kate Nauta, kterou scénář charakterizuje jako "vraždícího maniaka v těle supermodelky". Nautu, která se skutečně živí modelingem, objevil Luc Besson, známý svým instinktem na hvězdy budoucnosti (mezi jeho objevy patří také Natalie Portman, jež raketově odstartovala v jeho filmu Leon).

Když v říjnu 2002 uvedla společnost Twentieth Century Fox do kin snímek Kurýr, stal se tento akční thriller celosvětovým hitem. Kurýr, na jehož scénáři se podílel úspěšný filmař Luc Besson, který film také produkoval, poté zaznamenal ještě větší úspěch při vydání na DVD a z Jasona Stathama, jenž v něm ztvárnil hlavní roli, udělal novou hollywoodskou akční hvězdu. Podle režiséra snímku KURÝR 2 Louise Leterriera byla působivost prvního filmu (u něhož zastával roli hlavního výtvarníka) úzce spojena se Stathamovým pojetím hlavní role. "Jason do ní přinesl nejen fyzickou zdatnost, ale také lidskost," říká Leterrier. "Hraje Franka jako člověka, který se jen velmi neochotně vrací do role nelítostného rváče. Chce skončit s pochybnými kšefty a snaží se žít normálně. Osud si s ním však dál zahrává, a proto musí Frank i v novém filmu čelit další nejhorší možné situaci."
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
28 567 bodů
9
Tak tomuhle se říká akční nářez. Vliv Luca Bessona ve své skromné, avšak ohromné komiksové vizualitě je daleko patrnější než u předchozího prvního snímku. Stopáž nemající ani devadesát minut dodává ději patřičný švih a naprosto průrazné akční scény. Nic pro diváky zohledňující ve filmech realitu. Tady jde čistě o akci v rámci žánru a ne o realistické drama na pomezí zoufalosti dané osoby a zákonů. A akční scény tu jsou prostě špičkové. Popkornová a právě ona akční zábava dodává hlavní postavě dějství Frankovi Martinovi další a jednoznačný level. Dějově jde opět o dívku a o partu zabijáků v patách. A takového zabijáka, jakou je zde Lola, by snad nechtěl potkat ani Rambo. Frank Martin je akční hrdina současnosti. Drsný, nekompromisní, zásadový. Má vlastní pravidla, které je nucen vlivem nebezpečných okolností ve svém vlastním zájmu porušit. A pokud tak udělá, běda všem, kdo se mu postaví do cesty. Snímek ve svém žánru rozhodně patřící mezi špičku.
hanys_
hanys_
18 771 bodů
4
Jednoznačně nejslabší a nejlbější část ze současné trilogie Kurýra. Přehnanou akci dokážu tolerovat (vyrostl jsem na VHSkách), ale tohle bylo na mě chvílemi až moc...Právě ty šílené Stathamovy řidičské schopnosti, tenhle díl posílají do háje. Stačilo ubrat trochu plyn a byla by to stejně "pohodová" podívaná jako první díl....4/10
Sheldon
Sheldon
16 069 bodů
6.5
Dvojka Kurýra je hodně pro děti. Celé je to absolutně beze smyslu, ale Jason Statham film utáhne a vytáhne i z průměrné šedi, kam by bez něj zapad. Oproti jedničce výrazně američtější a dražší.


Dodatečné informace

Původní název:
Transporter 2 (více)
 • Francie Kurýr 2
 • Francie Transporter 2
 • Francie Carga Explosiva 2
 • Francie El transportador 2
 • Francie Kuriér 2
 • Francie Le transporteur II
 • Francie Tasiyici 2
 • Francie Transporter Extreme
 • Francie Transporter - Extreme
 • Francie Transporter: Extreme
 • Francie Transporter - The Mission
Premiéra v ČR:
20. 10. 2005
Země původu:
Francie, USA
Rozpočet:
32 mil. USD
Tržby:
89,08 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Kurýr 2 je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Další z kolekce Kurýr 2


Powered byJustWatch