17.3.2022, 14:00

I čeští cosplayeři pomáhají Ukrajině. O víkendu přispěli šedesáti tisíci

I čeští cosplayeři pomáhají Ukrajině. O víkendu přispěli šedesáti tisíci 22 obrázků v galerii
Tancující pár na cosplese 2022 | Foto: Filip Blažek / wedding & cosplay
Oblíbený cosples se konal v sobotu 12. března v brněnském zábavním centru a městem se tak po delší době opět procházely nádherné masky. A nejen to. Letošní ročník byl kvůli dění na Ukrajině ještě o něco speciálnější.

První cosples se konal již v roce 2016 a z malé akce, na níž se setkalo kolem stovky lidí, se stala událost oblíbená mezi fanoušky a fanynkami nejen cosplaye, ale celé popkultury. A to jak z České republiky, tak ze zahraničí. Nově se tohoto netradičně pojímaného večerního bálu může účastnit až 500 lidí díky kapacitě prostorů, přičemž vstupenky k sezení bývají vyprodané do jedné hodiny od spuštění předprodeje, zbylé lístky zmizí do jednoho večera.

Sál Zoner BOBYHALL před zahájením cosplesu. | Foto: Filip Blažek / wedding & cosplay
Zábava na cosplese v plném proudu. | Foto: Petr Riedl FOTO

Poslední, sedmý ročník se konal v sobotu 12. března od 18:30 hodin v brněnské Zoner BOBYHALL. Čeští i zahraniční cosplayeři a fanoušci tak projednou opět nejen Brnu dokázali, že se na ples umějí vystrojit lépe než celebrity. A co je na tom nejlepší? Spousta z nich si své plesové šaty a obleky sama vyrobila.

Ukázka tanečního představení. | Foto: Filip Blažek / wedding & cosplay

Návštěvníci cosplesu mohli až do druhé hodiny ranní tancovat dle libosti na melodie mnoha žánrů. Krom tradičních latinskoamerických tanců mohli parket doplnit o moderní choreografie, k-pop či fanouškovské taneční covery známých hitů. Ke každému plesu patří i bohatá tombola, do níž přispěla řada českých firem a e-shopů, jejichž výrobky mohou vítězům v budoucnosti pomoci s výrobou nových kostýmů. Byly v ní rovněž různé vouchery, například na focení. Každý cosplayer touží svůj kostým zvěčnit a nechat se vyfotit kvalifikovaným cosplay fotografem. Mezi takové se v české komunitě řadí například Filip Blažek, Jan Ondráš, Foto Zdeňka Povolen, Eva Hlavatá, Michal Kára a Roman Čierný.

Výherci si tedy mohli odnést jak materiály na výrobu kostýmů, nejrůznější šperky a doplňky, tak i spoustu voucherů a volných vstupenek do kulturních center. Nicméně to není vše. Nikdo z kupujících neměl tušení, kam jeho peníze poputují. Teprve po skončení bylo oznámeno, že veškerý výdělek půjde na Ukrajinu přes nadační fond organizace Člověk v tísni. Celkem tak cosples pomohl Ukrajině částkou 60 000 korun. I ten, kdo v tombole nic nevyhrál, tedy rozhodně nemusel smutnit.

Kdy se bude konat další cosples, zatím není známé. Očekává se ale, že osmý ročník proběhne opět na začátku roku 2023.

Zábava na cosplese v plném proudu v čele s cosplayerkou Lenou. | Foto: Filip Blažek / wedding & cosplay
Zábava na cosplese v plném proudu. | Foto: Filip Blažek / wedding & cosplay
Cosplayerky Ayaku a Arisu na cosplese. | Foto: Petr Riedl FOTO
Výherci večera! Královna a král parketu. | Foto: Petr Riedl FOTO
Cosplayerka Sushi Hime na cosplese. | Foto: Petr Riedl FOTO
Ankety
Na co se v létě nejvíc těšíte v kině a na streamu?
The Boys, třetí řada
Ms. Marvel
Hustle
Peaky Blinders, finální řada
Jurský svět: Nadvláda
Umbrella Academy, třetí řada
Elvis
Thor: Láska jako hrom
The Gray Man
She-Hulk
Na dovolenou a na koupání!
Nejnovější články:
Načíst další články