"Nesmí být nuda." Film o Karlu Gottovi na prvních záběrech

"Nesmí být nuda." Film o Karlu Gottovi na prvních záběrech 6 obrázků v galerii
Z filmu Karel | Foto: Karel Gott Agency
Celovečerní dokumentární film o Karlu Gottovi má konečnou podobu a jeho tvůrci zveřejňují vůbec první záběry. Symbolicky v den, kdy se Karel Gott narodil.

„Je to náš dar k narozeninám, dar, který sice nemůžeme předat osobně, který nás ale naplňuje radostí,“ říká režisérka snímku Karel Olga Malířová Špátová (Oko nad Prahou, Největší přání).

Film dle jeho tvůrců přinese neobvykle osobní až intimní pohled na život Karla Gotta, jaký se doposud široké veřejnosti, ani jeho skalním příznivcům, nenaskytl. Dokumentární portrét vznikal v průběhu celého jednoho roku, režisérka a kameramanka Olga Malířová Špátová strávila s Karlem Gottem během natáčení hodně času. Zachytila ho v zákulisí koncertů, při setkání s fanoušky doma i v Hamburku, s rodinou v pražském domě nebo na chalupě, na vsi, kde trávil dětství, a na dalších místech, která sehrála v jeho životě důležitou roli.

Karel: Teaser Trailer

„Olga má velký dar natáčet se svým úzkým týmem tak, že jsme se častokrát nechali unést spontánní atmosférou a přirozeně jsme ji vpustili do našeho soukromí, díky čemuž jsem se rozpovídal o tématech poměrně důvěrných. Se svým manželem, kameramanem Janem Malířem, se tak vlastně stali součástí naší rodiny,“ říkal sám Karel Gott při posledních dnech natáčení.

První střih měl přes sedm hodin,“ vzpomíná na těžké chvíle při dokončování ve studiu Olga Malířová Špátová. „Musely jsme se střihačkou Šárkou Sklenářovou dále zkracovat, až jsme došli k momentu, kdy už jsme nic dalšího vystřihnout nemohly a film měl stále přes dvě hodiny.“ Tvůrci museli nakonec začít vyřazovat i ty sekvence a záběry, s nimiž původně pro film napevno počítali. „Mnoha takových částí opravdu lituji. Střih filmu byla doba, při níž se zvláštně mísila radost z práce a smutek z nutnosti některé záběry a scény oželet. Často jsme neměli daleko k slzám,“ dodává režisérka s tím, že nechtěla, aby byl snímek příliš dlouhý a aby dodržela přání hlavního aktéra. „Náš film nesmí být nuda,“ říkal během natáčení Karel Gott.

Do českých kin vstoupí snímek Karel prvně 15. října 2020.

Karel Gott během natáčení | Foto: Karel Gott Agency
Karel Gott a Olga Malířová Špátová během natáčení | Foto: Karel Gott Agency
Ankety
Ocenili byste čtvrtý díl Návratu do budoucnosti?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist