8.2.2019, 10:00

Další klasika režiséra Johna Carpentera se dočká remaku

Režisér John Carpenter natočil řadu klasik a nejedna už se dočkala remaku (Halloween, Mlha, Přepadení 13. okrsku), přičemž již nějakou dobu jsou ve vývoji Velké nesnáze v Malé Číně s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli.

A nyní se přidá další kousek (a naštěstí nejde o Věc, na kterou - doufejme - ani nikdy nedojde). Řeč je o osmdesátkovém akčním nářezu Útěk z New Yorku, v němž slavný režisér dokonale využil svůj talent pro zábavné béčkové výplachy, schopnost vytěžit skromný rozpočet na maximum a svého dvorního herce Kurta Russella, s nímž ani jednou v kariéře nešlápl vedle.

Původní film má následující zápletku: Newyorský poloostrov Manhattan se stává obrovským vězením nenapravitelných zločinců a vyvrhelů, světem se svými vlastními zákony odkud není úniku. Sem se zřítí letadlo s prezidemtem USA, který pád přežije a stává se nedobrovolným rukojmím těchto šílenců. Na jeho záchranu se vydává Snake Plisken (Kurt Russell), který je zkušeným válečným veteránem. Začíná nebezpečná záchranná mise. Viz trailer:

Snímek se dočkal i pokračování Útěk z L.A., které si v kinech ale nevedlo tak dobře, jak studio doufalo a tím série skončila (respektive se připravoval třetí díl, ale Carpenter ho později přepracoval na příšerné Duchy Marsu).

Ale zpátky k remaku. Původně ho měl točit Robert Rodriguez, ale nakonec přistál na stole Leighu Whannellovi, který loni z pozice režiséra zazářil Upgradem (a na kontě má coby scenárista mimo jiné sérii Saw). V případě nového Útěku z New Yorku se ujme scénáře i režie a jeho angažování je minimálně příslibem toho, že by téma mohlo zůstat v eRkových vodách.

Útěk z L.A. | Foto: Paramount Pictures
Útěk z New Yorku | Foto: AVCO Embassy Pictures
-
-

Související články:

Tvůrci Saw a Uteč si pro nás připravili nejbrutálnější akční film letošního roku. A právě se hraje v kinech!

Bruce Willis se letos vrátil do kin jako pomstychtivý manžel v Přání smrti a jakkoli nešlo o nejhorší podívanou (minimálně v rámci revenge žánru)...

Recenze: Upgrade - nebývale zdařilá sci-fi drsňárna natočená doslova "za pár babek"

Blízká budoucnost. Všudypřítomná digitalizace, robotizace, odcizení atd... Grey Trace (Logan Marshall-Green) je jeden z mála lidí, kteří manuálně pracují...

Ekologický Hollywood aneb Teď už se točí jen recykláty

Původních námětů se v současnosti objevuje opravdu nicotně málo. Studia se vrací k prověřeným tématům a pouští se i do nesmyslných projektů, u kterých je...

Ankety

Chystáte se na letošní (2019) filmový festival do Karlových Varů?
  • Ano
  • Ne
  • Ještě nevím

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: