Ben Stiller bojuje za uznání komedií

Ben Stiller bojuje za uznání komedií
Bez ohledu na to, kolik tisíciletí nás dělí od antického Řecka, je komedie stále ještě považována za nižší formu uměleckého vyjádření...

Převzetí ceny Charlieho Chapmana za výjimečný přínos komedii při udílení cen BAFTA v Los Angeles bylo pro amerického herce Bena Stillera (Zoolander / 2001, Vybíjená / 2004) obrovským oceněním jeho úctyhodného filmového portfolia.

Přestože Stiller bezpochyby patří mezi nejoblíbenější herce současnosti, neměl nikdy přílišné štěstí na předávání velkých filmových cen, jmenovitě Oscarů. Důvodem je pravděpodobně prevalentní tendence filmové akademie stranit vážným filmům, spíše než komediím.

"Co se týče Oscarů, je velká škoda, že se komediím stále ještě nedostalo opravdového uznání," řekl Stiller v rozhovoru pro magazín Hollywood Reporter. "Existuje tam obrovská díra a absolutní nepochopení pro lidi, kteří roky - a opravdu roky - odváděli skvělou práci. Nevím, jestli by řešením byla nová kategorie. Na Glóbech to určitě funguje skvěle, tak proč to nezkusit."

Že na tom něco je dokazuje fakt, že v posledních deseti letech bylo v kategorii nejlepší snímek nominováno pouze šest komedií..

Kreativní Evropa
Ankety
Máte rádi žánr true crime?
Ano, mám.
Mám, ale není můj nejoblíbenější.
Ne, nemám.
Vyhýbám se mu, děsí mě.
Je to pro mě subžánr s velmi různorodou kvalitou.
Co je to true crime?
Nejnovější články:
Načíst další články