Akademici vybírali z 10 českých hraných a dokumentárních filmů, přihlášených jejich producenty. Za Nabarveným ptáčetem dále skončily filmy Na střeše (režie Jiří Mádl) a Zlatý podraz (režie Radim Špaček).
V Benátkách je jakožto film tuzemského režiséra po dlouhých 25 letech v hlavní soutěžní sekci. Režisér, scenárista a producent Václav Marhoul na...
Film Nabarvené ptáče (režie Václav Marhoul) byl ve světové premiéře uveden před dvěma týdny na filmovém festivalu v Benátkách, kde získal značnou pozornost zahraničních médií i odborné veřejnosti a jeho tvůrci si odnesli ocenění od studentské poroty Film pro UNICEF. Snímek na motivy stejnojmenné knihy Jerzyho Kosińského nyní dostává příležitost reprezentovat českou kinematografii na v pořadí 92. ročníku cen americké Akademie filmového umění a věd, který se uskuteční 9. února 2020 v Los Angeles.
Po pondělním novinářském embargu se včera koprodukční drama režiséra, scenáristy a producenta Václava Marhoula představilo benátskému publiku...
Jak si Nabarvené ptáče vede u tuzemských kritiků? Prozatím mu dávají 65 procent, přičemž vyzdvihují práci kameramana Vladimíra Smutného, řadu hereckých výkonů a odhodlání Václava Marhoula coby producenta tento monstroprojekt dotáhnout do kýženého cíle. V zahraničí jsou ohlasy povzbudivější. Například novináři The Hollywood Reporteru film zařadili mezi dvacítku nejlepších snímků festivalové sezóny sklonku léta a podzimu ("Ptáče" se představilo v Benátkách a Torontu). Šance na úspěch by tu tedy byla.