Zorro budoucnosti

Zorro budoucnosti 4 obrázky v galerii
V Hollywoodu mají rádi zaběhnuté značky. Snáze se prodává to, co mají lidé pod kůži, než úplná novinka (Avatar a Počátek jsou světlé výjimky). Vlna remaků jde proto ruku v ruce s „novými úhly pohledu“ na známé hrdiny. I slavný Zorro se dočká razantní změny, která dá slavnému mstiteli úplně nový rozměr.

Pokud čekáte nějaké podobně alternativní zobrazení známého příběhu, jakým byl třeba Robin Hood Ridleyho Scotta, máte pravdu jen z části. Nový příběh Zorra pojmenovaný Zorro Reborn bude sice též vyprávět o vzniku legendy, rozdíl je ovšem v tom, že tenhle příběh se rovnou odehraje v budoucnosti, která by měla být „něco jako Šílený Max“. Filmaři by rádi pracovali s westernově zaprášenou atmosférou a místo boje za spravedlnost máme čekat příběh pomsty. Což nezní úplně marně, ale tak nějak si osobně nedokážu dost dobře představit bandu písečných motorkářů, jak s vážnou tváří bojují s chlápkem se škraboškou a kordem (nebo tak něco). Nejistý výsledek podtrhuje i jméno režiséra – je jím debutant Rpin Suwannath, o jehož (ne)kvalitách se můžeme jen dohadovat.

Zorrovi se tím rozhodně otevírají nové možnosti. Základní otázka ale je – může ta postava vůbec fungovat mimo rodné Španělsko? Brzy uvidíme.

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články