22.5.2022, 17:00

Představitel Luďana z Mostu! nezahálí. Martin Hofmann hraje „jednoho z největších frajerů světové divadelní literatury“

Představitel Luďana z Mostu! nezahálí. Martin Hofmann hraje „jednoho z největších frajerů světové divadelní literatury“ 4 obrázky v galerii
Martin Hofmann ve své životní divadelní roli Cyrana doslova září. | Foto: Dramox
Martin Hofmann ukazuje, že není jen flákač Luďan z kultovního seriálu Most! Diváci ho teď mohou vidět v překvapivé roli. Jako Cyrano se stává ostýchavým romantikem, kterému v lásce brání hrdost a velký nos.

Chvástavý tragéd, ohňostroj vtipu, šermíř, který bojuje proti celému světu – Martin Hofmann Cyrana zvládá se strhujícím nasazením. „Je to jeden z největších frajerů světové divadelní literatury. Cyrana obdivuju,“ říká herec. Jako charismatický šermíř, který pod cynickou slupkou skrývá něžné city, Hofmann zvedá v Divadle v Celetné diváky z křesel už patnáctou sezónu.

Trailer: Cyrano

„Tahle inscenace se hraje tolik let proto, že na ni chodí tolik lidí,“ komentuje herec fakt, že jsou představení neustále vyprodaná a sehnat vstupenku se rovná zázraku. Diváci si teď můžou Cyrana kdykoliv pustit na Dramoxu, do konce května navíc se slevou 33 % na předplatné.

Odpor k roli Hofmann ani po tolika letech zatím nepociťuje. „Někdy jste rád, že to máte za sebou, že jste to bez závad odbavili. A jindy máte radost, protože vás to zastihne v kondici, v chuti,“ vysvětluje výzvy divadelního herectví s tím, že každá repríza je naprostý originál. „Ve čtyřiceti nemůžete Cyrana zahrát tak jako v padesáti. Do té postavy se má propisovat vaše životní zkušenost. V padesáti mě už jako Cyrana neuvidíte,“ naráží Hofmann na další hereckou hvězdu Borise Rösnera. Ten nosatého šermíře ztvárňoval i po padesátce. A výtečně.

Hofmann v akci online na Dramoxu

Martin Hofmann v seriálu Most! | Foto: Česká televize

Cyrana s Hofmannem si můžete z domova pustit na české streamovací službě Dramox. Pokud stihnete registraci do konce května, získáte 33% slevu na předplatné. První týden si můžete službu vyzkoušet zdarma. Dramox funguje podobně jako Netflix, divák získá za předplatné přístup k divadelnímu obsahu všech možných žánrů. Se slevou 33 % vychází místo 299 na skvělých 199 Kč měsíčně.

Tip na divadelní komedii

Herci Václav Neužil a Hynek Čermák v Dabing Street Dejvického divadla. | Foto: Dramox

Pokud si raději odpočinete u komediálních žánrů, na Dramoxu najdete představení Dejvického divadla Dabing Street známé ze seriálového zpracování České televize. Inscenaci o alkoholu a dabingu pro Dejvické divadlo napsal a režíroval Petr Zelenka, který „chtěl zachytit čas, kdy skončila veškerá legrace, ale pořád je to ještě sranda“.

Spolu se Cyranem a Dabing Street na Dramoxu najdete na 300 představení z nejlepších divadel. Vybírat můžete z nejznámějších scén, jako je Dejvické divadlo, Divadlo Na Fidlovačce nebo Divadlo Husa na provázku, ve kterých se představují česká herecká esa včetně Ivana Trojana, Pavly Tomicové nebo Elišky Balzerové.

Ankety
Řídíte se při výběru filmů a seriálů doporučeními a recenzemi?
Ano, čtu recenze i doporučení uživatelek a uživatelů.
Předem čtu jenom doporučení uživatelek a uživatelů.
Předem čtu jenom recenze.
Doporučeními se neřídím, spoléhám se na vlastní vkus a potřeby.
Recenze čtu zásadně až po zhlédnutí filmu nebo seriálu.
Recenze ani doporučení mě vůbec nezajímají.
Spíš si nechám něco doporučit od přátel a známých.
Nejnovější články:
Načíst další články