Recenze filmu Krvavý příliv

68%

Komentáře a recenze 7

Dle počtu bodů
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 250 bodů
9
Ponorkové drama mají vždy svá určitá specifika, která drží napětí a divácký zájem od začátku do konce. Tento snímek Tonyho Scotta není výjimkou. Dokonce se dá i říct, že je to jeden z těch nejlepších. Po všech směrech funguje a po divácké stránce zanechává úžasný filmový zážitek. Patrioticky nažhavený scénář doby studené války snad už nepřekvapí. Tímto faktem námět sice trošku vyznívá staromódně, ale funkčnost je oslnivá hlavně díky dobře uspořádaným postavám. Denzel Washington, Gene Hackman a konflikt mezi nimi, jaký nemá obdoby. Prezentovaná mocenská bitva o kontrolu jaderné ponorky, spojená s téměř katastrofickým dopadem, doslova předčí očekávání. Je to zajímavá a dobře zpracovaná bitva, už od prvního setkání daných aktérů. Věrnostní aspekt filmu hodně přidává na intenzitě. Dojde to tak daleko, že ani divák v podstatě neví, na čí stranu se postavit. A když se nad celým tím příběhem zamyslíme, čert ví jestli se zrovna teď něco podobného někde neodehrává.
hanys_
hanys_
18 781 bodů
10
Jeden z mých top devadesátkových zážitků. Nervózní souboj Hackman x Washington, to napětí po celé dvě hodiny je na tom malém prostoru fakt šílené (respect Tony!!) , hodně to připomíná vizuálem v první třetině Skálu (Bruckheimer), i díky tomu že Zimmer tenhle soundtrack skoro kompletně ve slavné Skále vykradl. Fakt parádní zážitek i teď po letech, škoda že tak dobré thrillery kdysi vznikaly dost často, díky tomu jich spousta docela "zapadlo". Natočit někdo něco takového dneska, tak je to thriller roku.
Sheldon
Sheldon
16 069 bodů
8
V roce 1995 se po delší absenci vrátilo do vrcholného filmového byznysu duo Don Simpson a Jerry Bruckheimer. Jejich prvním filmem je Krvavý příliv (Crimson Tide, 1995) a jejich první volbou na režiséra je Tony Scott. Scott k filmu přistupuje jako řemeslník. Vezme průměrný scénář a nechá ho zkontrolovat Tarantinem. Ten do filmu dopíše pár sprosťáren a upraví dialogy. Klíčové momenty pak nechá přepsat dalším mistrům slova Stevenu Zailianovi a Robertu Towneovi. Scott také poprvé angažuje Denzela Washingtona, se kterým najde společnou řeč. Krvavý příliv se stal megahitem.
Danny F.
Danny F.
11 166 bodů
5
Celkem nudný film bez špetky zajímavostí.
cerfik
cerfik
7 933 bodů
8
Skěle udělanej film o rizicích atomové války a špička, co se týče atmosféry v ponorce (vzpomněl jsem si na Das Boot - 1981). Dal bych plný, jen kdyby mi to jaksi v tom scénáři tolik neskřípalo a závěr nebyl tak americky klišózní.
celticek
celticek
5 916 bodů
6
Taková Scottova klasika - akce, dobré záběry a chemie (nebo spíš antipatie:) mezi Denzelem a Hackmenem funguje ok. Fajn film.
pantak
pantak
3 368 bodů
8
Herecký koncert Washingtona a Hackmana.