16.7.2020, 11:29

Brzy v kinech: Femme fatale Eva Green se loučí se svou dcerou a vydává se na oběžnou dráhu

Brzy v kinech: Femme fatale Eva Green se loučí se svou dcerou a vydává se na oběžnou dráhu 8 obrázků v galerii
Proxima | Foto: Aerofilms
Na konci července 2020 bude mít v českých kinech premiéru francouzské drama s hvězdnou Evou Green v hlavní roli. Snímek Proxima pojednává o rodičovské lásce a lidských snech. Natáčelo se v působivém prostředí slavného výcvikového střediska.

O čem to je: Astronautka Sarah (Eva Green) se připravuje na roční pobyt na oběžné dráze. Jako jediná žena ve vesmírné misi „Proxima“ podstupuje psychicky a fyzicky náročný trénink, zatímco pečuje o svou milovanou sedmiletou dcerku Stellu. Perfekcionistka Sarah se snaží v práci podávat stoprocentní a soustředěný výkon, s blížícím se odloučením je to však čím dál složitější. Strhující příběh matky a dcery má navzdory netradičnímu prostředí univerzální téma: hledání rovnováhy mezi osobními sny a rodičovskou láskou. (Aerofilms)

Proxima: Trailer

„Fenomenální Eva Green je v hlavní roli astronautky Sarah strhující a naprosto uvěřitelná. I díky jejímu skvělému výkonu se režisérce Alici Winocour daří vyprávět příběh soustředěné profesionálky i milující matky s nebývalou citlivostí a autenticitou. Kromě režie a herectví je ale nutné zmínit ještě jednu věc – fascinující prostředí. Tvůrci dostali přístup přímo do nejslavnějšího astronautského výcvikového střediska v ruském Hvězdném městečku i do útrob kosmodromu Bajkonur. Divák tak dostává nejen intimní a dojemný příběh o rodičovské lásce a snaze najít rovnováhu mezi rodinou a kariérou, ale i velmi věrnou a vizuálně působivou ukázku toho, co takový let do kosmu obnáší,“ dodává za českého distributora Aerofilms Kateřina Dvořáková.

Proxima bude mít v českých kinech premiéru 30. července 2020.

Proxima | Foto: Pathé Distribution
Proxima | Foto: Pathé Distribution
Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články