Netflix adaptuje fantasy sérii Ohnivá křídla. Čeká nás spousta draků

Netflix adaptuje fantasy sérii Ohnivá křídla. Čeká nás spousta draků 2 obrázky v galerii
Netflix si pro milovníky animované tvorby připravil další lahůdku. Jedná se o seriál Ohnivá křídla (Wings of Fire), který vychází ze stejnojmenné série fantasy knih od Tui T. Sutherland, která u nás vyšla pod stejnojmenným názvem a která čítá pět dílů.

Milovníci draků si v seriálu přijdou na své. Děj publikum zavede do světa Pyrrihie – země, ve které spolu soupeří o nadvládu dračí klany. Proroctví ale říká, že jednoho dne se zrodí pětice draků, jež ukončí války a konečně v zemi opět nastolí mír. Clay, Tsunami, Glory, Starflight a Sunny byli vychováváni a trénováni v utajení. Nyní je ale čeká úkol, který jim předurčil osud. Budou muset čelit mnohým nebezpečím, aby ho konečně naplnili a válku ukončili.

Autory seriálu jsou Dan Milano, Christa Starr a Justin Ridge. Autorka knih Tui T. Sutherland působí jako výkonná producentka. O animaci se postará studio Warner Bros. Animation, které stojí i za úspěšným seriálem Zelená vajíčka se šunkou. Diváci a divačky se prý mohou těšit na kombinaci 2D a 3D animace.

Ohnivá křídla | Foto: nakl. Fragment

První série Wings of Fire bude mít deset epizod, pokud si ale seriál povede dobře, mohl by se dočkat dalších řad. Na obrazovky Netflixu zamíří nejdříve v roce 2023.

Ankety
Řídíte se při výběru filmů a seriálů doporučeními a recenzemi?
Ano, čtu recenze i doporučení uživatelek a uživatelů.
Předem čtu jenom doporučení uživatelek a uživatelů.
Předem čtu jenom recenze.
Doporučeními se neřídím, spoléhám se na vlastní vkus a potřeby.
Recenze čtu zásadně až po zhlédnutí filmu nebo seriálu.
Recenze ani doporučení mě vůbec nezajímají.
Spíš si nechám něco doporučit od přátel a známých.
Nejnovější články:
Načíst další články