Rapsodie v Miami

51%
Rapsodie v Miami
Plakát traileru

Nad Miami zrovna zapadalo slunce, když Gwyn dostala svoji první nabídku k sňatku. A pak začala ostřeji vnímat obrázky z manželských životů, které se odvíjely v její blízkosti a byly zároveň tak různé, stejné a osudově nevyhnutelné. Jeden z nich právě začíná svatbou její sestry Leslie a sympaťáka Jeffa, který hraje za Maimi Dolphins, projevuje se jako chorobný škudlil a rychle se z manželských her vyfauluje. Když Leslie na svých tajných nákupech potká bývalého přítele, začne se na obzoru rýsovat nová velká láska. Gwyn by měla ráda tak spokojené manželství jako její rodiče Nina a Vic - ale postupně zjišťuje, že i oni mají své milostné náhradníky. Nina s překvapením a zájmem zkouší jaké je to být milována mladým temperamentním ošetřovatelem Antoniem a Vic se usilovně snaží vyvázat z dusné erotiky, kterou ho zahrnuje jeho cestovní agentka. A spořádaně ženatý bratr Jordan právě na pláži sbalil černou krasavici Kaiaiu, ženu svého obchodního partnera, která mu notně komplikuje zpáteční cestu do původní manželské postele. Variace na téma manželství má nekonečné množství podob, tak jako provoz na rušné křižovatce - v tomhle permanentním shonu, setkávání a míjení se Gwyn a Matt nakonec "rozumně a klidně" rozejdou.

Režisér a autor scénáře David Frankel si údajně vybral Miami proto, aby mohl po práci chodit spát domů, a natočil tu lehkou komorní pohlednici o hledání, ztrátách a nálezech. O tom jak snadné je uzavřít manželskou smlouvu a jako dá práci, aby přežila svatební noc.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
28 593 bodů
4
Viditelně nízkorozpočtový vztahový romantický film, honosící se značnou konverzací, než nějakými činy. Cynické perspektivy v jinak dosti chatrném scénáři je více než dost, takže byť děj směřuje spíše k depresi, svěží atmosféra se tomu snaží zabránit. Námět je jednoduchý, Gwyn, s tváří Sarah Jessicy Parker, když vidí, jak se její rodiče a bratr ve svých vztazích podvádějí, začíná pochybovat o vstupu do manželství. A celé dějství v podstatě funguje jako vrba, neb se k ní každý chodí svěřovat a ona to celé tak okecává, že by snad leckoho mohlo napadnout, že jí z toho ještě huba nebolí. Je to zkrátka její šou, kterou táhne do předpokládaného finále. A romantické napětí tkví v tom, jestli se všichni zase dají dohromady a budou pokračovat ve svém manželství a jestli do toho nakonec hupsne i Gwyn. Celé to vypadá na zfilmovaný divadelní scénář, ale takhle většinou ryze televizní filmy vypadají. Vztahy, vztahy a zase jen vztahy. O nic jiné tu opravdu nejde. Jako kdyby v životě nic jiného neexistovalo. Divačky telenovel by snímek oslovit mohl, jinak bohužel.

Dodatečné informace

Původní název:
Miami Rhapsody (více)
  • USA Rapsodie v Miami
  • USA Miami Rhapsody
  • USA Miami
  • USA Miami Rhapsody - Heiße Nächte in Florida
  • USA Promesse e compromessi
  • USA Rapsódia v Miami
Premiéra v ČR:
14. 9. 1995
Země původu:
USA
Přístupnost:
15+
Tržby:
0 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění