Od ukončení Xeny uběhlo téměř 20 let, na její hlavní hvězdě byste to ale těžko poznali

Od ukončení Xeny uběhlo téměř 20 let, na její hlavní hvězdě byste to ale těžko poznali 5 obrázků v galerii
Xena | Foto: MCA Television
Když herec natočí seriál, který se prosadí celosvětově, zpravidla si tím na sebe uplete bič. A ani Lucy Lawless není výjimkou. Její bájná akční hrdinka Xena, jíž hrála v letech 1995 až 2001 (začala, když jí bylo 27 a v době ukončení měla Kristova léta) zůstala jednoznačným vrcholem její kariéry. Sympatická herečka ale ze světa televizní zábavy nezmizela.

Kde Lawless štěstí vůbec nepřálo, to byly filmové role. Tam, když už se k nějaké dostala, byla odsouzena k hraní vedlejších a nevýrazných postav.

Zato svět seriálů, to už je jiné kafe. U diváků měla Lawless díky Xeně kultovní status a to je něco, s čím se dá pracovat. I v televizi ale chvíli trvalo, než znovu našla pevnou půdu pod nohama. Od roku 2001, kdy Xena skončila, napřed různé hostovala v populárních seriálech (mihla se například i v populárním sitcomu Dva a půl chlapa) a později získala výraznější vedlejší role v hitech Spartakus, Battlestar Galactica nebo Parks and Recreation.

Parks and Recreation (2013) | Foto: NBC

Očekávaný návrat na vrchol nicméně přišel až v roce 2015, kdy se Lawless připojila mezi hlavní hvězdy akční hororové série Ash vs Evil Dead. V show vydržela tři roky a rozhodně by v té době herečce nikdo netipoval, že už má na krku padesátku. Inu, jak je vidno, akční role někomu opravdu svědčí.

Ash vs Evil Dead (2015) | Foto: Starz!

V loňském roce se pak konečně Lawless dočkala a má zase vlastní show. Konkrétně jde o krimi seriál My Life Is Murder, kde hraje soukromou vyšetřovatelku Alex, kterou si zločin vždy najde a ona do toho musí řešit běžné životní starosti. Show se chytla a nyní se připravuje druhá řada.

Ankety
Líbí se vám nová 3D animace Studia Ghibli?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist