9.10.2012, 08:20

Tržby v českých kinech: Ve stínu poprvé kleslo, nejvíc táhl Hotel Transylvánie

Tržby v českých kinech: Ve stínu poprvé kleslo, nejvíc táhl Hotel Transylvánie 11 obrázků v galerii
Do třetice všeho dobrého, chtělo by se říci v případě snímku Ve stínu. Počtvrté za sebou už totiž tahle dobová detektivka Davida Ondříčka žebříček tržeb neovládla. Na první příčce Trojana a spol. vystřídal animák plný upírů a dalších strašidel Hotel Transylvánie. Třetí skončilo akční pokračování 96 hodin: Odplata s Liamem Neesonem v hlavní roli.

Minulý týden jsme tu psali o předpremiérovém uvedení tak trochu obskurního Hotelu Transylvánie (2012). A ejhle, animovaný film o Drákulově domě a lásce jeho dcery k človíčkovi z masa a kostí ovládl žebříček top20. 3.25 milionů korun na tržbách a přes 22 tisíc diváků se postaralo o nejúspěšnější film po uplynuvším víkendu. Ale svou logiku to má, na Hotel Transylvánie můžete vzít děti, které už byly po Době ledové 4 (2012) natěšeny na další zábavný animák. Dospělí se budou v případě Hotelu Transylvánie nejednou nudit, ale co by pro ty své "špunty" neudělaly.

Ve stínu (2012) kleslo na druhé místo. 1.6 milionu na tržbách a necelých 11.5 tisíc diváků značí sestupnou tendenci, tvůrci jsou ale - minimálně dle facebookovských děkovaček a ohlasů - spokojeni. Drama z období 50. let minulého století shlédlo přes 100 tisíc diváků, autory snímku nicméně čeká období plné napjatých nervů. Usilují totiž o užší nominaci na Oscary v kategorii Nejlepší cizojazyčný film.

Ač v to jeden zrovna nevěřil, nepříliš povedené pokračování akčního snímku s Liamem Neesonem 96 hodin: Odplata (2012) skončilo po víkendu třetí. 1.26 milionu na tržbách a necelých 8.7 tisíc platících diváků uzavírá filmy s tržbami alespoň milion korun. Což není pro distributory zrovna dobrá zpráva. Navíc všech 20 snímků z žebříčku top20 shlédlo pouhých necelých 100 tisíc diváků. A to šlo minulý týden do kin rovnou 9 nových snímků, bylo tedy z čeho vybírat.

Čtvrtá je Rebelka (2012), vzdorovitá zrzka s lukem. V pokladnách kin nechali diváci 770 tisíc korun, návštěvnost byla lehce nad 6 tisíc. Na pátém místě skončila novinka Tomáše Vorla Cesta do lesa (2012). Oproti čtvrté Rebelce na ni přišlo o poznání více diváků, téměř 7.5 tisíc platících, ale cenová politika snímek s tržbami 760 tisíc korun stáhla o místo níž.

Skokanem týdne je Hotel Transylvánie. Předpremiérový týden snímek utržil 869 tisíc korun při uvedení ve 24 kinech. Po tomto víkendu si Hotel Transylvánie na konto připsal 3.25 milionů korun v rámci 40 kinosálů. Z pátého místa rovnou na první! Což značí vzestup o 273%.

Největší propad naopak zaznamenala akční "vybíjená" Resident Evil: Odveta (2012). Ze čtvrté příčky se propadla na jedenáctou. Z téměř 876 tisíc korun předminulého týdnu klesly tržby na aktuálních 318 tisíc. Tedy propad o 63%. Nutno ale uvést, že počet kinosálů, kde se snímek promítal, byl z 53 snížen na 32.

Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články