9.10.2019, 14:15

Rodinu si člověk nevybírá aneb Věděli jste, že jsou příbuzní?

Rodinu si člověk nevybírá, občas to ale může být docela dobrý základ pro budoucí úspěch. Ve filmové branži se pohybuje mnoho rodinných klanů, které v ní působí již po několik generací. Někdy se ale talent projeví až o mnoho let později a třeba v úplně jiném oboru.

Řada celebrit má totiž za příbuzné i některé významné osobnosti naší historie. Zde je seznam těch, o jejichž příbuzenském vztahu jste možná nevěděli. Někdy je to vskutku překvapivé.

Oona Chaplin

Jak jméno této půvabné herečky napovídá, jedná se o vnučku slavného Charlieho Chaplina. Oona zdědila nejen slavné příjmení svého předka, ale i netradiční jméno po své babičce. Oona je dcera herečky Geraldiny Chaplinové, jde tedy již o třetí generaci u filmu. :-)

Charlie a Oona Chaplinovi | Foto: Boredpanda

Tom Hanks

Jeden z nejoblíbenějších herců současnosti je příbuzným samotného prezidenta Spojených států - Abrahama Lincolna. Hanks je s prezidentem spřízněný skrze jeho matku.

Abraham Lincoln a Tom Hanks | Foto: Boredpanda

Tuki Brando

I zde jméno napovídá, ke komu Tuki patří, a nezapře ani neuvěřitelnou podobu. Po svém dědečkovi Marlonovi ale nezdědil jen pěknou tvář, ale i velmi pohnutý osud. Atraktivní mladík si totiž životního štěstí moc neužil. Jeho otce zabili před Tukiho narozením, když bylo Tukimu 5 let, spáchala jeho matka sebevraždu, poté zemřel i dědeček, který svého vnuka vyškrtl ze závěti. Přes to všechno se Tukimu podařilo vystudovat medicínu a živí se jako model, který často pracuje pro značku Versace.

Marlon a Tuki Brandovi | Foto: Boredpanda

Chris Pine

Chrisovou babičkou je herečka Anne Gwynne, která se proslavila jako královna křiku, neboť hrála ve velkém množství hororových filmů.

Anne Gwyne s Chris Pine | Foto: Boredpanda

Anna Chancellor

Tato herečka není příbuznou nikoho jiného než spisovatelky Jane Austenové. Jedná se o její prapraprapraprapraprapratetu, o to zajímavější asi musela být práce na seriálu Pýcha a předsudek z roku 1995.

Jane Austenová a Anna Chancellor | Foto: Boredpanda

Helen Bonham Carter

To Helen Bonham Carterová má předky z politických kruhů, stejně jako Tom Hanks. Jejím pradědečkem je bývalý britský premiér Herbert Henry Asquith.

Helen Bonham Carter a Herbert Henry Asquith | Foto: Boredpanda

Harry Lloyd

Herec Harry Lloyd se také může ve svém rodokmenu pyšnit významným a slavným jménem, je totiž praprapravnukem Charlese Dickense.

Charles Dickens a Harry Lloyd | Foto: Boredpanda

Ethan Peck

Ethan se stejně jako Oona pyšní slavným hereckým příjmením, jeho dědečkem totiž nebyl nikdo jiný než Gregory Peck.

Gregory a Ethan Peckovi | Foto: Boredpanda

Clark Gable

Tak zde je příbuzenství více než jasné, neboť Clark nese celé jméno svých předků, pouze s označením III. Clark Gable III. je samozřejmě vnukem slavného herce Clarka Gablea.

Clark a Clark Gableovi | Foto: Boredpanda
-
-
Miňonka
Autor:
Miňonka

Související články:

Věděli jste, že mají tyto pohádky další díly?

Děti je milují a nechtějí se se svými oblíbenými pohádkovými hrdiny rozloučit. Co s tím? Natočit pokračování! Co na tom, že jejich kvalita nesahá původním...

Sir Alfred Hitchcock: Věděli jste, že...?

O "Hitchovi", jeho filmech a svérázném chování byla vydána celá řada článků, pořadů, studií a knih. A protože by dnes slavil narozeniny, zavzpomínáme na...

Věděli jste, že tyhle filmové hvězdy hrály v hudebních klipech?

Samozřejmě tu nehovoříme o Alicii Silvestrone, o které se moc dobře ví, že byla několik let dvorní herečkou skupiny Aerosmith ani o Shia LeBeoufovi v klipu...

Věděli jste, že jsou i jejich? Aneb když se hvězdy tajně podílí na scénářích

Natáčení filmů je mnohdy velmi zdlouhavá práce. Než se snímek podívá do kin, uplyne někdy i několik let, natáčení trvá řadu měsíců a na celém procesu se...

Věděli jste, že stvořitel Wonder Woman vymyslel detektor lži a k ženám měl vskutku vřelý vztah?

Dnes v Praze startuje další ročník Febiofestu. Vybrali jsme pro vás několik snímků z naditého filmového katalogu, které oplývají rozličnými žánry...

Ankety

Raději bych viděl/a...
  • Úplně novou adaptaci Běžícího muže
  • Pokračování filmu z roku 1987

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: