Recenze filmu Navždy a daleko

71%

Komentáře a recenze 5

Dle počtu bodů
Chrustyn
Chrustyn
45 693 bodů
6
Tento film mi docela dlouho unikal. No a když jsem ho už konečně viděl tak jsem si uvědomil, že jsem vůbec o nic nepřicházel. Film to rozhodně není špatný a duo Cruise-Kidman hraje dobře ale chyběly mi ve filmu nějaké zajímavé okamžiky nebo něco co by mě opravdu chytlo. Rozhodně si myslím, že by film dopadl lépe kdyby se celý odehrával v duchu posledních cca 30 minut. Takhle to je "jen" dobrý film, který stačí vidět jednou.
Pete69
Pete69
36 098 bodů
5.5
Další dobře obsazený film, který je bohužel jen průměrný a nikoho nenadchne. Podívat, vypnout a už nikdy více.
Fingon
16 894 bodů
8
70%. Šlo to, ale co si budeme povídat, tohle je dost jednorázová záležitost. Vážně nemám chuť dívat se na to znovu, i když minimálně kvůli scéně, ve které dostává Tom Cruise na rypák to stojí za to vidět.
hrumsrt
hrumsrt
12 659 bodů
7
Režisér energických Rivalů, anebo vánoční klasiky Grinche toho už za svoji kariéru zkusil mnoho, mimo jiné právě taky tuhle romanci zosobňující americký sen.. Navždy a daleko jsou druhou spoluprací manželů Cruise a Kidman, kteří jako dvojice hereckých hvězdiček ve svojí době dominovali filmové scéně, a po Bouřlivých dnech jde o první takový snímek, kde už je celý svět vnímá jako pár, což se nakonec přenáší i do chemie mezi hlavními protagonisty Josephem a Shannon.. A jak existují filmy, kde si opravdu myslím, že Nikolka přehrála Tomíka, tak tohle je jeden z těch případů, kdy vítězí ješitnost a naopak právě Cruisův výkon dominuje.. Jedná se již o několikátý film s tématikou útěku Irů imigrantů za velkou louži s americkým snem (nejlepší asi stejně pořád i přes jisté nedostatky Scorseseho Gangy z New Yorku), jen tenhle je trošku jiný.. I přestože původní záměr byl odlišný, tak nakonec Shannon ani Joseph přichází do svobodné země tvrdě pracovat, aby si mohli zrealizovat svůj americký sen a na jihu států si koupit volnou půdu.. V chudinské čtvrti Bostonu bez špetky peněz nebo kontaktů se tak oba musí prokousat nástrahami velkoměsta.. Celá chemie mezi ústředním duem vzniká na plátně, jelikož postavy se před tím neznaly, což divákovi dává možnost vidět postupný vývoj jejich vztahu, ale z jejich strany jde o tak upřímné projevy, které asi zrcadlí z osobních životů, že to lepší být nemohlo.. Jediný problém s tím mám, a to ten, že by to mohlo být o hodinu delší, kde bychom nahlédli do toho jejich venkovského života a okusili spolu s hrdiny jejich štěstí z nového života.. Možná je škoda, že se nic nevyrovná skvostnému soundtracku, který z téhle romance dělá něco navíc.. 75%
Mattchester
Mattchester
3 410 bodů
4
Ron Howard je prostě rutinér a snad žádný film to nedokazuje tak přesvědčivě, jako Navždy a daleko. Historický film jak podle šablony, kterému chybí jakákoliv vyprávěcí nebo stylová invence, který absolutně nemá co říct. Dva hollywoodští manekýni hrají irské přistěhovalce, kteří vypadají dokonale sexy i po týdnu na ulici. Všechny vedlejší postavy jsou ploché figurky. Příběh se snaží budovat sociální drama v Bostonu, jen aby v nejvyhrocenějším momentu přeskočil několik měsíců a hrdinové najednou měli všechno, o co neúspěšně usilovali poslední dvě filmové hodiny. Vlastně celá poslední půlhodina působí jako výmysl nějakého sjetého producenta. Scorsese by z toho dokázal udělat pecku, Scott by to minimálně hezky natočil. U Howarda jsem většinu filmu strávil v úžasu nad tím, kolik milionů za úžasnou výpravu a stovky komparzistů bylo vyhozeno na tak bezpohlavní výtvor.

Našli jste chybu nebo něco chybí? Napište nám.