Ruka Rose je i po více jak 20 letech stále obtisknutá na skle auta z Titanicu

Ruka Rose je i po více jak 20 letech stále obtisknutá na skle auta z Titanicu 9 obrázků v galerii
Titanic | Foto: 20th Century Fox
Dnes už známe Jamese Camerona (Titanic, Avatar) jak jednoho z největších a hlavně nejúspěšnějších režisérů všech dob. V devadesátých letech si ale pověst teprve budoval.

Jistě, měl za sebou hity Pravdivé lži, Vetřelci a Terminátor 2, rozhodně by ho ale nikdo tehdy netipoval jako vypravěče velkolepé filmové romance.

Jenže Camerona vždy fascinoval Titanic a tak se rozhodil upustit od svých obvyklých akčních hrdinů. Pro studio šlo o risk, dvakrát tolik, když poměrně rychle začal bobtnat rozpočet a sem tam někdo promluvil o tom, že rozhodně nejde o pohodové natáčení. Kritici větřili pohromu. Místo toho se stal z Titanicu jeden z největších filmových hitů všech dob, který udělal z Leonarda DiCapria a Kate Winslet mezinárodní hvězdy. O řadě památných momentů, na které je odkazováno v různých filmech a seriálech dodnes, nemluvě.

Jedním z nejikoničtějších je bezpochyby milostná scéna v autě, kdy Rose nechá na zamlženém okně otisk své ruky. Loni Cameron na svém Twitteru odhalil, že tam pořád je vidět! Inu, tahle klasika vážně nestárne...

S Winslet si Cameron po letech spolupráci zopakuje na Avataru 2. Natáčení filmu nicméně momentálně, podobně jako mnohé jiné, zastavila pandemie.

Ankety
Byla omluva Evangeline Lilly namístě?
Ano
Ne
Nevím
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist