Zelená míle: Něžný obr Michael Clarke Duncan vděčil za svou nejlepší roli legendě akčního žánru

Zelená míle: Něžný obr Michael Clarke Duncan vděčil za svou nejlepší roli legendě akčního žánru 6 obrázků v galerii
Zelená míle | Foto: 2001 Warner Bros.
Michael Clarke Duncan, který nás nečekaně opustil před devíti lety ve věku pouhých 54 let, si získal celý svět v roli Johna Coffeyho v Zelené míli. Nebýt ale "dobrého slova" jeho hereckého kolegy, možná by svou nejvýznamnější postavu nikdy nehrál.

Duncan opravdu nebyl žádný drobek. Měřil téměř dva metry, takže se není čemu divit, že se zpočátku v Hollywoodu prosadil jako bodyguard nejrůznějších hvězd (mimo jiné Willa Smithe nebo LL Cool Je). Protože mu nechybělo charisma, sem tam se mu povedlo ukořistit i nějakou tu malou filmovou či seriálovou roli. A většinou šlo o, jak se nabízelo, postavy vyhazovače nebo bodyguarda. První opravdovou hereckou příležitost Duncan dostal v roce 1998 jako Medvídek v Armageddonu. Na place se potkal s Brucem Willisem a okamžitě se z nich stali celoživotní přátelé.

Armageddon | Foto: Paramount Pictures

Následně si společně zahráli ve filmech Snídaně šampionů (1999), Můj soused zabiják (2000) a Sin City - město hříchu (2005). A byl to právě Willis (který dnes mimochodem slaví narozeniny - je mu 66 let), kdo se zasadil o to, že Duncan získal svou životní roli, jenž mu vysloužila nominaci na Zlatý globus i Oscara a udělala z něj respektovaného herce. Willis se totiž dostal ke scénáři připravované Zelené míle (1999) a ihned mu bylo jasné, že Coffeyho může hrát jedině Duncan. Osobně zavolal Franku Darabontovi, který snímek napsal a režíroval, a Duncana doporučil. Zbytek je historie.

Dva a půl chlapa | Foto: CBS

I přes filmové úspěchy se Duncan nebránil ani televizní tvorbě. Zazářil v sitcomu Dva a půl chlapa (2003) a také ztvárnil jednu z hlavních rolí v seriálu The Finder (2011), který byl spin-offem populárních Sběratelů kostí (2005).

V roce 2012 prodělal Michael Clarke Duncan těžký infarkt. Pro jeho blízké přátele byla tato informace překvapením, neboť se dle jejich slov těšil dobrému zdravotnímu stavu, sportoval a nikdy si nestěžoval na zdravotní problémy. I přes optimistické prognózy lékařů se bohužel nedokázal z této nešťastné události zotavit a ve věku pouhých 54 let nás navěky opustil.

Zelená míle | Foto: 2001 Warner Bros.
Ankety
Myslíte, že Woody Allen sexuálně zneužil svou dceru?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist