Vetřelec slaví 40. výročí šesticí krátkých filmů, podívejte se na první

Vetřelec slaví 40. výročí šesticí krátkých filmů, podívejte se na první 6 obrázků v galerii
Alien 40th Anniversary | Foto: 20th Century Fox
Kultovní sci-fi Ridleyho Scotta letos slaví 40 let a to nemohlo zůstat bez odezvy. Už jsme dostali mobilní hru Alien: Blackout, následně přišel animovaný seriál Alien: Isolation (který vychází ze stejnojmenné hry) a nyní tu máme sérii kraťasů.

Šest nadějných filmařských talentů, šest různých způsobů, jak uctít Scottovu klasiku - to je projekt Alien 40th Anniversary Short Films, který si Foxové pro fanoušky populárního zabijáckého xenomorpha na letošek připravili:

Všechny kraťasy budou postupně vypuštěny ke zhlédnutí zdarma a to do 26. dubna, kdy se slaví Alien Day. Datum si fanoušci vybrali proto, že posádka lodi Nostromo poprvé přišla do kontaktu s Vetřelcem na planetě LV-426.

První z kraťasů je již online. Nese název Containment, za režií a scénářem stojí Chris Reading a jeho příběh je následující: Čtyři přeživší uvíznou v malém únikovém modulu poté, co neznámá nákaza vedla až k destrukci jejich lodi. Společně se snaží ze střípků vzpomínek složit celkový obrázek o tom, co se stalo. Brzy si ale uvědomí, že nemohou věřit jeden druhému.

Na celý snímek se můžete podívat níže:

Ankety
Přáli byste si prodej nové bondovky streamovacím službám?
Ano
Ne, chci film vidět v kině!
Je mi to jedno, Bond mě nezajímá
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist