The Basketball Diaries (USA)
« další názvy »
USA USA
102 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Sportovní, Životopisný
Motto: Odhalí deník skrytá tajemství?

Obsah

:
Nejdřív se jen poflakovali po newyorských ulicích, hráli basket a občas se porvali. Pak ale přišly drogy. Jim Carroll, ztvárněný skvělým Leonardem DiCapriem, více »« méně

Režie

:
Scott Kalvert

Scénář

:
Jim Carroll Bryan Goluboff

Herci

:
Leonardo DiCaprio Lorraine Bracco Marilyn Sokol James Madio Patrick McGaw ...
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  1
  0
  19. 7. 2017
  lamps (12729 bodů)

  I přes vysoké hodnocení jsem si naivně myslel, že to bude jen další rutinní sportovní drama, kterých hrdí Američané produkují každý rok hned několik. Nemohl jsem být dále od pravdy. Závislost na drogách a jejich škodlivost už sice byly rozpitvány ze všech úhlů pohledu od Boyleova experimentálního Trainspottingu až po krutou realitu v Requiem za sen, ale i Rváčův deník má v tomto ohledu hodně co říci a dokáže se zarýt hluboko pod kůži. A největší zásluhu na tom má jednoznačně heroický výkon mladého DiCapria, který zvládl svou obtížnou roli v takovém stylu, že jsem nestačil zírat. Na to, jak jsem ho po Titanicu a Gangs of New York vůbec nemusel, tak v poslední době musím uznat, že patří mezi nejtalentovanější herce současnosti. Jednoduchost příběhu je možná zavádějící, ale v tomto případě je to opravdu to nejsilnější vodítko, jak k filmu co nejvíce přilnout a připustit si, že něco podobného se v dnešní době může stát úplně každému. Někdo v tom sice asi uvidí jen hollywoodský patos a přehnaný lesk, ale ani to filmu na kvalitě nic neubírá.

 • 100%
  0
  0
  7. 8. 2017
  leafroller (2354 bodů)

  "Projelo to mým tělem jako vlna. Veškerý pocit smutku, utrpení nebo viny beze stopy zmizel." Pro mě naprosté zjevení, které mi velmi důrazným způsobem připomnělo, že i já - ač je to k nevíře - jsem býval také mladý. A i když jsem se na rozdíl od hlavního hrdiny nedostal na samé dno, dokázal jsem se s ním v mnohém ztotožnit. Vybavily se mi dokonce i některé dávno zapomenuté pocity. To a fenomenální výkon pana DiCapria rozhodly o vysokém hodnocení. Film není pro každého (stejně jako třeba Candy) a jsem přesvědčen, že výše hodnocení bude u mnohých ovlivněna vlastní zkušeností.

 • 50%
  0
  0
  18. 1. 2016
  Narcipes Freak (308 bodů)

  Die Capr dobrej a celej film vcelku taky. Takový to temný drama, kdy středobod obsahu tvořej drogy a náhled na rozpad a následnou snahu o slepení duše náctiletýho magora. To mám vcelku rád, ale viděl jsem teda i uvěřitelnější a v prvý řadě zábavnější formy zpracování. TOhle je moc filmový.

 • 90%
  0
  0
  17. 4. 2018
  Hazel (220 bodů)

  Výborný film z prostředí americké mládeže závislé na drogách.
  Věřím, že místo zbytečných přednášek na základních a středních školách by bylo vhodné pustit dětem filmy podobného rázu. Nejen, že svou syrovostí a zobrazením kruté reality zaujmou teenagerovu pozornost, ale budou sloužit i jako odstrašující příklad.
  Leonardo DiCaprio zmítající se v abstinenčním záchvatu je excelentní a v tu chvíli může i té nejzaláskovanější fanynce přijít odporný. Dle mého jedna z jeho nejlepších scén.
  Mimo to se mi líbí, že ukazují vše okolo. Rodinu (tedy zoufalou matku), školu, basketbalové tréninky, celou tu partu kluků, kteří to jen zkouší, odreagovávají se a nakonec končí jako úplné lidské trosky.
  Drsnost příběhu podtrhuje i fakt, že je skutečný.

  Opravdu doporučuji pouštět mladým lidem. Je to přímo nutné...

75 90 ?
jak hlasovat?
 • Jan Hans 65%
 • Arthur Logoff 70%
 • Hazel 90%
 • leafroller 100%
 • bohhous22 90%
 • hrona 85%
 • enrico-bonsch 80%
 • PandaPool 80%
 • lamps 75%
 • Narcipes Freak 50%
všechna hodnocení (58)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 3 v žebříčku uživatele rockwoman
2. místo z 46 v žebříčku uživatele Hazel
9. místo z 12 v žebříčku uživatele komixák
Sdílet tuto stránku:

Partneři: