Nový rodinný film Gump: Na Toma Hankse zapomeňte. V tomhle snímku hraje Bolek Polívka a jeho čtyřnohý kamarád

Nový rodinný film Gump: Na Toma Hankse zapomeňte. V tomhle snímku hraje Bolek Polívka a jeho čtyřnohý kamarád 7 obrázků v galerii
Gump - pes, který naučil lidi žít | Foto: Bioscop
Snímek Gump - pes, který naučil lidi žít vzniká podle stejnojmenné knižní předlohy Filipa Rožka. Natočil ho kameraman a režisér F. A. Brabec a do českých kin se prvně podívá začátkem prosince 2020.

O čem to je: Rodinný film režiséra F. A. Brabce (Kytice, V peřině, Vánoční Kameňák) pojednává o světě viděném očima toulavého psa Gumpa. O světě, o kterém mnoho z nás moc neví. O tom, jak nás vidí zvířata a jak je ten náš svět pro ně důležitý. Ten svět, který jim dává domov, sílu, naději, ale také bolest. Snímek vznikl na základě knižní předlohy Filipa Rožka a v hlavních rolích se představí Bolek Polívka, Eva Holubová, Ivana Chýlková, Karel Roden, Richard Krajčo nebo Jana Plodková. (Bioscop)

Režisér a kameraman F. A. Brabec | Foto: archiv

Režisér F. A. Brabec se rozhodl knihu zadaptovat do filmové podoby po jejím přečtení. Zaujala ho témata jako psí obětavost, moudrost a emoce. „Natáčel jsem klip k písni Olgy Lounové inspirovaný Gumpovým příběhem s názvem Protože to nevzdám. Přečetl jsem si i knihu a musel jsem zavolat jejímu autorovi Filipu Rožkovi, protože jsem chtěl o tomto příběhu natočit film,“ vysvětlil F. A. Brabec.

„Kdo četl knížku tak ví, že Gump je takový psí tulák. Film bude stejně jako kniha vyprávěn jeho očima. Gumpa přivedl Filip Rožek jako vyplašené štěňátko, a k němu jsem do filmu obsadil hlavně lidi, které dobře znám a jsou mi blízcí. Například Karel Roden bude hrát zvěrolékaře,“ dodal režisér.

Gump - pes, který naučil lidi žít | Foto: Bioscop

Jednu z největších rolí ve filmu má Bolek Polívka. „O mně je známo, že mám rád zvířata. Mám koně, psa, děti mají papoušky, morče, myšku… Se zvířaty tak mám zkušeností bohatě, a to se mi při natáčení hodí,“ svěřil se herec.

Autor knihy a dnes už i spoluproducent filmu Filip Rožek je spokojený. „Mám z toho krásný pocit. Je to pro mě splněný sen. Z těch prvních punkových nápadů to posupně dostávalo reálnější obrysy, a najednou máme konec natáčení,“ vysvětlil nadšeně producent.

Kromě psa Gumpa ve filmu hrají též psi z útulků nebo množíren, z nichž většina má za sebou velmi pohnutý příběh. Tvůrci upozorňují též na fakt, že oproti knížce bude jejich filmový Gump oplývat jiným koncem.

Eva Holubová během natáčení | Foto: Bioscop
Ankety
Jaký "prokletý film" byste chtěli příště?
Kletba z temnot (2012)
Umučení Krista (2004)
3:15 zemřeš (2005)
V zajetí démonů (2013)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist