6.10.2020, 14:11

Došlo na nejhorší. Jeden z nejvlivnějších světových hráčů s kinozábavou zavře všechny pobočky v USA a Británii. O práci přijdou desítky tisíc lidí

Došlo na nejhorší. Jeden z nejvlivnějších světových hráčů s kinozábavou zavře všechny pobočky v USA a Británii. O práci přijdou desítky tisíc lidí 5 obrázků v galerii
Počínaje tímto týdnem uzavře britská společnost Cineworld svá kina na území Británie a Spojených států amerických. Důvodem je pandemie koronaviru a nedostatečná nabídka lákavých filmových blockbusterů, které by do kin přilákaly dostatečný počet diváků. Ekonomické propočty jsou neúprosné. O práci tak přijde odhadem 45 tisíc lidí.

Jak uvedl zpravodajský web České noviny, ztratily akcie společnosti Cineworld během pondělka 5. října po zahájení obchodování na londýnské burze více než 50 procent své hodnoty, později během dne se vývoj zmírnil na cca 30procentní ztrátu. Cineworld počínaje čtvrtkem 8. října uzavře na neomezenou dobu svá kina na území USA (536 kin Regal ) a Británie (127 kin Cineworld a Picturehouse).

Další mise Jamese Bonda se letos definitivně nedočkáme Další mise Jamese Bonda se letos definitivně nedočkáme

Ani agent 007 nemá dostatečnou kompetenci a schopnosti, aby se pohrdavě vysmál nepolevující pandemii.

Hlavním důvodem zavření multikin je mizivá nabídka lákavých kinopremiér, které by v době koronavirové pandemie a restriktivních hygienických opatření přitáhly do sálů dostatečný počet diváků. Například producenti očekávaného 25. filmu s Jamesem Bondem v hlavní roli nedávno přesunuli premiéru titulu Není čas zemřít z letošního listopadu na duben 2021. A to nešlo o první "čachry" s agentem 007 a jeho datem premiérového uvedení.

Společnost Cineworld je druhým největším provozovatelem kin planety. "Prsty" má i v českým kinoprůmyslu, provozuje zde síť Cinema City, která je divizí společnosti. Cinema City má v České republice 13 multiplexů, v Praze, Plzni, Liberci, Ústí nad Labem, Pardubicích, Brně a Ostravě. Zatím všechna místa promítají bez omezení, se zohledněním aktuálních hygienických opatření.

Škatulata, hejbejte se. Studio Disney už zase mění data očekávaných filmových premiér Škatulata, hejbejte se. Studio Disney už zase mění data očekávaných filmových premiér

V současné kinematografii platí téměř vždy tvrzení „za vším hledem Disneyho“. Celosvětový hegemon vzhledem k neutuchající koronavirové krizi a...

Budoucnost kin a multikin je nicméně v této době nejistá. Paradoxně mají možná trochu navrch takzvaná klubová kina, která si vybudovala důvěrnější vztah s divákem a lákají ho nejen na pečlivější výběr filmových titulů, ale i na nadstavbový program a zážitek s přidanou hodnotou.

Doba pochopitelně přeje poskytovatelům VOD služeb, kdy divák program sleduje z pohodlí domova a svého zařízení. Například tvůrci komerčně úspěšného dokumentárního filmu V síti (2019) uvedli svůj "hit" ve čtvrtek 1. října na tuzemské platformy a očekávání stran počtu zhlédnutí jsou obrovská. Jedno je jisté, kinoprůmysl se spolu s pandemií koronaviru mění a už nebude takový, jako předtím. O budoucnosti a růstu VOD služeb a originálního obsahu, který tvoří platformy jako Netflix, Amazon Video Prime, HBO GO a další, se nicméně mluví již delší dobu. O šoku z nastalé situace tedy nemůže být řeč.

Ankety
Krok studia Warner Bros. ...
oceňuji. Až bude v ČR služba HBO Max, budu ji využívat.
mi vadí. Chudáci kinaři.
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist