Pohnutý životní příběh zpěvačky s hlasem od "boha" míří na televizní obrazovky

Pohnutý životní příběh zpěvačky s hlasem od "boha" míří na televizní obrazovky 8 obrázků v galerii
Poslední naděje Věry Bílé | Foto: Česká televize
Nový dokumentární snímek Poslední naděje Věry Bílé (2018) pojednává o talentované zpěvačce původem z Rokycan, jejíž život zaznamenal po "hvězdných" vyhlídkách v posledních letech hned několik těžkých ran a zvratů. Režiséry filmu jsou David Ondráček (ceněná Láska v hrobě) a Roman Šantúr.
Poslední naděje Věry Bílé | Foto: Česká televize

Tvůrci 52minutového dokumentu natáčeli rokycanskou rodačku Věru Bílou mezi roky 2016 a 2017, v době, kdy měla solidně našlápnuto vrátit se na hudební scénu. Na přelomu tisíciletí byla totiž Věra Bílá bez přehánění jednou z nejznámějších českých zpěvaček na světě. Spolu se skupinou Kale koncertovala po celém světě, kam je vytáhl hudební dramaturg a producent Jiří Smetana. Problémy na sebe ale nenechaly dlouho čekat, Bílá neplnila termíny, peníze utrácela za hazard a kvůli jejím rozmarům musel Smetana odvolat nasmlouvané koncerty ve slavné Královské opeře v Madridu a newyorské Carnegie Hall.

Poslední naděje Věry Bílé | Foto: Česká televize

Do toho přišla smrt adoptovaného syna a manžela, Bílá se topila v depresích a přežívala v sociální ubytovně. Tvůrci dokumentárního filmu Poslední naděje Věry Bílé se ve svém časosběru zaměřili na etapu, kdy to vypadalo, že se Bílá vrátí zpět do hudební "první ligy". Dokumentaristé zaznamenali etapu, kdy se Bílá spřátelí s muzikantem Dušanem Čonkem kloubícím romský folklór s rockovou hudbou. Bílá nachází smysl života opět ve zpěvu. Na obzoru je koncertní turné po Evropě, namátkou v Norsku.

Jak to nakonec dopadlo? Dozvíte se v dokumentu Poslední naděje Věry Bílé, který uvede ČT2 v úterý 4. prosince v 21:00.

Poslední naděje Věry Bílé | Foto: Česká televize
Poslední naděje Věry Bílé | Foto: Česká televize
Ankety
Přáli byste si prodej nové bondovky streamovacím službám?
Ano
Ne, chci film vidět v kině!
Je mi to jedno, Bond mě nezajímá
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist