Recenze filmu Muži nestárnou

71%

Komentáře a recenze 4

Dle počtu bodů
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 234 bodů
8
"Prosím vás, zeti, dejte mu ji. Dejte mu ji, ať už je jednou v rodině pokoj. Nebo si ten člověk počká ještě na jednu generaci." Dobře promyšlená úsměvná romantická komedie odehrávající se po tři generace jedné rodiny. Příběh by se tak dal rozdělit na tři dějové etudy, tedy právě z období každé generace, které mají jedno společné. Tím je nějaký Stáňa Jarský. Vlivem daných okolností v každé generaci žádá o něčí ruku. Na 40. léta skutečně příběh jen lehce úsměvný, ale vyobrazený v plné perspektivě. Dobrá nálada a neustále úsměvy všech protagonistů jsou typické aspekty na filmovou tvorbu své doby, takže v tomto směru je potřeba se na snímek dívat okem shovívavým. Atmosféra je nedramatická, avšak v jádru věci hodně povzbudivá. On ten příběh původního autora, pro divadelní inscenaci, Jana Patrného je postaven tak dobře, že je skutečně divák zvědav, kam až to zajde. Závěrečná věta z úst herečky Zity Kabátové tak vyznívá jako nejlepší tečka, která pobaví nejvíce a při odchodu z kina se museli diváci smát ještě hodně dlouho.
Pete69
Pete69
31 311 bodů
7.5
Pěkný romantický film. Prvorepubliková romance, jak jí lidé asi chtěli vidět v nelehké době, kdy byla tato romantická veselohra natočená. Krásné masky herců, kteří stárnou přes tři generace, sladká nevinnost a přeslazená láska.. jenže zde to sedí a není to extra přihrané.
Jana Květoňová
Jana Květoňová
7 093 bodů
8.5
"Za úsměv jediný, má krásná paní, za pouhý ruky stisk bělostných dlaní, širým chci světem jít přes hory, klestí a pro vás vymodlit též trochu štěstí." Klasika s tehdy pětatřicetiletým charismatickým Janem Pivcem a devětadvacetiletou Zitou Kabátovou. Ano, je to limonáda, samozřejmě, za války se takové limonády točily, ale když na konci Stanislavova (Pivcova) první láska, tentokrát už stará babička, prohlásí něco ve smyslu – „Už mu ji konečně dejte, ať je v rodině klid, nebo si ten člověk počká ještě i na čtvrtou generaci!“, divák i dnešní doby si musí říct, že na tom filmu něco je. A že má i osobitý humor. Dávám 85%.
koudel
koudel
318 bodů
7.5
Roztomilá limonáda