Ninja

55%
Ninja
Ninja
Casey Bowman je americký sirotek, který byl vychováván v klášteře dojo, kde se ho ujal mistr bojových umění Takeda. Casey se naučil bojová umění tak dobře, že ho Takeda zvažuje jako jednoho ze dvou kandidátů na svého nástupce, který bude mít za úkol pokračovat v dohledu nad posvátnou truhlou Yoroi Bitsu. Druhým kandidátem je další Takedův student Masazuka. Masazuka těžce snáší Caseyho přátelství s Takedovou dcerou Namiko, a tak při vzájemném souboji s Caseym na něj použije nepovolené praktiky boje. Za to ho Takeda z kláštera vyžene a za svého nástupce zvolí Caseyho. Masazuka potupně z kláštera odchází a slibuje pomstu. Za nějakou dobu se z Masazuky stává nájemný zabiják pracující pro společnost Temple Industries, kterou vede milionář Temple, který zároveň vede tajnou zločineckou organizaci a nechává Masazuku likvidovat své obchodní konkurenty. Masazuka stále cítí, že on by měl být faktickým nástupcem Takedy a stát se strážcem Yoroi Bitsu. Vrátí se tedy do chrámu, kde způsobí povyk, a Takeda se proto rozhodne vyslat Caseyho s Namiko s truhlou do New Yorku za svým přítelem, profesorem Garrisonem. Masazuka se znovu vrací do chrámu, kde povraždí všechny bojovníky a zabije i Takedu. Zjišťuje však, že truhla je pryč a že s ní Casey odjel do New Yorku. Požádá proto Templea, aby mu pomohl Caseyho zastavit. Temple na Caseyho a Namiko posílá své zabijáky, kteří dokonce zavraždí profesora Garrisona. Nakonec se Masazukovi podaří unést Namiko a poté Casey přistoupí na to, že mu Yoroi Bitsu vydá. Dojde ovšem k násilnému souboji, při kterém se Caseymu podaří Masazuku porazit. Pokořený Masazuka pak požádá Caseyho, aby dostál bojovnické cti a setnul mu hlavu. Casey a Namiko se vracejí zpět do Japonska. (TV program)



Chrustyn
Chrustyn
44 085 bodů
4
Oproti druhému dílu výrazně slabší, méně akční i zábavné. Kvalitativně hodně podobné jakékoliv nové Seagalovce, vyjma toho, že se Adkins prát opravdu umí.
kunafix
kunafix
20 062 bodů
2
No bylo to béčko jak vyšity. Omylem jsem nejdřív viděl pokračování, které bylo rozhodně kvalitnější... a nebyly tam takové zbytečné chrsty krve, jak tady. I ta choreografie tady neměla takovej nášup a bylo tady mnohem víc věcí, co mi vadilo. Například to, že i anglický zvuk mi přišel jak předabovaný v postsynchronech nebo jak se tomu říká. Ale teda úplě nejhorší byl ten batman-skok při únosu té šikmooké frndy. No to jsem se musel chlámat! Děj prostě nudná kravina, že dokument o plísních na nohách by mě asi zaujal víc. Ale byli tam přece ti ninjové!!!
Spooner
Spooner
15 917 bodů
6
Isaac Florentine prostě tyhle dvd béčka točit umí. Obzvláště, když mu cestu rozkopává výborný Scott Adkins. Příběh je sice dementní, ale to byly naše milované akčňáky taky a nevadilo nám to. Florentinovi s Adkinsem jde hlavně o servírování výborné akce a to se opět daří na jedničku. Akci maj prostě oba zmáklou dokonale a Florentine asi vymačkal dvd rozpočet na maximum. Jen škoda trošku kolísavého tempa a celkem nevýraznýho záporáka. I tak je ale béčková duše celkem spokojena.

Dodatečné informace

Původní název:
Ninja (více)
  • USA Ninja
  • USA Nindža
  • USA Ninja - Revenge will rise
  • USA Poslední ninja
Země původu:
USA
Rozpočet:
10 mil. USD
Tržby:
0,19 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění

Další z kolekce Ninja


Podobné


  • Film 'Ninja' byl následován pokračováním 'Ninja: Shadow of a Tear' z roku 2013, ve kterém se Scott Adkins vrátil do role Caseyho Bowmana.
  • 'Ninja' je jedním z několika filmů, ve kterých Scott Adkins a Isaac Florentine spolupracovali, což svědčí o jejich úspěšné pracovní chemii.
  • Film 'Ninja' je považován za poctu klasickým ninja filmům z 80. let, což se projevuje v jeho stylu a příběhu.