16.7.2020, 11:29

Brzy v kinech: Femme fatale Eva Green se loučí se svou dcerou a vydává se na oběžnou dráhu

Brzy v kinech: Femme fatale Eva Green se loučí se svou dcerou a vydává se na oběžnou dráhu 8 obrázků v galerii
Proxima | Foto: Aerofilms
Na konci července 2020 bude mít v českých kinech premiéru francouzské drama s hvězdnou Evou Green v hlavní roli. Snímek Proxima pojednává o rodičovské lásce a lidských snech. Natáčelo se v působivém prostředí slavného výcvikového střediska.

O čem to je: Astronautka Sarah (Eva Green) se připravuje na roční pobyt na oběžné dráze. Jako jediná žena ve vesmírné misi „Proxima“ podstupuje psychicky a fyzicky náročný trénink, zatímco pečuje o svou milovanou sedmiletou dcerku Stellu. Perfekcionistka Sarah se snaží v práci podávat stoprocentní a soustředěný výkon, s blížícím se odloučením je to však čím dál složitější. Strhující příběh matky a dcery má navzdory netradičnímu prostředí univerzální téma: hledání rovnováhy mezi osobními sny a rodičovskou láskou. (Aerofilms)

Proxima: Trailer

„Fenomenální Eva Green je v hlavní roli astronautky Sarah strhující a naprosto uvěřitelná. I díky jejímu skvělému výkonu se režisérce Alici Winocour daří vyprávět příběh soustředěné profesionálky i milující matky s nebývalou citlivostí a autenticitou. Kromě režie a herectví je ale nutné zmínit ještě jednu věc – fascinující prostředí. Tvůrci dostali přístup přímo do nejslavnějšího astronautského výcvikového střediska v ruském Hvězdném městečku i do útrob kosmodromu Bajkonur. Divák tak dostává nejen intimní a dojemný příběh o rodičovské lásce a snaze najít rovnováhu mezi rodinou a kariérou, ale i velmi věrnou a vizuálně působivou ukázku toho, co takový let do kosmu obnáší,“ dodává za českého distributora Aerofilms Kateřina Dvořáková.

Proxima bude mít v českých kinech premiéru 30. července 2020.

Proxima | Foto: Pathé Distribution
Proxima | Foto: Pathé Distribution
Ankety
Jaký film Alana Parkera máte nejraději?
Bugsy Malone (1976)
Půlnoční expres (1978)
Sláva (1980)
Pink Floyd: The Wall (1982)
Střílejte na měsíc (1982)
Křídla (1984)
Angel Heart (1987)
Hořící Mississippi (1988)
Navštivte ráj (1990)
The Commitments (1991)
Vítejte ve Wellville (1994)
Evita (1996)
Andělin popel (1999)
Život Davida Galea (2003)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist