13.8.2019, 07:00

TOP kina ČR: S vidličkou na Hobbse a Shawa!

TOP kina ČR: S vidličkou na Hobbse a Shawa!
Toy Story 4: Příběh hraček | Foto: Disney.Pixar

Pouhé dvě novinky vstoupily ve čtvrtek před víkendem do českých kin. A umístily se mezi pěticí nejvýdělečnějších a nejnavštěvovanějších titulů. Ohrozily Hobbse a Shawa? Dozvíte se v komentovaném žebříčku tržeb a návštěvnosti tuzemských kin (statistiky přináší Unie filmových distributorů).

5. SPIDER-MAN: DALEKO OD DOMOVA (země vzniku: USA)

Tržby 1 milion 428 tisíc korun / návštěvnost 10.212 diváků

Šestý víkend v řadě se mezi nejnavštěvovanějšími tituly drží nejnovější film se Spider-Manem, který ve svém odlehčenějším dobrodružství zavítal i do České republiky. Z dlouhodobého hlediska se jedná o komerčně nejúspěšnější titul v rámci letošního léta a českých kin (téměř 61 milionů korun v rámci tržeb, návštěvnost 377 tisíc diváků). Celosvětově má Daleko od domova na kontě 1 miliardu 96 milionů dolarů a je komerčně nejúspěšnějším titulem se Spider-Manem v hlavní roli.


4. NOČNÍ MŮRY Z TEMNOT (USA)

Tržby 2 miliony 650 tisíc korun / návštěvnost 17.644 diváků

Jedna ze dvou novinek tohoto víkendu na pomyslné "bramborové" pozici. Očekávaný horor z producentské dílny Guillerma del Tora vynalézavě straší, komerčně se však tenhle snímek dvakrát nevyšvihl. Film s odhadovaným rozpočtem 28 milionů dolarů celosvětově prozatím utržil 20 mega a bude ještě zajímavé sledovat, jak se na něj bude na světových trzích chodit.


3. LVÍ KRÁL (USA)

Tržby 3 miliony 447 tisíc korun / návštěvnost 21.673 diváků

Další z komerčních hitů tohoto léta. Nový Lví král dělá Disneyho společnosti radost (celosvětově má na kontě 1 miliardu 334 milionů dolarů), ačkoliv recenzenti a diváci jsou s hodnocení téhle nové verze animované klasiky o dost rozpačitější. Stane se z letošního Lvího krále památný film? Dle uměleckých kvalit nikoliv.


2. RYCHLE A ZBĚSILE: HOBBS A SHAW (USA)

Tržby 4 miliony 652 tisíc korun / návštěvnost 27.717 diváků

Boční projekt ze série Rychle a zběsile těsně pod vrcholem žebříčku. Hobbs a Shaw baví, komerčně to však žádná sláva není. Tvůrci (včetně hlavních herců Dwaynea Johnsona a Jasona Stathama) do nebývale akčního (a pořádně ujetého) filmu napumpovali 200 milionů dolarů. Celosvětové tržby činí 332 mega (což na to, aby se investice zaplatily, nestačí). Z českých kin si Hobbs a Shaw po necelých dvou týdnech odnášejí necelých 9 milionů korun.


1. TOY STORY 4: PŘÍBĚH HRAČEK (USA)

Tržby 8 milionů 112 tisíc korun / návštěvnost 54.461 diváků

Po devíti let jsou zpátky, a hned na prvním místě! Čtvrtý Příběh hraček bezkonkurenčně ovládl tuzemské tržby a návštěvnost českých kin. V rámci premiérového víkendu to však není bůhvíjak ohromující číslo. Bylo nasazení uprostřed léta chybné? Odrostli pamětníci série, jejíž třetí film šel do kin před dlouhými devíti roky? V USA měl Příběh hraček s pořadovým číslem 4 premiéru na konci června a na kontě má téměř 1 miliardu dolarů. Již brzy se tedy nepochybně stane komerčně nejúspěšnějším dílem série. Nebude to však jen za cenu v rámci příběhu nastavované kaše?


Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

TOP kina USA: Hobbs a Shaw se sice snaží, ale i tak možná pohřbí budoucí plány série

První oficiální odbočka série Rychle a zběsile nevstoupila do kin s vůbec malým rachotem (velká odezva na sociálních sítích, nabušené trailery), zájem ale...

Recenze: Toy Story 4: Příběh hraček

Přiznám se, že si už moc přesně nepamatuji, o čem byly předchozí Příběhy hraček, ale pamatuji si, že těmi třemi filmy bylo řečeno vše, co bych si...

Recenze: Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw - horký adept na nejlepší (a nejšílenější) akční film roku

Američan-Samoan Hobbs (Dwayne Johnson) a Brit Shaw (Jason Statham) se strašlivě nesnášejí (po tom, co spolu prožili v Rychle a zběsile). Musejí se ale dát...

Lví král: kdyby si film udržel původní styl

Je bez debat, že animovaný Lví král z roku 1994 patří k nejoblíbenějším animákům vůbec. Když byl oznámen hraný (respektive "hraný", protože jde o...

TOP kina ČR: Král je mrtev, až žije král... Lví král!

Kolega Lukáš Král má zaslouženou dovolenou a tak se dnes neobvykle podívám na zoubek českému žebříčku já. Ale formát zachovám, ať ten šok trochu zmírníme ;)

Ankety

Který díl série Rychle a zběsile je podle vás nejlepší?
  • Rychle a zběsile
  • Rychle a zběsile 2
  • Rychle a zběsile: Tokijská jízda
  • Rychlí a zběsilí
  • Rychle a zběsile 5
  • Rychle a zběsile 6
  • Rychle a zběsile 7
  • Rychle a zběsile 8
  • Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: