Režisér Strážců Galaxie reaguje na Coppolovu kritiku Marvelu

Režisér Strážců Galaxie reaguje na Coppolovu kritiku Marvelu 4 obrázky v galerii
Strážci Galaxie Vol. 2 | Foto: Walt Disney Studios
Po Scorsesem se do kritiky úspěšných marvelovek pustil i další filmový velikán, tentokrát Francis Ford Coppola. Chladným to však nenechalo Jamese Gunna, který se, podobně jako v případě Scorseseho, vůči těmto tvrzením opět vyjádřil.

Gunnovi se už předtím příliš nelíbilo, co Scorsese o marvelovkách říkal, proto asi nebude žádným překvapením, že nebude mlčet ani po vyjádření režiséra legendárních gangsterských filmů. Svěřil se o tom v příspěvku na svém Instagramu, který si přeložený můžete přečíst zde:

„Mnoho našich dědečků si o gangesterkách myslelo, že jsou všechny stejný, často je i nazývali „ohavnými.“ Někteří z našich pradědečků si mysleli to samé o westernech. Domnívali se, že filmy Johna Forda, Sama Peckinpaha a Sergia Leoneho byly zcela totožnými. Vzpomínám si, když jsem svému prastrýci nadšeně povídal o Star Wars. Odvětil mi na to: ,Viděl jsem to, když se to jmenovalo 2001, hrome, to byla nuda!´ Filmy o superhrdinech jsou prostě dnešními gangsterkami, kovbojkami a dobrodružstvími ve vesmíru. Některé jsou hrozné, některé skvělé. Stejně jako westerny a gangesterky (a před nimi i filmy jako takové) je neocení všichni, dokonce ani pár géniů. A to je v pohodě.“

Souhlasíte s tvrzením talentovaného režiséra?

Strážci Galaxie | Foto: Walt Disney Studios
Ankety
Chtěli byste vidět Rambův příběh v pojetí Quentina Tarantina?
Ano, určitě by to bylo velmi zajímavé
Ne, verze se Stallonem je vynikající
Možná, ale raději bych, aby zase natočil něco vlastního
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist